Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc vyhazuje pojistky

Dobrý den, včera mi z ničeho nic doma spadly pojistky, když jsem je nahodil spadly znovu. Vypnul jsem na počítači zdroj a pojistky jdou normálně nahodit a vše funguje. Takže je to opravdu počítačem stačí abych zdroj na pc zapnul a ihned spadnou pojistky. Zajímá mě jestli to bude právě vadným zdrojem nebo je možnost, že to dělá jiný komponent v pc. Díky za každou radu.

Zdroj: https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-550w/219941/produkt

Zcela náhodou jsem objevil tuhle debatu a, i když je vše vyřešeno, mám co dodat: s tímto zdrojem jsem měl přesně ten samý problém. Podle mého názoru byla chyba ve vstupním odrušovacím filtru zdroje. Reklamoval jsem ho nadvakrát. Poprvé mně závadu neuznali, prý se v servisní opravně neprojevila. Přiměl jsem prodavače, aby tedy tento zdroj připojili hned v prodejně, což učinili. Po desíti minutách se rozsvítila první světla, za dalších deset minut nastartovaly počítače...

Ne, to nebylo nedostatečným omezením nárazového proudu při zapnutí (a na to se tlumivka doopravdy nepoužívá), ale spíš svodovým proudem do ochranného vodiče (např. od proraženého odrušovacího kondenzátoru, nebo něco tomu podobného). Mluví pro to ta věc, že mně ten zdroj chodil půl roků bez problémů a potom naráz začal vyhazovat. A v servisu to nějaký jouda nejspíš připojil přes oddělovací transformátor a tak ten svodový proud nevznikl.