Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inštalácia tlačiarne HP M283fdw na notebook z win11, system nerozpoznava tlačiareň

Takže dnes ma čakal v kancelárii nový notebook z win11. Všetko by bolo super, objavil sa ale problém že nemôžem nainštalovať tlačiareň, respektíve nainštaloval som software tlačiarne ale samotný win11 mi tlačiareň nevie nájsť. Celkovo je prostredie win11 také zložite. Ako prvé som stiahol software pre tlačiareň HP M283fdw, a dal inštalovať, spusti sa hp ponuka, ktorá okamžite nájde wifi tlačiareň a ja kliknem na conecting. Vypíše inštalácia úspešná. Dám tlačiť firemný dokument a win11 vypíše printer not instaled (Tlačiareň nenainštalovaná). Kiknem na ikonu štart a idem do System/Blutooth a devices a tam, ukazuje mi to tlačiareň ale pod ňou je ovladače nenainštalované. Skúšal som skener a ten funguje, nefunguje len tlačiareň. Pripojil som starý notebook z win10 a tlačiareň išla bezproblémovo. Inštaloval som z rovnakej inštalačky len odlišné verzie, prvá je verzia pre win11 a druhá verzia pre win10. V čom môže byť problém?

A hlavně u HP nejprve nainstalovat ovladače a až pak připojovat tiskárnu. Jinak to občas udělá problémy, které se následně těžko opravují.
Pokud se nebude používat sken z počítače, ale jen tisk, pak raději stáhnout ty nejzákladnější ovladače (případně universal printer driver), jen rozbalit, neinstalovat. Vytvořit IP port (v případě USB vybrat), ukázat složku se soubory ovladače a nainstalovat.

S tejto stránky som sťahoval ovládač, naprv som skúša nainštalovať Easy Smart driver. Všetko až po koniec sa úspešne nainštalovalo ale win11 píše žiadne ovládače. S počítača funguje iba skener. Skúšal som nainštalovať aj univerzalny driver či produktový software. Všetko pre win11, ale samotný windows 11 nevidí ovládače. Po nakliknutú "Spravca zariadení" tam mám ? zariadenie, čo bude tlačiareň. Bohužiaľ po kliknutí automaticky inštalovať ovládač nenájde nič. Pritom ovládače nainštalované sú. Skúšal som inštalovať tlačiareň aj na starší notebook z win10 a tam bezproblémovo nainštalovalo.

Jenom pro upřesnění
V dotaze je napsáno

dal inštalovať, spusti sa hp ponuka, ktorá okamžite nájde wifi tlačiareň a ja kliknem na conecting

Důležitá otázka
Při instalaci ovladače si měl tu tiskárnu připojenou ??? přes USB, ale ne dřív než tě k tomu instalátor vyzve

Protože takhle je to na 99% nutné pravidlo!
Pokud ne tak všechno znova, teda pravděpodobně

Takže problém pokračuje, na sekretariáte mi nedovolili aby som zapojil kábel od tlačiarne zo sériovým číslom 16 do svojho počítača. Potrebujú nato papierové povolenie, od vedúcej a ich vedúca od managera... Keď inštalujem tlačiareň objaví mi systém dve rovnaké tlačiarne, jednu z ip adresou na konci má 16 a druhú 31. 31 je tlačiareň u šéfa a tú používať nesmiem. Tlačiareň s číslom 16 je tá tlačiareň na ktorú sa potrebujem napojiť. Ale wifi ma pri automatickej inštalácii napojí iba na 31. Keď dám napojiť na tlačiareň 16 manuálne točí kolečko, a vypíše tlačiareň nenájdená aj keď mi ju to na začiatku našlo. Inštaloval som cez inštalačky, ktoré ste mi odporučili hore, ale sú to tie isté ako som už mal na svojom usb kľúči. Ani univerzálny ovládač HP mi nefungoval. Ale tlačiareň 31 funguje je to rovnaký typ i značka ako tlačiareň 16. Keď ich riaditeľ kupoval, kúpil dve identické tlačiarne. Ten windows 11 mi bol čert dlžen.

