Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena pc

Zdravím,

chtěl bych upgradenout pc, jelikož aktuální sestava již nestačí mým nárokům. Myslím si že upgrade mojí sestavy by stal stejně jak koupit celou novo poskládanou sestavu. Takže bych chtěl nejspíše koupit již poskládanou sestavu z bazaru než skládat zcela novou. Chtěl bych se zeptat kolik bych mohl dostat za mojí aktuální sestavu:

GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
CPU: AMD Ryzen 5 1500X Quad-Core Processor
RAM: Kingston Fury Beast Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16
Základovka: PRIME B350-PLUS
Disky: SSD XPG GAMMIX S11 Pro 500 GB, HDD 1TB

Děkuji.

Tak pamäte aj disky sú použiteľné. Nemáme info o zdroji či krabici. Ostatne si myslím že ešte to nie je na vyhodenie, a dá sa to upgradovať, trebárs na AMD Ryzen 9 5900X + nejaká výkonnejšia karta RTX 4XXX napríklad, záleží ale koľko ste ochotný do toho investovať a vlastne aj od toho ako to používate.

Plánoval jsem koupit nějakou novou sestavu z bazaru/přeprodejce za rozpočet nějakých 20 tisíc. Samozřejmě čím menší cena tím lépe. Moje nároky jsou hlavně aby to dokázalo rozject na nějaké dobré fps EFT. Když koupím jak jste psal AMD Ryzen 9 5900X + nějaou tu grafiku 3/4 generace jak zjistím/zaručím kompatibilitu se základovkou, aby mi to útahl zdroj a abych to dokázal uchladit? Děkuju.

Na stránke výrobcu základnej doske máš podporované procesory. Možno by som viac investoval do GPU (RTX4070) napríklad, a CPU zo zvyšku by aj tak malo zostať na slušný Ryzen 7 5XXX napríklad. Pozerám ale že chceš hrať Escape From Tarkov, a ten je náročnejší na procesor. Takže ak je to fakt jediná hra, tak Ryzen 9 5900X a RTX4600 je tiež fajn.

Čo sa týka zdroja, stále si nenapísal aký vlastne máš.

W je bez predmetný údaj, ak nemáme informáciu o konkrétnom modeli zdroja... niektoré vedia dať 500W na dobu 12 hodín, niektoré na dobu 2 sekúnd a potom W spadne dole. Niektoré majú 400W na vetvy 3.3 a 5V, iné majú 400W na 12V vetvy. Niektoré sú od rádoby výrobcov čo vyložene klamú o tom koľko W zdroj dáva, takže číslo na papiery je úplne bezpredmetné, a je vždy treba vedieť konkrétny model.

Daj dole bočnicu, a opíš zo štítku aký zdroj máš. Už to žiadam tretí krát. Inak nemá zmysel ti radiť.

Kdybych dejme tomu vzal GIGABYTE GeForce RTX 4060 GAMING OC 8G a AMD Ryzen 7 5800X tak jak silný zdroj bych musel mít abych to utáhl? Jelikož moje sestava je pár let starý a byla stavěna tak aby byla co nejlevnější.

Takže kdybych vzal GIGABYTE GeForce RTX 4060 GAMING OC 8G a AMD Ryzen 7 5800X tak by to vyšlo na nějakých 13k. Zbytek komponentu je tedy v pohodě? Má tedy takto upgradovat sestavu místo koupení celé nové? Děkuji.

Zdroj není tajný, stačí mi odsunout stůl, vydnat pc a vyndat bočnici a kouknout se. Ano mám to složité udělané a než toto udělám tak to nějaký čas vezme. Proto to chci udělat najednou až budu počítač vyfoukávat od prachu což je zítra. Proto jsem se ptal na teoreticky jak silná zdroj budu potřebovat, abych věděl až se kouknu jestli můj je dostatečný.

Tady jsem našel třeba sestavu za 19k. Nevyplatí se tedy jít třeba do takového sestavy kde tedy něco připlatím?. Až na tu grafiku kdy bych radši chtěl NVIDII.

Procesor AMD Ryzen 7 5700X 8jadro 16vlakno 4.6Ghz Turbo
Chladič AMD Wraith Spire (zvyseny o 50%) RGB
základní deska MSI B350 Gaming Pro
Nové paměti Kingston 32GB 3200Mhz
Nový m2 nvme disk Lexar NM620 1TB Pcie + nový chladič
Grafická karta Yeston Radeon RX6800 16GB (vykon jako RTX4070, neco mezi RTX3070Ti a RTX3080) (yeston = sapphire) TDP 240W
Zdroj Enermax Triathlor 525W 80 Bronze (max namerena spotřeba 375W pri plne zatezi) (za priplatek moznost vymeny za vykonejsi)
Nový case Endorfy RGB se sklenenou bocnici s 1x 120mm věncem