Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokračování problému - Error instalce a aktualizace her na Hard disku

Postupoval jsem podle rad které jsem dostal u minulého vlákna. reisntaloval jsem windows na původní verzi 10 Pro.
Když jsem počítač zapnul vypadalo že vše v pořádku, pak ale když jsem chtěl otevřít soubory v HDD tak to nahásilo divný error a nic ne nestalo, i složky když jsem otevřel vlastnosti tak ukazovali 0 KB dat.
Disk nebyl vůnec přístupný, nevím co se mohlo pokazit. Napadlo mě že bude chtít aktualizovat drivery, tak jsem si našel výrobce disku, stáhl instalační soubory, ale windows mi blokoval spuštění programu kvůli tomu že to je nebezpečný program. zkoušel jsem nějak vypnout win defender, ale nic. tak mě napadlo jedniné, formátovat disk.
nakonec se ukázalo ž jsem zase na začátku, skoro. Windows zatím tolik nezlobí, ale stále nejde instalovat velké soubory na disk. malou hru jsem tam naistaloval a spustil, ale pokud jde o hry o vícero GB tak při instalaci hlásí chybu disku a když se naistalují tak crashnou.
nevím co dál, jedině opěz zkusit ty drivery.
dodám i podrobnějsí info o PC pro pomoc

nová instalace - a už zase s avastem? doma všichni zdrávi?
další odpad je ccleaner - tak schválně, v čem ti pomohl?

důležité bylo staré vlákno se starými informacemi, ať je jasnější cos vlastně řešil. nevím jak to říct slušně, ale kdo normální tají odkaz na minulý dotaz ...
https://pc.poradna.net/questions/3215781-error-instalce-a-aktualizace-her-na-hard-disku
... a pak založí nový, ať to lidi hledají tam a zpátky s porovnáváním, cos vlastně dělal?

crystaldiskinfo k 1tb hdd: zvláštní je, že sw nevyčte velikost cache, klidně může být vadná. k tomu se přičítají celkem nesmyslné hodnoty 01 a c3, související se čtením.
já bych ten disk odložil do skříně / do kontejneru a pořídil si cokoli efektivnějšího (větší, bez divných hodnot, bez selhávajícího chování).

o zdroji a pořadí instalace ovladačů ve windows nepíšeš nic, takže asi nějaká náhodná loterie.

ok avast a ccleaner odinstaluji.
avast jsem měl jelikož je to jeden z antivirusů co znám a myslím že je v pohodě
ccleaner mám jelikož jsem si chtěl uvolnit místo od zbytečných dat

za tohle nové vlákno se omlouvám, chtěl jsem udělat update předchozího vlákna, ale myslel jsem že když je tak staré tak si ho nikdo nevšiml

v těchto datech se nevyznám, ale je možné že ty divné hodnoty souvisí s tím jak jsem prvně poškodil počítač, a to odpojením disků od zdroje během chodu
znaméná to že jsem ten disk nenávratně zničil a musím si pořídit nový?

je možné že ty divné hodnoty souvisí s tím jak jsem prvně poškodil počítač, a to odpojením disků od zdroje během chodu

dost podstatná informace, to snad v původním dotazu nebylo. na řadič na desce to snad(?) nemělo vliv, ale chování systému s tím diskem je teď vadné.
takže bych podezřelý hdd určitě nezapojoval do systému, když nevím, proč mi selhávají diskové operace.
obyčejné flashky odpojené za chodu odchází na první pokus. ssd něco přežije, ale i ten může být podezřelý. navíc jde o malý lowend s nejhoršími parametry, neslzel bych pro něj.
test disku který za něco stojí je součástí aida64, můžeš použít před vyhozením.
pozn.: sorry, uložto už neexistuje, je třeba se inspirovat na webech pro nějaký free test disků.

pučil bych si někde nepoškozený ssd normální značky (mx500, kc600, su800, ssd230s, wd blue) a na něj nainstaloval systém. když pojede normálně = základní deska je bez vad, koupíš majiteli nový ssd, ať to neinstaluješ potřetí.
mám dojem, že ceny ssd zase lezou nahoru: https://www.suntech.cz/crucial-mx500-1tb-2-5-ssd-tlc-sata-iii-560r-510w_d449167.html

avast se cpe i do diskových operací, navíc jeho hlášení jsou snad nejčastěji ze všech av falešné poplachy.
na krámech od avastu proto není v pohodě nic.

ten disk jsem si vybíral sám, nevím v čem přesně je špatný po parametrické straně, díval jsem se prostě na cena k uložišti

stáhl jsem si instalační program aida64extreme633 co mám hledat?
nebo zase vyfotit info co to najde a připnout to sem

takže mám chápat že chyba je možná někde v SSD? jelikož se mi zdá že ten funguje v pořádku, soubory stažené na HDD blbnou

soubory stažené na HDD blbnou

dobré upřesnění. 1tb hdd jsou prakticky bezcenné: jako úložiště jsou malé, na systém od w7 kvůli pomalosti nevhodné, v bazarech je jich přebytek. neztrácel bych s ním čas a vzal 1-2tb z bazaru.

ta aida má někde v menu benchmark disku, je použitelný pro ssd. pokud je ten nejlevnější green ssd šrot funkční, pak ho není potřeba řešit.

mimochodem kdybys chtěl někdy dělat zálohu celého systému (bez tvých uživatelských dat), nemůže být systém s aplikacemi na 2 discích. proto se dnes pořizují ssd rozumnějších velikostí, minimálně 500gb.

aida: myslel jsem grafický záznam průběhu rychlosti přes celý disk (protože ten tvůj může mít někde vadná místa, na to nestačí jeden údaj za celý disk). ale to uměla právě lepší verze, co se dala koupit na uložto.
výsledky s nápisem "trial" jsou ti k ničemu.
nemůžu najít správný obrázek a aidu tu nemám, kašlem na to.