Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze nainstaloovat aktualizaci Windows

Zdravím.
Mám tu starší notebook HP ProBook 4540s, kde byly původně Windows 7. Provedl jsem čistou instalaci na Windows 10 (Home) a instalaci ovladačů. Při instalaci aktualizací skončí jedna, KB5033372, vždy skončí chybou. Přičemž na jiném PC se tako aktualizace nainstaluje bez problému. Kde může být chyba?
Díky.

[aktualizace.jpg]

Součástí kumulativní aktualizace (msu = ss+cu) je ss a instaluje se automaticky jako první.
V případě Windows update se ss instaluje automaticky vždy před cu.
Tazatelova kb5033372:
https://catalog.s.download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/secu/2023/12/windows10.0-kb5033372-x64_822cb06e298fd32637584b623f2cdaa3468f42a1.msu
Stačí když se do ní podíváš 7z (dokonce je v tom ta ss 2x 😎 a v tuto chvíli novější než ve tvém odkazu)

Aktualizaci asi nepotřebuju, ale ve Windows 10 Home nevím, jak aktualizace vypnout. Takto se tam stahuje a snaží nainstalovat stále dokola. Resp. nevím, jak vyřadit tuto jednu aktualizaci, aby se již nestahovala a neinstalovala.
Instalačka je vytvořena z nástroje od MS (MediaCreationTool22H2). Z této instalačky jsem instaloval i jiné PC/NTB a nikdy takový problém nebyl.

koukám, že home verze je fajn na bolení hlavy.
zakaž tu službu, nevím jestli to home umí navždy:

sc config wuauserv start= disabled

kdyby to nevyšlo, home předpokládám neumí systemu odebrat práva u položky v registrech.
je ostudou mrchosoftu, že dodnes nedokáže zvolit pouze security update místo toho nekompatibilního neotestovaného hnoje, co každý měsíc nutí na pc a druhý měsíc je opravuje.

jestli na aktualizacích trváš:
- stopni službu wuauserv
- smaž obsah C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore - je tam nějaký log
- zapni službu wuauserv
když to té zbytečné aktualizaci nepomůže, vyhledej si na netu delší složitější návody.

Stiahni si na inej mašine iso verziu pro,

vytvor inštalačné médium cestou rufus 3,18 pre sektor mbr pre staršie biosy a spol.,

odpoj hw od net na mašine kde cpeš desinu,

zmaž cestou nástroja "diskpart.exe" nultý sektor (aktívny a primárny oddiel) na pevnom disku mbr,
Vytvor nový aktívny a primárny oddiel,
incializuj pevný disk, napríklad:
https://macrorit.com/partition-magic-manager/initialize-disk-gpt-mbr-from-cmd-diskpart.html

pripoj sa na net,
keep smilling inštaluj desinu po nabútovaní hw z inštalačného usb na zavádzací sektor mbr.

nechaj počas inštalácie pripojené periférne zariadenia k mašine,

Po finálnej inštalácii záplatuj pri spustenom os s detto pripojenou perifériou zariadení k pc.

Někdy (opakuji: někdy) pomůže promazání adresáře SoftwareDistribution v adresáři Windows. To ale nelze udělat jenom tak, napřed je třeba ukončit některé služby, promazat adresář a služby opět spustit. Pro usnadnění jsem vytvořil script RestartUpdate.cmd a nahrál jej na https://webshare.cz/#/file/5Rsjiiohcm/restartupdate-cmd . Tento script je nejlépe spustit jako Správce a pak se řídit pokyny (v našem případě je to volba "m"). Snad to pomůže.