Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínající se pc

Ahoj dva dny zpět jsem zakoupil na alze tento pc : https://www.alza.cz/asus-expertcenter-pn64-bb5013md-d7696414.htm?o=1

pc jsem osadil ssd diskem WD Red SN700 NVMe 1TB a 1x RAM Corsair SO-DIMM 16GB DDR5 4800MHz CL40 Vengeance.
Pc jsem si pořídil pouze na práci (word,excel..atd) a abych si na něm zahrál občas Dotu 2. Naintsaloval jsem Windows 10 home a nechal provést windows update. Zkontroloval ovladače, vyzkoušel jsem všemožné testy v occt, kde nic nehlasí žádnou chybu a počítač běží i při vysokém zatížení plynule. ALe i přesto když zapnu právě tu Dotu 2 (zkoušel jsem i jíné hry jako třeba fortnite abych si ověřil že to není dotou), tak v rámci cca 5-30 minut co mám dotu buď jen zaplou nebo přímo hraju tak z niceho nic se pc jakoby kousne, zčerná obrazovka a velmi nepatrně přes ní vertikálně problikávají růžové proužky. To trvá asi 10-20 vteřin a poté se pc sám restartuje. Dotu jsem zkoušel i na nejnižší rozlišení a opět to samé ale hra jinak běží velmi plynule i na vyšší detaily a procesor v tu chvíli neběží na víc než 50% a teplota nepřekročí ani 70-75°C. Myslíte, že to je na reklamaci nebo mám ještě neco vyzkoušet?

Nemám čas to čítať celé, dá sa tvoj problém zhrnúť? Za predpokladu že sa jedná o neriešiteľný problém a máš to ako píšeš len pár dní tak to nereklamuj ale vráť bez uvedenia dôvodu alebo že ti produkt nevyhovuje. Máš 14 dní... Na tvojom mieste ako prvé kontrolujem HW stránku veci čiže napájací kábel, všetko na doraz zapojené, poriadne zacvaknuté komponenty zároveň správne a kompatibilne zapojenie. Správne zvolený OS, správne nainštalovaný, WU, ovládače a keďže píšeš že problém u hier tak dúfam že nie warez. Tvoj miniPC nie je primárne na hry dimenzovaný čiže síce ich môže zvládnuť ale problémy sú takmer istota. Napríklad že sa ti to rýchlo začína prehrievať je pochopiteľné vzhľadom nato ako je riešené chladenie v týchto kancel miniPC krabičkách. Čiže nie je nič zvláštne že za veľmi krátky čas aj pár sekúnd a vyskočí teplota rýchlo hore.

Vše jsem zkontroloval, ovladače instaloval správně, pc běží ale jakmile běží dota tak to padá stylem jakým jsem psal.teploty jsou zvláštní jak se rychle mění ale při dote nejdou přes 55 nebo 60 ...a pak z ničeho nic vždy v rámci 5-30 minut to spadne... Já na hry mám ps5 ale dota a popřípadě fo csgo jsem ai na něm zahrát chtěl...proto jsem se rozhodl pro lepší procesor..původně jsem ho chtěl jen na práci.

Ok tak teď nevím..ale přehodil jsem Ram do vrchního slotu a více dotáhnul ten šroubek u m.2 ssd....no a zatím vše běží :D možná jsem měl začít rovnou od téhle věcí:D ..ale to jsem myslel ze kdyby bylo špatně zapojené zák to nepůjde vůbec a ne chvíli jo a chvíli ne :D Myslíte že to bylo spíš tou RAM nebo málo dosaženym ssd?

Tak to jsem psal na začátku:D protože jsem si všiml ze jsem to měl jen tak aby drželo výšku a nezvedalo se ..takže s ním lehce šlo hýbat v rámci desetin milimetrů.. Tak proto jsem myslel ze to mohlo být tím že jsem ho nedotahl:D zvlášť když jsem měl pc na VESA držáku vzadu na monitoru ve svislé poloze.

