Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stavba pc

Celý den fo dávám dohromady co objednám:D A tohle je tedy můj finální součet. Přijde vám to dobré co se týče kompatibility těch věcí mezi sebou ? Volil jsem fo osazení am5 abych právě mohl dat ddr5 a bylo to tak více ready a případné budoucí vylepšení. :D co myslíte?

https://www.alza.cz/patriot-viper-venom-32gb-kit-ddr5-6000mhz-cl36-d7584995.htm
https://www.alza.cz/gigabyte-b650m-s2h-d7899931.htm
https://www.alza.cz/amd-ryzen-5-7600-d7612605.htm
https://www.alza.cz/seasonic-b12-bc-650-bronze-d6455540.htm
https://www.alza.cz/evolveo-m5-d7362343.htm

jabtan zapomněl dát odkazy :D Tohle je můj finální součet...je to takhle dobré nebo byste něco raději vyměnili? Jen at to není zase o tisíce víc:D ale litr navíc bych ještě snesl tak kdyby třeba raději jiné ramky nebo tak jestli máte zkušenost. Co myslíte...já už vás nechci prudit a pomocí si vážím at už mi ji podáte jakkoliv. 🙏

Moje nejvzdálenější plány jsou asi mít spuštěno dotu 2 na nejlepší rozlišení a super detaily a druhý monitor kde budu mít yt a já nevím co ...to je asi můj vrchol pouzivani:D na ostatní hry mam psko. Byt na psko dota 2 tak ten pc ani možná neřeším :D ale zase když už budu stavět pc chci sby byl nějaký možný upgrade kdyby náhodou. Na lepší procesor, osadit grafiku, vyměnit 2x16gb za 2x32gb a tak...ale to je hudba budoucnosti jak mi oujde šetřit:D

Jako vážně? Já bych to do PC nikdy nedal. Jsem zastáncem klasické pasty a ne nějakých "podložek".
Na druhou stranu podle specifikací to vypadá výborně, pokud tam není překlep. Takže ve finále Ti bohužel neporadím, zkušenost s tím nemám. Jestli se ale rozhodneš pro tu podložku, tak pak prosím poreferuj o kolik máš nižší teploty než v současnosti. Nezapomeň změřit teploty "před" a "po" aplikaci. Hlavně předtím pořádně očisti plochu IHS procesoru a chladiče.

Nene, to bys zbytečně vyhodil peníze za testy. Nikdo by Ti to nezaplatil. Kup to, co se Ti zdá lepší. Já bych bral klasickou a kvalitní pastu, ale výběr je jen na Tobě. Každopádně ať vybereš cokoliv, tak je potřeba mít obě plochy dokonale vyčištěné a mít správně nasazený chladič. (s tou podložkou moc nevím, nezkoumal jsem to). Pak se ozvi.

Ještě mi nepřišly ani komponenty a už koukám po grafické kartě i když ji ani nepotřebuji :D do budoucna mě zaujala tahle na kterou bych si chtěl šetřit:D

https://www.alza.cz/xfx-speedster-swft309-amd-radeon-rx-6700-core-d7431990.htm

když už mám ten vykonejsi zdroj :D Nebo mám volit raději do budoucna kratší vzhledem velikosti skříně? Ale zase když budu mít ve skříni osazené všechny větráky tak by to nemuselo topit tolik ne.

az to budes kupovat, bude na trhu nejaka rx7000 (nebo uz je, jen si o tom ctu ale nepouzivam to).

spis zkontroluj u sveho procesoru s grafikou: jaky takt ram zvlada. byva to min nez ryzeny bez grafiky. byva to zminene i v popisu desky.

asrock je podobny lowcost jako gigabyte, mivam je radsi. za sebe si porovnej kde je novejsi audio kodek, jinak asi vyjdou podobne.

Nebo mám volit Ram s vyšší frekvencí a menší paměťí?
Že bych osadil třeba nějaký 6400mhz 2x8 gb a později osadil znovu 2x8.
Pořád si říkám zenkdyz budu mít celkové pak 36 tak i to mi musí bohate stačit...co bych dělal s 64gb potom co bych osadil zbylé sloty.

