Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB wifi adapter

Ahojte,

mám problém s USB wifi adaptérom (alebo to môže byť aj WIN 11 alebo USB PORTY)

na starom PC(win10) som používal WIFI adapter za 20e, pri kúpe nového PC s win 11 som kúpil aj nový usb wifi adapter ASUS (omnoho lepší,rýchlejší)

pri starom PC ked som ešte nemal ani načítanú pracovnú plochu bol PC pripojený na internet a všetko frčalo, pri novom PC (len pri štarte, alebo po uspaní, po uspaní len občas) sa mi deje to že sa wifi rozbieha asi 4 minuty, zapne sa vypne sa zapne atd atd, kym naskoci a ide, vsimam si ze pri tom ako sa to deje mi vypína aj klavesnicu a mys, cize problem moze byt mozno v USB protoch kde je WIFI zapojená... pozeral som pár videii na YT a vsetko som spravil ako kazali (update driver na USB, aj nejaké commandy som zadaval, atd atd a nic nepomohlo) ak by niekto vedel pomôcť bol by som vdacny! :)

Ps: je to dost otravné kedže sa mi zapína X programov na zaciatku ktoré idu len CEZ NET, tie programy musím ukonciť a znova ich spustit az ked naskočí WIFI, stava sa mi ze ked ich neukoncím a nespusim na novo po tom ako sa zapne wifi tak nepracujú spravne... buguje to proste.. THX

to byla čistá instalace systému w11 a ovladačů od prodejce, anebo domácí tvořivost w10->w11?
zjednoduším to: ve stolním pc nemá co dělat miniaturní usb wifi adaptér, stíněný bednou pc.

1) nejlepší a nejrychlejší je od svého routeru dotáhnout podél zdí kabel. takovou stabilitu a nulové latence wifi nezná.
prostě proto, že rušení cizí wifi od sousedů je často silnější, než příjem od vlastního routeru, vtipně schovaného za 3 zdmi.

2) komu se nechce pohazovat 20m kabelu za nábytek, může použít pár powerline adaptérů.
lowend: https://powerline-adaptery.heureka.sk/tp-link-tl-pa4010kit/
s koncovou wifi: https://powerline-adaptery.heureka.sk/tp-link-tl-wpa7517kit/

3) když už wifi, tak client s anténami nerušenými plechovou bednou, trvale na síti, to znamená bez zdlouhahého zjišťování sítě při novém zapnutí pc.
sociální minimum wifi n: https://access-pointy-routery.heureka.sk/tp-link-tl-wa801n/
pro wifi ac: https://access-pointy-routery.heureka.sk/tp-link-tl-wa1201/

v paneláku si na appce občas zkontroluj zarušení od sousedů: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic

-kúpil som PC kde bol oficialny WIN 11
-wifi adapter potrebujem inak sa mi napojit neda, kabel nepripada do uvahy
-powerline adaptery, pocul som ze to pri hraní hier neni moc stabilne, (pusti sa mikrovlnka a nejde alebo seka) cital som vela recenzii a hraci povedali ze wifi je stabilensia
-mám ASUS USB AC56 tuším stála okolo 60-80eur nepamatam si uz ale ide fakt rychlo

diky za tipy ale ja potrebujem len opravit porty,wifi alebo WIN11, nechcem menit nic, ta wifi mi taha 300mbps/s, 30-40mb/s je stabilna, jediny problem je ze sa startuje 5 min :D

kabel nepripada do uvahy

U mě jen tak ze zvědavosti

Proč to není možné. Pak tu řešíš problémy s WiFi
Co povídali ostatní

hraci povedali ze wifi je stabilensia

Nejstabilnější je kabel, osobní zkušenost
Pomohl jsem jednomu co byl kolenovrt a nakonec to skončilo na kabelu vzdušnou čarou 5 metrů na nějakých 37 metry. Jde to vždy

btw mam najrychlejsi net od orange (optika)

a je ti k hovnu, protože ho chceš přenášet stupidním wifi přes nejlacinější usb adaptér.
několik řešení tu máš, držíš se toho nejhoršího. pak nechápu, proč ses tu vlastně přišel ptát.

300mbps mam rychlost na wifi

to je nápis na krabici. rychlost wifi je s bídou poloviční.

doteď jsi ani nepochopil, že když se chceš zbavit špatné diagnostiky wifi sítě po zapnutí pc, že buď použiješ trvale zapnutý stolní wifi client, nebo použiješ (trvale zapnutý) powerline, nebo (trvale položený) kabel.
počtvrté už ti to psát nebudu.