Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Heker mi poslal správu - ako ďalej postupovať?

Pred chvíľlou mi heker poslal túto správu:
Musím sa s vami podeliť o zlé správy. Približne pred pár mesiacmi som získal prístup k vašim zariadeniam, ktoré používate na prehliadanie internetu. Potom som začal sledovať vaše internetové aktivity. Pred časom som ťa hackol a získal som prístup k tvojim emailovým účtom.
Nakoniec mi napísal aj heslo do môjho emailového účtu, na ktorý mi chodia aj výpisy z banky. Čo mám robiť, aby sa mi nedostal do bankového účtu?

aha, ted jsem to docetl cele.
pouzivas stejne heslo k mailu (kam ti chodi dulezita posta) jako u ostatnich registraci u anonymnich eshopu, nebo u facebuku kde klikas na kazdou blbost?
potom ti neni a nikdy nebude pomoci, to heslo vzdycky unikne.

Máš ešte prístup k IB? Ak máš - priamo v IB si môžeš heslo ZMENIŤ. Zároveň si aktivuj 2FA!!! (To asi na 100% nemáš). Alebo - zdvihni zadne polovičky zo stoličky a švihaj do najbližšej pobočky svojej banky a tam OSOBNE ti to upravia! Dajú ti nové heslo, aktivujú 2FA.
Miesto toho tu vypisuješ blbosti.

K bankovnímu účtu používej 2-faktorové ověření. Obrať se na banku nebo se zařiď podle popisu na webové stránce (resp. přímo v účtu).

Heslo do emailu snad nemáš stejné, jako "do banky" a výpisy nejsou peníze. A to "do banky" snad máš dost dlouhé a nepsals ho nikam na podvodné stránky ...

Čo mám robiť, aby sa mi nedostal do bankového účtu?

heslo k bance si snad neposíláš do mailu ::) takže do banky se ti nemá jak dostat.

ale v tom mailovém účtu bývá typicky nějaký telefon / 2.mail pro obnovení při ztrátě hesla. a tam už je ten "hacker", nebo ten druhý mail taky ukradl - doporučuju zkontrolovat a změnit na bezpečný foun/mail.

Do banky mám dvojité overenie cez telefón, tam by sa heker nemal dostať. Stačí ak zmením heslo v účte, ale takú možnosť Zoznam.sk mi neposkytol. Je to tam iné, ako na českom Seznam.cz. Pátram po tom. Horšie je, heker mi pred rokom odhalil všetky heslá v zozname hesiel. Mnohé som zmenil. Uvidím, či ma bude zase vydierať, ako vtedy.

no jestli ma uz rok nastaveny zalozni mail pro obnoveni napadeneneho uctu na cizi@mail.ru, pak ty hesla meni celkem zbytecne.

nepise o tom, ze by udelal kontrolu sveho nastaveni, stejne jako loni.

jestli ma pristup do jeho spravce hesel nekdo cizi, musel by kontrolovat i historii prihlasovani na gmail (svazany s androidem), ale je mozne, ze o tomto uctu ani nevi.

netroufl bych si rict, ze pan vi co dela.

To bylo myšleno tak trochu s nadsázkou. Keylogger je skrytý priogram, který zachytává stisky kláves a může je odesílat "hekrovi". Takže všechny hesla co napíšeš, i kdyby měly 100 znaků, se snadno dozví.
Protože je jaksi divný, že by ti 2x za sebou prolomil heslo do mailu. Pokud heslo nemáš "abc" nebo ho neukládáš někam blbě, toť otázka...

Pro klid duše by bylo nejlepší udělat kompletní čistou instalaci OS a všude změnit hesla - na dostatečně silná. A s těmito hesly zacházet tak, jak se s hesly zacházet má.

1) já nepíšu o heslech ani o jejich složitosti. jestli používáš stejné heslo k mailu i u bezcenného eshopu, ze kterého časem unikne i s tvými údaji a "hacker" balík těchto mailů s hesly koupí, nemusí se přece nikam vlámat.

2) všechny mailové služby co vím mají možnost obnovy přístupu pro zapomnětlivé majitele - třeba na jiný uvedený mail, na mobil - a tam právě může být ten zloděj. takže po tvé usilovné změně hesla mu pohodlně přijde zpráva o novém heslu.
a tuto kontrolu je nutné udělat, ne si dokola hrát s hesly a nemít zabezpečené účty.

