Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neviem sa prihlasit do PC

PC s Win 10. Nejakym nedopatrenim som si nastavil prihlasenie sa cez Microsoft account. Heslo viem, aj overenie prihlasenia cez email ak by bolo treba. Problem je v tom, ze restartnem PC, vyzve ma prihlasit sa do PC, nahodim heslo, Windows sa tvari ze sa spusta ale opyta heslo opat. A tak dookola, nahodim heslo, tvari sa ze sa prihlasuje a po chvili pyta heslo opat. Heslo je spravne, odkusane na druhom PC. Na tomto ale sa pokus o prihlasovanie dookola opakuje. Nevidim na obrazovke ziadnu dalsiu moznost prihlasit sa pod inym uctom alebo tak... Doteraz som mal na PC offline ucet, ale uz sa k prihlaseniu cez tento neviem dostat.....
Nejaka rada co robit?

Nemáš přehozenou klávesnici z ENG na CZ nebo naopak? Klávesnce je 100% funkční? Taky bych zkontroloval klávesu CapsLock a NumLock, pokud máš v hesle i čísla nebo diakritiku. Heslo můžeš odstranit třeba pomocí UBCD nebo staršího HirensBoot, taky si pomocí toho live OS můžeš zálohovat soubory, pokud nemáš. Dlouho bych se v tom ale nepitval a rovnou to přeinstaloval a budeš mít klid.

Problem urcite nie je v hesle. Je tam nejaky problem, ktory znemoznuje sa prihlasit pod Microsoft uctom, ale v hesle to nieje. Dostat sa viem len v nejakom Recovery mode do Command Promptu. Odtial by som potreboval bud zrusit prihlasovanie sa pod Microsoft uctom, alebo aspon dat moznost vybrat si ci sa chcem prihlasit pod Microsoft uctom alebo lokalnym uctom. Lenze mna to hadze rovno na prihlasovanie sa pod tym Microsoft uctom a mam len moznost sa prihlasit - co neide, alebo restartovat PC, inak nic...

Recovery mode do Command Prompt - zkus přepsat nastavení:

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList" /v Administrator /t reg_dword /d 0x1 /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v DisableCAD /t reg_dword /d 0x1 /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v dontdisplaylastusername /t reg_dword /d 0x1 /f

pak restartovat, jestli se ten krám dokáže přihlásit.

doufal jsem, že recovery mode (v té chvíli live režim) vezme uložené registry opravovaného systému za svoje a editace registrů tím pádem zůstane i pro nový start. zjevně jsem byl naivní.
šlo by to řešit jen naimportováním/editací pod původním systémem na disku. ale jestli se do něj týden nemůžeš přihlást, už bych tu agónii neprodlužoval.
nový ssd, nová čistá instalace, starý disk nechat jen jako zdroj starých dat - a hlavně musí být během instalace nového os odpojený.