Padá to i když mám připojené rovnou z pc do monitoru. Měl jsem to připojené do hdmi spliteru. Taková krabička s tlačítkem kam dám dva hdmi a vyvádí to ven jenjeden jakoby a pomocí 5oho tlačítka si to přepínam z ps5 na pc mám jen jeden monitor. A tohohle pc se mi líbilo že může viset právě za monitorem a navíc má dost výkonu má mé 3d programy a Dotu. ... Teď mi to opět spadlo po 30 minutách doty... ani se sám nerespektuje už. Jen zhasl obraz ale pc běží.

mám v místnosti 3d tiskárnu ps5 televizi a monitor...téhle pc byl kvůli úspoře místa.
A protože prostě na tom nechci hrát cyber punk ani nepotřebuji stříhat videa tak jsem myslel ze pro mě bude ideální...není to úplná slabota ale ani žádné extra silak

Za chvilku ho jdu vrátit. A napadlo mě že možná by bylo nejdelší přece jen někam ještě nacpat normální skrin s grafickou kartou ... ale mám málo místa:D Potřeboval bych nějakou fakt malou skrin kam ale půjde dát vše potřebné včetně právě grafické karty když už bych do tohohle chtel jít. :D

Nebo takhle ..kdybych misto přeci jen našel :D Dal by se poskládat co nejlepší pc prosím s procesorem AMD s integrovanou grafickou kartou na takové úrovni rozjet dotu 2, ale abych měl možnost si časem třeba osadit i tu grafiku...dalo by se něco takového poskládat do deseti tisíc? s tím aby byli všechny komponenty nové žádný bazar. Prostě na oroceosru bych nechtěl šetřit, ale zároveň bych rád zatím osadil klidně jen jednu ram s tím že pak si koupím další, Ale nevím co k čemu koupit aby to tak nějak šlo... a mohl jsem právě do budoucna upgradeovat

do toho se motat nebudu, hry nehraju a spotřební domácí hw je mi celkem ukradený.
pokud nechceš mít problém s ramkami (ale nic takového ti memtest nepotvrdil), vyhýbej se deskám asus.
u té tvojí polostavebnice je průser ten polotovar - zelený zmrd ti dodal neotestovaný krám, ve kterém za nic neručí, ty jsi tím ztratil týden času.

ve tvém případě se problémy točí možná kolem intelem nezvládnuté nové řady grafik - jak vlastní hw viz nesmyslné chování měření teploty, tak ovladač v dětských plenkách.
a možná do těch kancelářských minipc osazují nevhodné zdroje pro tvé použití. prostě volba intelu v krabici bez záruky se ukázala jako špatná, pády do černé obrazovky je vada hw, jenže není jasné jaká.

teplovodivá pasta bývá u toho procesoru, který je dodáván s chladičem. některé balení originální chladič nemají, nesleduju to.
ten originál uchladí jen kancelářské nároky, proto je typický třeba u amd apu (cpu s integrovanou grafikou pro nižší zátěž). výkonnější cpu nekupuju tak nevím, snad to na eshopech píšou.

když tak vybíráš matx kancl.desku pro socket am5 a běžný/starší géčkový procesor, nemá náhodou ještě am4? co myslíš?
budeš potřebovat asi svižnější ramky normální stolní velikosti, podívej se na specifikace co je určeno pro "g apu", tan tvůj 1 so-dimm modul můžeš pro tu desku zahodit.
aha, se dívám, že tak označuje desky msi i asus. místo zbytečného screenu tu mohly být konkrétní odkazy, ať to nemusí každý opisovat a googlit. viděl bys, že máš sockety blbě.

ale jak jsem psal, pařanský hw neřeším a neskládám.

Hele a padá to jen v těch widlích ? Při tom memtestu to jelo v pohodě ? Kdyby jsi tam třeba najel linux či něco jinýho tak by to třeba nepadalo. A tím by se lokalizoval problém, že je problém v ovladačích. Když to bude padat všude tak je vadný HW, ale když jen ve windows tak SW.
Dyžtak tam nahaž teda znova všechny ovladače ze stránky asus, viz.
https://www.asus.com/displays-desktops/mini-pcs/pn-series/asus-expertcenter-pn64/helpdesk_download/?model2Name=ASUS-ExpertCenter-PN64
Ten ovladač na grafiku je o fousek starší než jsem ti psal včera já, ale klidně tam hoď ten jejich z ASUSU, když ho tam mají.

Memtest dojel až do konce .. :/3 pc už jsem vrátil...
oblasave jsem zkoušel jak od asusu zák novější od intelu ..pokaždé jsem se I koukal do správce úloh na verzi jestli se to opravdu změnilo..a pokaždé restartovat pf pc po oonci instalace...Možná to tak být mělo kdyby fungoval tak bych si neřekl že si ten pc raději slozim :D Myslíte zebty komponenty co jsem poslal jdou dohromady ? :)