Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restartování PC

Zdravím všechny :)
Můj problém začal přibližně před 4mi dny. Když jsem si chtěl pustit AVI (heroes-seriál), tak prostě "spadl celý PC" a restartoval se. Po restartování jsem pustil Heroes znovu a vše bez problémů.Den klid a poté jsem chtěl pustit QIP a zase restart. Dnes se mi 3x restartoval PC (zase .avi) vždy se tak stane, když je PC nějakou dobu spuštěný (jsem na netu, hraju Diablo...) Spouští se mi vše automaticky v BS Playeru (mám ho už 3 roky a žádné problémy nebyly) nedávno mám reinstalovaný celý systém a Kasperským 7.0 jsem projížděl PC, vše co bylo nalezeno jsem zrušil,vyléčil, smazal...a opět došlo k restartu.žádné aplikace jsem spuštěné neměl, čili pouze windows a klikl jsem na avi.
BSP se začíná pouštět, objeví se panel(ovládací), ale pak prostě tma a pip pip a jedem znova.Bs jsem také zkoušel přeinstalovat=rovněž neúspěšné. Teď budu testovat jiný přehravač asi Windows media player classic a uvidím, zda se tak stane znovu.
V době, kdy tento problém začal, jsem žádné změny neprováděl.

Win Xp pro,Sp3, amd xp 1700+, 768mb RAM

Děkuji za názory a tipy!

Také jsem zkusil podtaktovat procesor(teď je na původní hodnotě), který jsem měl mírně zvednutý, ovšem NIC!

Také jsem zkusil podtaktovat procesor(teď je na původní hodnotě)

Když běží na nominální hodnotě, tak to není podtaktování. Jinak už začínám být na přetaktovávače trochu alergický, protože pak tady brečí, jak mají nestabilní systém a můžou si za to sami. Neříkám, že to je tvůj případ.

Vypni ve Windows Automatické restartování po chybě. Taky zkontroluj, zda se nepřehřívá procesor. A pro jistotu i RAMky Memtestem.

Taktování není můj případ...před reinstalací windows jsem měl CPU Clock na 122 a teď jsem měl 105 ...nyní mám 100....
Kde se vypíná automatické restartování po chybě? :) to jsem ještě nefintil nikdy :D

RAMka se mi zesrala asi před měsícem...myslel jsem, že mám něco s hdd a tak jsem reinstaloval...vyhodil jsem špatnou (měl jsem 2x 512 ... teď mám 512 + 256). Teď jsem se dodíval na film, který jsem si pustil přes media player classic a klídek...tak newím.zajdu mrknout do BIOSu na tu teplotu toho CPU..za chvíli to sem hodím.

Win+Pause - Upřesnit - Spuštění a zotavení systému (Nastavení) - [] Automaticky restartovat

Kombinace RAMky dvou velikostí není zrovna ideální. Stabilitu při zatížení můžeš otestovat např. programem SuperPi. Teplotu je lepší sledovat nějakým programem a taky prohlédnout vnitřek počítače, jestli nejsou zanesená žebra chladiče prachem a jestli se točí všechny ventilátory.

Tak jsem se vrátil z BIOSu a PC mi běží (teda s restartama) celý den..
CPU - 39°C
System - 36°C
takže tady problém asi nebude.Nechápu to, absolutně ne :(
A problémama s RAMkama už mám plné zuby :D AAAAAAAAAAAAAAAAAA
Tak nějaký další nápad?

A jak je možné, že vždycky u přehrávání? :(

Takže jsem zapl Super pi na 1M (moc tomu nerozumím, ale dal jsem 1 M, abych otestoval veškerou RAMku, která u mě je...a 512 by to nemuselo zasáhnout) kdyžtak mi pora´d co jinak...
Výsledek je, že to trvalo minutu a 50 sec.A na konci to nehodilo nic...více méně.jen mi napsalo, že nějaký txt bla bla, ale to určitě víš, mám ti něco nakopírovat?

A pc jsem nedávno celý od prachu zbavoval, takže prachem to taky nebude...jediný ventilátor, který je okem viditelný je na CPU a ten frčí jak má..na zdroji mám asi půl roku nový větráček Arctic cooling...jinak nevím co víc bych napsal :\

Ne nezkoušel jsem vytahovat RAMky...ani vlastně nevím, kdy se "to stane"prtoože po restartu toAVI normálně přehraju...stává se to "náhodně" takže teď jsem zkusil vypnout to automatické restartování a uvidíme...memtest sem nezkoušel...je nějaký rychlý/spolehlivý ? nebo třeba takový jaký má CD Linuxu..že je to na sto let? :D

Aplikace pro důkladné testování paměti počítačů postavených na procesorech x86. Program si po spuštění vytvoří spouštěcí disketu a po opětovném spuštění počítače začne testovat operační paměť.

Vůbec netuším, co je procesor postavený na x86 ...mám AMD Athlon XP 1700+ a nemám disketu :D trapas co? :D Disketovku mám, ale disketku ne :D co teď?

nějakou dobu jsem nebyl na PC a dnes se mi opět stala podobná věc...nyní však doprovázená BSOD s chybou
STOP:0x0000008E (0x000008e, 0xf6b6d26d, 0xba7df230, 0x00000000)
A pak ještě nějaký žblaf o souboru : "alcxwdm.sys"
Nějaké rady :) ten etst RAMek udělám, až tady budu aspoň na chvíli :)