Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který z těchto dvou počítačů by byl lepší na hry?

Dobrý den,

dostal jsem za úkol sehnat nějaký počítač na starší hry (např. Zoo Tycoon 2).

Přemýšlím o těchto dvou:

http://www.notebook-servis.cz/produkt/secpc-sn-n320 -p4-3.2-512-160-25
za 4510 Kč, plus bych do něj dal další 1GB RAM

http://www.notebook-servis.cz/produkt/secpc-sn-p572 0-p4-d-1.6-2-80-14121
za 4260 Kč

do kterých bych dal tuto grafickou kartu:

http://www.alza.cz/sapphire-hd-3650-512mb-ddr3-d101 778.htm
za cca 2000 Kč

Co by bylo lepší? Nebo úplně něco jiného ve stejné cenové hladině?

Předem díky za tipy

Celkově se mi to zdá hodně ujeté. Ty počítače nejsou o moc levnější než NOVÉ. Nové radeony v AGP od 2600+ jsou zdrojem utrpení, AMD je přímo nepodporuje a v mnoha starších počítačích prostě nepojedou (mám to osobně vyzkoušený). Kolega by zas mohl povídat jak se pokoušel rozjet R3650 v AGP se sw pinnacle.Ty ovladače k těm kartám jsou prostě nahovno.

Vsadil bych se o kilo že to v těch sračkách (promiň) nepojede.Teda v té první která je se sis čipsetem. Do té druhé ji ani nezastrčíš:-D protože nemá volný slot.

Celkově bych doporučil podívat se po moderních základních deskách s AMD 790GX s integrovaným radeonem 3300 a myslím že do šesti tisíc v pohodě postavíš NOVÝ počítač s tím že pokud R3300 nebude stačit koupí si za nižší cenu grafiku (r3650=1500kč)do pcie

Dovolím si mírně oponovat, sám mám druhý repasovaný kancelářský komp a nema problema. Pravda, nehraju hry, takže nějaký 3D výkon je mi u (_!_)... Určitě jde pořídit za stejné prachy nový komp, ale mnohdy s nejlevnějšími díly apod. První komp byla PIII 1GHz a rok a půl jsem na tom normálně fungoval, net, fotky a tak. Vyměněn byl proto že výkonově nestíhal program který jsem potřeboval, pořád jede (24/7) jako downloader/server... Druhý je PIV 2,8GHz HT s 2GB RAM a to myslím plně postačí. Oprakuji - ne na hry, ty jsou mi fuk. Takže bych to zase až tak nezatracoval.

Nemůžu souhlasit.Repasované počítače prodáváme také. Určitě je otázka ceny, někomu stačí ojetý počítač v ceně 1200-2000kč bez dph a pak bych řekl že se to vyplatí. Někteří pak přijdou a chtějí přidat pamět, dvd vypalovačku zvětšit hdd - čili koupili blbě.

Co se týče těch lepších a kvalitnějších dílů, tak zatím jsem si nikdy žádného nevšiml a rozdělaných jsem těch pc měl dost. Myslím je to takový oblíbený PR reklamní kec dovozců těch sestav.

Jsou to sestavy velkých výrobců a ti jedou především na cenu. Například kondenzátory se na deskách kazí stejně jako na jiných a koupě něčeho takového s 6ti měsíční zárukou je dost odvaha.

Desky jsou často osazeny tím nelevnějším podle vzorce rychlý procesor prodává a k tomu vrazíme to nejlevnější (viz ten sis čipset u tady jedné sestavy). Dost častou jsou desky základní desky speciálních rozměrů (hlavně desktopy) a tedy nevyměnitelné za nějakou standardní atx.

Nedávno se jednomu zákazníkovi pokazili tři značkové HP NErepasované počítače z deseti co bral.Těsně po záruce.Stejná závada - mrtvá deska, roztočí se jen větřák na max. otáčky.Opravit to jde, HP chce za desku 5500 bez dph. Ať jdou někam:-D Pravděpodobně HP šetřilo na desce a pro 3ghz Presscot podcenilo napájecí obvody.

Jako speciální bonus mají některé tyhle počítače speciální zdroje (čti dražší) a normální se do bedny nevejde.

Můj názor - než kvalitní repas to radši to nejlevnější s 2-3letou zárukou. Některé šmejdy už vymýtil čas (desky tomato,matsonic) a značkové desky gigabyte a asus jsou doprodejové řady čipsetů velice levné.

Je to určitě sázka do loterie; ovšem třeba v práci máme Delly které jedou pět dní v týdnu od nevidím do nevidím, a není problém... Určitě nelze zobecňovat podle dvou kompů co mám doma (oba Dell), určitě lze narazit na šunty i mezi tímto, ale ve firmě kde jsem je kupoval mi říkali že kdyby něco že dílů na to mají vagon a záruku dávají 12-ti měsíční. Kamarád si PC staví sám, a těch problémů? Pravda, možná je lemro a seskládá to stylem pejska a kočičky když vařili dort, ale jak vím že tohle někdo v garáži kdo prodává i nové kompy neudělá taky?
Obávám se že se v hlavním neshodneme, každý máme na problematiku repasů jiný názor... Já říkám, ano, ale s tím že vím do čeho jdu a na co dát bacha. Na čem se myslím shodneme, je vyhnout se obloukem bazarovým no-name PC...
Ještě:

Někteří pak přijdou a chtějí přidat pamět, dvd vypalovačku zvětšit hdd - čili koupili blbě.

To jo, to máš pravdu. Já když jsem kupoval druhý komp, tak jsem přišel do toho krámu, řekl jsem že chci ten a ten (Dell GX280), do toho 2GB RAM (přípl. 400,-), nový 250GB HDD (přípl. 700,-) a grafiku do PCIe (přípl. 600,-) na tyto díly třeba je normální záruka 24 měsíců... Mechaniku jsem měl svoji, takže tu jsem neřešil.

Ohledně starších her nemohu sloužit, neb hry nehraji. Teda - akorát Wolfensteina (nějakou diluviální verzi z roku asi 1994), toho hraju na notebooku s Pentiem III 650MHz a 256MB RAM na němž běží Win ME. To zřejmě ale není k věci...;-)
Mrkněte se na www.boxed.cz, mají tam repasy Delly, některé docela slušné; pro někoho možná drahé na repas, ale to záleží na každém. Já jsem od nich koupil (za necelých 6k Kč) Della s Pentiem IV 2,8GHz HT, 2GB RAM (DDR2, new), 250 GB SATA diskem (new) a grafikou ATi HD2400 (new) do PCIe... S PC jsem spokojený, ale na hry jsem ho fakt nezkoušel; zpracovávám na něm fotky z DSLR, pak net a tak. Nějaké hry tak z let 2004 a dříve by to utahat mohlo. Když už tedy repas, tak berte něco co má SATA, PCIe a DDR2 nebo DDR3.

Určitě je otázka ceny, někomu stačí ojetý počítač v ceně 1200-2000kč bez dph a pak bych řekl že se to vyplatí.

Tohle je přeně můj názor. Do cca 2 tisíc je to výhodné, dražší repasy se blíží cenou novému PC a nevyplatí se. Tyhle značkové počítače ale jsou většinou dobře vyladěné a spolehlivé. Taky jsou většinou docela tiché, mají předimenzované pasivní chladiče a celý PC chladí jeden větrák který se spíná jen občas atd. Musí se sice počítat s tím že žádné výkonné dělo z toho udělat nepůjde, jako psací stroj jsou ovšem levné repasy nepřekonatelné. Prodal jsem jich za ty roky už opravdu hodně a měl jsem s nimi jen opravdu minimum problémů.