Nikde moc nemůžu najít nebo spíš pochopit jestli když hraju na integrované grafice tak mi to zabírá vram na paměti kterou mám třeba 2x16 gb ...a když pak je grafická karta co má vram třeba 8gb tak když by se třeba spustila hra co zabírá více vram než má k dispozici grafická karta tak to nepůjde? nebo si pomůže grafická karta pamětí Ram na zakladni desce ? A pokud ne tak má integrovaná grafika k dispozici mnohem více vram ? Funguje nějaká spolupráce mezi integrovanou grafikou a grafickou kartou? když by ti bylo třeba od jednoho výrobce?

Čím víc GB tím víc Adidas. Čím méně CL, tím více Adidas. Zdroj "Gold" má vyšší účinnost než "Bronz", ale ještě lepší je "Platinum". Bronz je ale dostačující, lepší bych bral jen pokud je doplatek pro tebe malý. Integrovaná grafika ti z operační paměti ubere, z nižšího čísla CL bude těžit. Při pozdějším doplnění další dvojicí pamětí mohou být problémy s kompatibilitou, může dojít ke snížení pracovní frekvence (MHz). Po vyzvednutí z boxu apod. bych nechal krabice nerozbalené několik hodin v teple - PC díly budou studené a mohla by se na nich kondenzovat vlhkost.... Dělám to tak s každou elektronikou.

Tak jsem to vše poskládal dohromady ale cca po minutě a pěti se vypne s tím že blikne v prave hní cast8 zakladni desky kde je napis ez debug LED . Tam blikn3 a a pc se vypne :/ dělá to i když tam mam zapojeny kabel do roh oez debug leg

Dpise jsem špatně zapojil asi led něho nevím takový ty jednopinovy a dvoupinovy konektory ..ale jeden z nich je na tlačítko zapnutí a t9 funguje jako zapnout. Ale vzadu i ten hub pro zapojení ventilátorů tak nevím zda jsem to nějak nezacyklil blbe :D jestli se to nemělo třeba dát do toho hubu stejně jako jsou větráky které tam byli připojené už když jsem ho koupil ten case

BIOS mi jde a ukazuje vše zapojené ale když zásasadim m.2 ssd tak se spustí ne windows recovery ..já si zeď nemůžu vzpomenout jak se ti jmenuje..ale bylo tam nneco že musím zadat klíč k windows a cesta jak ho najít na stránkách u svého účtu. Mám jich tam dost zkusil jsem od shora asi 7 klíčů a nic. a zářím jsem to vypínání zaznamenal jen když je to načtení v téhle nějaké opravné verzi windows ..tak při nečinnosti fo spadne. Jestli to takhle spadne i v bíloupo dobu nečinnosti jsem nezkoušel.

no připojuji ssd m.2 kam jsem předtím naklonoval system z 2.5hdd. v tom míní pc to předtím šlo a nevadilo že je to naklonovane a to i Přesto kdyzcjsem to hdd odpojil a nechal jen ssd. No zkusím připojit to 2.5hdd a rozjet to z toho pak zformatuju to ssd a zase ten systém naklonuji na pc.

kam jsem předtím naklonoval system z 2.5hdd
a zase ten systém naklonuji na pc.

každý nainstalovaný systém je jiný, protože má nainstalované ovladače pro jiný typ desky.
protože tu celou dobu předvádíš základní neznalosti, skoro bych si tipnul, že největší problém nebude s jinými ovladači, ale ve tvém postupu klonování disku.

dej to udělat někomu, kdo ví co a proč dělá. jaký má smysl klonovat nový systém bez aplikací, z cizího hw, se kterým si neumíš poradit?
jinak tu zas budeš mít thread s tvými 200 komentáři, který nikoho nebaví číst, a ty budeš mít na disku pořád blbě naklonovaný systém - místo čisté instalace určené pro tvou desku.

Myslím si že nejí důležité vědět co děláš ale dělat to správně. A mě se to povedlo možná lehce se štěstím ale povedlo :D Problém byl jen celou dobu že jsem si nedocetl u toho winodws config key že ZO kóje heslo má nějaký ID :D A ty Id byly u těch hesel co jsem měl na účtu u Microsoftu..a já včera vyzkoušel všechny krom toho jednoho právě:D

V poradku tady jsem pochytil pár důležitých informací které mi pomohli to poskládat:D
asi nejvic si vážím té že min Cl je víc než víc cl :D já celou myslel ze proste co nejvíc mhz a co nejvíc cl :D Všechno jede na sropro bezchyb už hraju 15hodin a stále jede jak blázen:D