It Managera firma má ale až v Nemecku, to je dôvod prečo moje Lenovo zo zlatým win10 posielajú do Nemecka na opravu. Nebudem ho mať tak mesiac a možno aj dva, a ak vedenie v Nemecku rozhodne že oprava by bola drahšia ako nový notebook kúpia novy ale zasa z win11.:-(:.( Inštalačka na HP m283FDW je univerzálna pre win10/11 ale tlačiareň 16 mi nainštaluje len na win10.

Podle popisu si myslím že už si tiskl na 31
Systém si ji pamatuje, asi, proto nepřipojí tu 16, respektive najde, ale teoreticky si myslí že je to ta samá
Má v ovladači zapsaný nějaký její ID, -domněnka

Prostě USB a přes ovladač
Nejdříve se ji to musí říct po USB

Jinak to nejde

Skús pracovať v mojej firme a uvidíš, že potrebuješ papierové povolenia na všetko. Ale, vedúci ma piatok po šichte pustil na sekretariát, a prepojil som notebook cez kábel USB nainštaloval tlačiareň a vytlačil čo mám, ale pri kliku na možnosť "transformovať USB pripojenie na wifi" inštalačka požiadala o odpojenie usb kabela to som odpojil, potom som klikol transformovať asi 30 minút prevádzala tlačiareň na wifi, potom vypísalo, pripojenie úspešne transformované na wifi, tlačiareň je nastavená ako predvolená. Ale stále to nefunguje. A nefunguje už ani pripojenie na tlačiareň 31.

na taku firmu by som sa vykaslal. ked ti neumoznia normalne pracovat, tak proste pracu hotovu mat nebudu a je fuk ako velmi sa hadzu o zem. Pripadna vypoved by bola problem skor pre nich, pretoze by si ju dostal kvoli pricinam za ktore ty nemozes. Myslim ze aj pripadny sud by si vyhral a platenie nejakeho odskodneho by firmu bolelo ovela viac, ako absencia hlupeho povolenia na banalitu, akou je instalacia tlaciarne. velmi rychlo by si rozmysleli ci budu ludi buzerovat blbostami.

daj screen kde mas to "transformovať USB pripojenie na wifi"

wifitiskarnu odinstalovat a znovu.
ve win10 je praseci predvolba (devices - printers), ze windows sam zvoli vychozi tiskarnu: zrusit.
jestli ma w11 totez, nalozit s tim stejne.

firma zavisla na wifi pripojeni k tiskarne misto LAN, kde si uzivatele hraji na samoadminy s nahodnou instalaci ovladacu, smeruje jednoznacne do pr...

Asi by som postupoval takto:

1. Vo Windows - nastavenia, by som odstránil všetky "zlé" tlačiarne
2. Použil by som túto stránku: https://support.hp.com/us-en/drivers/hp-color-laserjet-pro-m282-m285-multifunction-printer-series/model/29448718
3. Odtiaľ by som vybral z ponuky Driver-Universal Print Driver (2) - HP Universal Print Driver for Windows PCL6 (64-bit) - tento by som stiahol a nainštaloval
4. Skús niečo vytlačiť

Žiadne čachre machre s papierovými povoleniami od vedenia firmy a USB pripojením nie sú potrebné... jedine, že má tlačiareň nastavené nejaké obmedzenia na tlač len pre VIP pracovníkov :-)

V skratke:
Robis veci, ktore nemas v popise prace.
Robis veci, ktorym nerozumies, nazyvas IP adresu seriovym cislom napriklad.
Ovladac tlaciarne uz evidentne v system je (tlacil si cez USB), takze stacilo zmenit USB port na TCP/IP a mohol si uz davno tlacit, nemas pouzivat ziadne autosrajdy, ktore MS dodal do systemu.
Ak uz budes zufaly a firma, ci ty ste ochotny zaplatit spravim ti to na dialku, vzhladom na to, ze evidentne mas admin prava nebude to problem.