Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB wifi adapter

Ahojte,

mám problém s USB wifi adaptérom (alebo to môže byť aj WIN 11 alebo USB PORTY)

na starom PC(win10) som používal WIFI adapter za 20e, pri kúpe nového PC s win 11 som kúpil aj nový usb wifi adapter ASUS (omnoho lepší,rýchlejší)

pri starom PC ked som ešte nemal ani načítanú pracovnú plochu bol PC pripojený na internet a všetko frčalo, pri novom PC (len pri štarte, alebo po uspaní, po uspaní len občas) sa mi deje to že sa wifi rozbieha asi 4 minuty, zapne sa vypne sa zapne atd atd, kym naskoci a ide, vsimam si ze pri tom ako sa to deje mi vypína aj klavesnicu a mys, cize problem moze byt mozno v USB protoch kde je WIFI zapojená... pozeral som pár videii na YT a vsetko som spravil ako kazali (update driver na USB, aj nejaké commandy som zadaval, atd atd a nic nepomohlo) ak by niekto vedel pomôcť bol by som vdacny! :)

Ps: je to dost otravné kedže sa mi zapína X programov na zaciatku ktoré idu len CEZ NET, tie programy musím ukonciť a znova ich spustit az ked naskočí WIFI, stava sa mi ze ked ich neukoncím a nespusim na novo po tom ako sa zapne wifi tak nepracujú spravne... buguje to proste.. THX

to byla čistá instalace systému w11 a ovladačů od prodejce, anebo domácí tvořivost w10->w11?
zjednoduším to: ve stolním pc nemá co dělat miniaturní usb wifi adaptér, stíněný bednou pc.

1) nejlepší a nejrychlejší je od svého routeru dotáhnout podél zdí kabel. takovou stabilitu a nulové latence wifi nezná.
prostě proto, že rušení cizí wifi od sousedů je často silnější, než příjem od vlastního routeru, vtipně schovaného za 3 zdmi.

2) komu se nechce pohazovat 20m kabelu za nábytek, může použít pár powerline adaptérů.
lowend: https://powerline-adaptery.heureka.sk/tp-link-tl-pa4010kit/
s koncovou wifi: https://powerline-adaptery.heureka.sk/tp-link-tl-wpa7517kit/

3) když už wifi, tak client s anténami nerušenými plechovou bednou, trvale na síti, to znamená bez zdlouhahého zjišťování sítě při novém zapnutí pc.
sociální minimum wifi n: https://access-pointy-routery.heureka.sk/tp-link-tl-wa801n/
pro wifi ac: https://access-pointy-routery.heureka.sk/tp-link-tl-wa1201/

v paneláku si na appce občas zkontroluj zarušení od sousedů: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic

-kúpil som PC kde bol oficialny WIN 11
-wifi adapter potrebujem inak sa mi napojit neda, kabel nepripada do uvahy
-powerline adaptery, pocul som ze to pri hraní hier neni moc stabilne, (pusti sa mikrovlnka a nejde alebo seka) cital som vela recenzii a hraci povedali ze wifi je stabilensia
-mám ASUS USB AC56 tuším stála okolo 60-80eur nepamatam si uz ale ide fakt rychlo

diky za tipy ale ja potrebujem len opravit porty,wifi alebo WIN11, nechcem menit nic, ta wifi mi taha 300mbps/s, 30-40mb/s je stabilna, jediny problem je ze sa startuje 5 min :D

tento Asus adaptér momentálne nemá žiaden funkčný ovládač pre win11,posledný je 2.1.1.1 z roku 2015 pre max win10 a wifi utilities z roku 2016 ,ktoré riešia kompatibilitu a problém s wps vo win10,pre win11 žiadna oficiálna podpora nieje,až u modifikovanej verzie adaptéra AX56/AX88U,ktoré podporujú wifi ax a aj oficiálne win11....u tohto staršieho adaptéra nieje zaručená funkčnosť pod win11 a ovládač môže a nemusí fungovať korektne,treba skúsiť ovládač a wifi utilities inštalovať v režime kompatibility so starším sytémami,možno sa funkčnosť zlepší....

