Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Heker mi poslal správu - ako ďalej postupovať?

Pred chvíľlou mi heker poslal túto správu:
Musím sa s vami podeliť o zlé správy. Približne pred pár mesiacmi som získal prístup k vašim zariadeniam, ktoré používate na prehliadanie internetu. Potom som začal sledovať vaše internetové aktivity. Pred časom som ťa hackol a získal som prístup k tvojim emailovým účtom.
Nakoniec mi napísal aj heslo do môjho emailového účtu, na ktorý mi chodia aj výpisy z banky. Čo mám robiť, aby sa mi nedostal do bankového účtu?

Řekl bych, že záhada emailu může být daleko prostší. Kontakty má pravděpodobně v adresáři. Abeceda bude v SK taky stejná, tedy Vladimír a Zita budou vedle sebe. Pak jen stačí nepozornost, slabší zrak (na co brejle, protože na to přece vidí dobře) nebo třesoucí se ruka a dva adresáti v mailu jsou na světě.

Zrak mám dobrý, na blízko som videl vždy lepšie ako diaľky. Okuliare nepotrebujem, hoci so starší ročník. Dokonca aj do diaľky sa mi pred dvoma rokmi zlepšil zrak, čo mi rovesníci závidia. Omyl je preto vylúčený. Ja som z adresára nič nevyberal, zvolil som iba Nová pošta, konto Zoznam a z neho som odoslal krátky oznam, žiadnu adresu som nevypisoval. Moja majlová adresa bola v konte Zoznam predvolená, Zita tam nebola. Objavila sa iba pri v prijímacom maile, preto to nechápem. Doteraz sa mi to nikdy neprihodilo.

v pohode.
prihlasovaci udaje do banky jsi (zatim) mailem neposilal, takze banka neni ohrozena.
na ostatni se vykasli, stejne nemas energii to zkontrolovat.
nakup medovinu, predvar si koreni, pridej do deci medoviny a 30s v mikrovlnce.
do noveho roku se vyhybej mailum a bankovnictvi.