3) protože byla řeč o správci hesel google a android má taky kdekdo, chce to nejdřív navštívit svůj google účet kliknutím na ikonu se svými iniciálalmi:
zabezpečení - jak se přihlašujete do google:
- dvoufázové ověření
- telefon pro obnovení
- mail adresa pro obnovení

potom podobnou kontrolu v nastavení mailu na zoznamu.

Pred chvíľou som si sám sebe poslal email z konta Gmail na Zoznam.sk, lebo mi veľa hodín nič neprišlo. Myslel som si, že po zmene hesla niečo zahaprovalo. A čuduj sa svete - v prichádzajúcom emaile sa okrem môjho mena objavilo aj cudzie meno. Neviem si to vysvetliť, lebo doteraz sa mi nič podobné nestalo. Tú osobu, ktorej meno tam bolo, totiž poznám. Kedysi som jej čosi predal cez Bazoša. Bola to sympatická seriózna pani stredného veku, ktorá určite nevyzerala na hekerku. Vie mi niekto objasniť takúto záhadu?

nikdy jsem to neviděl. třeba máš nastavené přeposílání na další účet. a "heker" v cizí domácnosti si jen čte tvoje nová hesla.
když jsem ti psal co máš zkontrolovat o možnosti obnovy hesla, kašlal jsi na to.
toto je sice něco trochu jiného, ale je možné si nechat přeposílat poštu na jiný mail. takže předpokládám, že i na tuto kontrolu se vykašleš a za měsic tu budeš potřetí psát blbosti o "hekeroch".

tipuju že ani paní zita není heker a má v tom úplně stejný bordel. a proto jí s tím pomáhá doma někdo, koho děsně baví, že si čte kompletní cizí poštu a kam mu dochází potvrzení o nových heslech.
ale tazatel celou dobu nehnul ani prstem, aby zkontroloval možnosti obnovy nebo přeposílání svých několika schránek, co tam má za vyplněné cizí adresy.

je to marný, je to marný, je to ...

Pokud si konečně nezkontroluješ to nastavení, jak ti tu všichni radíme a IQ37 ti to poslal i s návodem, tak to zřejmě nepochopíš a nevyřešíš. A do odeslané pošty jsi se tam asi taky nepodíval. Je to marný........
Ta Zita může být jen klamavý název a ve skutečnosti jdou kopie někam do Ruska. Zkontroluj si její skutečnou adresu v kontaktech.
https://www.denik.cz/krimi/utoky-hackeru-2022-20231230.html

A proč by nepřišel hned nebo za pár vteřin? To není Česká pošta. :-) Na to se ale nikdo neptal, měl jsi zkontrolovat PC a poslat mail z jiného účtu. No snad ten pokus byl už bez dalších adresátů. Ještě si ho pošli zpátky, tj. dej Odpovědět a zkontroluj ho po přijmutí. No já už tu končím, stejně jsi označil jako vyřešené, tak ti to asi takhle stačí.

Řekl bych, že záhada emailu může být daleko prostší. Kontakty má pravděpodobně v adresáři. Abeceda bude v SK taky stejná, tedy Vladimír a Zita budou vedle sebe. Pak jen stačí nepozornost, slabší zrak (na co brejle, protože na to přece vidí dobře) nebo třesoucí se ruka a dva adresáti v mailu jsou na světě.

Zrak mám dobrý, na blízko som videl vždy lepšie ako diaľky. Okuliare nepotrebujem, hoci so starší ročník. Dokonca aj do diaľky sa mi pred dvoma rokmi zlepšil zrak, čo mi rovesníci závidia. Omyl je preto vylúčený. Ja som z adresára nič nevyberal, zvolil som iba Nová pošta, konto Zoznam a z neho som odoslal krátky oznam, žiadnu adresu som nevypisoval. Moja majlová adresa bola v konte Zoznam predvolená, Zita tam nebola. Objavila sa iba pri v prijímacom maile, preto to nechápem. Doteraz sa mi to nikdy neprihodilo.

v pohode.
prihlasovaci udaje do banky jsi (zatim) mailem neposilal, takze banka neni ohrozena.
na ostatni se vykasli, stejne nemas energii to zkontrolovat.
nakup medovinu, predvar si koreni, pridej do deci medoviny a 30s v mikrovlnce.
do noveho roku se vyhybej mailum a bankovnictvi.