-kúpil som PC kde bol oficialny WIN 11
-wifi adapter potrebujem inak sa mi napojit neda, kabel nepripada do uvahy

Nebudu rozebírat, proč kabel nepřipadá do úvahy, jen se pozastavuju nad tím, když jsi věděl, že budeš PC připojovat přes wifi, proč sis nekoupil počítač, který wifi obsahuje a musíš to řešit nějakým dalším USB krámem.

mna kabel napadol ako prvý ale ked mi povedali kolko stým bude roboty tak som sa nato vykašlal, mám nový dom a nechcem ho cely rozvrať... ja problem s rychlostou nemam ludia, ja mam problem stym ze sa mi pri starte PC rozbieha WIFI asi 5 min... ked uz je rozbehnuta tak mi to ide 300mbps .. co si myslím ze na hranie hier uplne staci

ked mi povedali kolko stým bude roboty

Kolik? Však je to práce tak na hodinku se vším všudy a máš klid. Ale fajn, Tvoje volba, že chceš mít delší odezvu než kdyby to bylo po kabelu. Wi-Fi bys měl používat max. na mobilu nebo notebooku...
K tomu Tvému problému. Vyzkoušej starší nebo novější ovladače k té Wi-Fi nebo to AP dej na jiné místo. Třeba to trochu pomůže, ale nikdy nedosáhneš bohužel plné rychlosti jako přes kabel...

kabel nepripada do uvahy

U mě jen tak ze zvědavosti

Proč to není možné. Pak tu řešíš problémy s WiFi
Co povídali ostatní

hraci povedali ze wifi je stabilensia

Nejstabilnější je kabel, osobní zkušenost
Pomohl jsem jednomu co byl kolenovrt a nakonec to skončilo na kabelu vzdušnou čarou 5 metrů na nějakých 37 metry. Jde to vždy

btw mam najrychlejsi net od orange (optika)

a je ti k hovnu, protože ho chceš přenášet stupidním wifi přes nejlacinější usb adaptér.
několik řešení tu máš, držíš se toho nejhoršího. pak nechápu, proč ses tu vlastně přišel ptát.

300mbps mam rychlost na wifi

to je nápis na krabici. rychlost wifi je s bídou poloviční.

doteď jsi ani nepochopil, že když se chceš zbavit špatné diagnostiky wifi sítě po zapnutí pc, že buď použiješ trvale zapnutý stolní wifi client, nebo použiješ (trvale zapnutý) powerline, nebo (trvale položený) kabel.
počtvrté už ti to psát nebudu.

když nemáš brloh s pc přes 3 zdi ale ve stejném pokoji, normální člověk si naháhne kolem zdi kabel.

rozmýšlam že kúpim vstavnú WIFI za 50€ a mám pokoj

ten má ovšem antény schované za bednou, stíněné ještě okolo visícími dráty.
ve stejné místnosti se dá připojit i wifi, ale nesmí ho stínit plechová bedna pc. čili se dá zapojit usb adaptér přes přiložený prodlužovací usb kabel:
https://www.tp-link.com/cz/support/download/archer-t3u-plus/
https://www.tp-link.com/cz/support/download/tl-wn822n/
nano krám jedině s prodlužovákem: https://www.tp-link.com/cz/home-networking/adapter/archer-t3u-nano/#specifications

neni som odborník preto sa pytam tu, ja som nad kablom premyslal aj to riesil proste to nejde (cez stenu) a na stenu dat listy tiez nechcem, to co som sem poslal bola prva vec co som nasiel, samozrejme pred kupov by som zobral to najlepsie co by mi niekto poradil :)

wifi je přes tlusté nebo rohové zdi a zároveň přes stínící bednu tvého pc na pikaču. stejně tak v paneláku, kde má 6 sousedů kolem tebe rušící wifi.

buď vytáhneš usb adaptér s anténou přes prodlužovák pro nerušený příjem, ale pořád ti zůstane degenerované chování tvých win11 (v práci to mají kolegové stejně).
nebo zvláště za zdí použiješ wifi client stojící na stole, který je navíc trvale v síti a nečekáš minuty na spojení.
nebo použiješ powerline.
nebo - pokud tvůj pc není přes chodbu - povedeš kabel kolem zdí a pod prahem. ale i vrtat do zdi a nakrimpovat konektor se dá zvládnout.

ja ta chapem, dokonca 80% tychto info viem, len tu sa jedna o prvých 5 min ako zapnem PC, sa nevie rozbehnut USB wifi asi kvoli staremu driveru čo tu čítam... 300mbps mam rychlost na wifi a je stabilna... hry mi idu na super pingoch a ziadny PROBLEM NIEJE... keby je pomala a pada ok riesim kabel ale takto naco? ... potrebujem fixnut softverovu chybu

Já jsem tvůj zcela běžný problém vyřešil hned v první odpovědi. Že ty nechápeš, že existují i jiná síťová zařízení než "router," to se dalo i čekat, že budeš i oprsklej a myslíš si, že ti musím radit, to jsem čekal po první tvé reakci taky. To se prostě lidem tvého typu stává, že si z tebe teď budu už jen střílet, informační hodnoto.