Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí HDD se změnil v PC na SSD

Help! 😎
Posral se mi půl roku starý HDD externí disk. Přesunul jsem soubory z disku na disk a ten debil se začal tvářit, že je SSD. Nechápu nic.
Soubory jsem zachránil, disk je v Pc vidět, jen nechápu, proč je teď "SSD"?
Mám strach na něj něco dát.
Možná, že jedna z možností toho problému je i to, že jsem to vytáhnul z Tv a nedal předtím odebrat zařízení.

Externí HDD Adata 2T se mi v programu O&O začal tvářit, jako SSD disk a nelze ho defragmentovat.
V Pc je vidět, soubory jsem z něj v pohodě přesunul, ale nic víc s ním neudělám.
Je půl roku starý a neupadnul mi! 😎
Zformátovat šel.
Problém zůstal.
Vyzkoušen i v jiném noťasu - problém taky.

Oslovení ajťáci nechápali.
AOMEI i správa disků ve Win potvrdili, že disk je v pohodě.
Setkal jste se s tím někdo?

Změna předmětu, původně: EXTERNÍ HDD, se změnil v Pc na SSD (host)

Zajímavý vývoj...
Protože jsem ty disky Adata tenkrát koupil dva a jeden dal ségře, tak ta mi ho dnes přivezla na "test".
Po připojení k noťasu se v O&O hlásil taky jako SSD!
Ségra ho ještě ani nepoužila!
Tak to mi poser paty.

defragmentuješ externí desk s minimem mazání (možný zdroj fragmentace), kam jen přisypáváš - to je naprosto absurdní činnost.
pouze teoretický přínos defragmentace pak spolehlivě zabíjí pomalejší usb připojení.
a ty řešíš ikonu, kterou ani nevidíš jinde v prostředí windows, ale pouze v tom zbytečném defragmentátoru.

lidé mají nezadatelné právo dělat tupé, nesmyslné věci, toto právo jim nikdo nemůže vzít.
ale když už se s tím veřejně chlubí, pak mohou k tupému počínání očekávat komentáře.

Tobě to prostě nedá, viď? :-)
Na disku 2T jsem měl 1,5T dat, která jsem pak přesunul jinam.
Fakt ti to připadá jako blbost, ten disk potom defragmentovat?
Nikdo se ničím nechlubil, jen jsem hledal vysvětlení toho, proč se HDD disk tváří jako SSD.
Každý není genius.
Mám ještě dva externi HDD disky (Samsung, Toshiba) a oba v O&O v pohodě.
Proč zrovna Adata ne, to jsem chtěl zjistit.
Čekal jsem radu, ne výsměch.
Ale co už... 😎

Na disku 2T jsem měl 1,5T dat, která jsem pak přesunul jinam.

takže nebylo co defragmentovat.
jestli jsi jiná data přihrnul zpět, zase nevznikla fragmentace a opět ten defragmentátor spouštíš zbytečně.
a ty místo pochopení celého svého nesmyslného počínání řešíš ikonu ve zbytečném programu.

Mám ještě dva externi HDD disky (Samsung, Toshiba) a oba v O&O v pohodě.

takže to není výjimka? skutečně poštváváš zbytečný defragmentátor na externí disky?
veřejně předváděná omezenost není výsměch, to je smutná diagnóza.

oo byl slavný v dobách winxp, ale to je už 20 let. možná by stálo za to začít konečně chápat, jak věci fungují a proč jsou některé staré návyky k ničemu.

když ti záleží na rychlosti (co jiného má ta upocená onanie s defragmentací znamenat), pořiď si externí ssd. jsou zásadně rychlejší, lehčí, s nvme i menší, tupé windows s nimi nerozeznají typ úplně stejně.
a na zbytečný defragmentátor můžeš u ssd úplně zapomenout.

Zase jsem se dozvěděl, že jsem debil. :-):-):-)
Ok, pokud tě seru, nereaguj.
Uleví se i tobě.
Nikdy jsem nepsal, že chci dělat defrag u SSD.
Nikdy jsem nepsal, že dělám často defrag u externích HDD.
Je to jen po přesunech velkych souborů, cca 2 - 3x za rok.
V Pc O&0 spouštím jen po analýze, pokud je to doporučeno
Ano, kvůli zrychlení HDD.
A tobě to vadí?
Fakt?
Pak vyhledej odbornou pomoc, protože tvoje činnost u tvého Pc, je treba mně, úplně šumák, ty diagnózo. 🤣

A vypadá to, že nejsem sám, kdo je omezený. ⬇️⬇️⬇️

https://www.cnews.cz/clanky/defragmentace-disku-programy/

Je to jen po přesunech velkych souborů, cca 2 - 3x za rok.

nečteš chápavě, protože jsi dopředu zaujatý až nenávistný, tvoje chyba. protože ti údajně jde o rychlost, proto na usb disky spouštíš oo defrag, což je nesmysl a stále jsi ho nevyvrátil.
zkus někomu vysvětlit, jak může po jednorázovém odebrání nebo přidání velkých souborů vzniknou fragmentace: 1) která by stála za řeč, 2) která by brzdila rychost disku přes usb.

fragmentace, kterou by snad mělo smysl řešit, vzniká na pracovním disku. ne na disku se zálohami měněnými 2-3x za rok. sám jsi líčil co tam máš za poklady, tak je jistě nemažeš a neměníš každý týden.
poslední návrh použít ssd usb byl pochopitelně žert, určený pro nechápavé typy jako ty. je ekonomický nesmysl mít velký ssd disk na zálohy, který právě u nich nevyužije výhody ssd kromě jediné - zbaví tě obsese defragmentovat (ano, jde o psychiatrickou poruchu).

defragmentátory jsou slavné z dob winxp, od win7 se o to stará sám systém. u médií založených na ssd je už úplně lhostejná - čteš libovolné pole adres a je ti zcela jedno, kolik cylindrů jsou vzdálené od začátku, žádné mechanické hlavičky nevystavuješ.
proto je defragmentace zajímavá jen u mechanických disků - ale jen tam, kde jde o maximální rychlost. ta u čtení videa nebo 2-3 kopírování ročně (přes cache disku) je lhostejná, disk se nudí, při připojení přes zpomalující usb nikdy nepoznáš rozdíl. to jsem si naivně myslel, že bys mohl pochopit, přecenil jsem tě.
no a ty ani tu rychlost neřešíš. ty řešíš ikonu, to je na tom to smutné.

ad tvůj odkaz:
že ty jsi pacient co věří taky na prodeje hrnců a zázračných dek? stejně tak na čističe a optimalizátory systému a automatické stahovače ovladačů?
redakce všech pc plátků žijí z reklamy (živě, chip, cnews,...), tomu odpovídají jimi doporučované produkty, normálními uživateli označované jako kriplware.
a hlavně ti unikla pointa právě pro tvůj případ: obhajují tam fragmentaci pro interní disky. můžeme se o tom dejme tomu přít (viz w7 výše), ale každopádně to nemá s tvým případem nic společného - ty si zakládáš na defragmentaci usb disků, to je ta pitomost.
výsledkem však není pocit(tm) sucha a bezpečí, ale ikona disku.
neztrácej příště nit, s čím jsi tu přišel. jen se příště zamysli, proč 20 let děláš to co děláš.