Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Analyzování vesmírných zvuků a využívání mého CPU

Zdravím, nedávno mi profesor říkal, ýe existuje projekt, do kterého se můžu zapojit. Jedná se o analyzování zvuků z vesmíru a když zrovna nic nedělám na PC, tak to můžu nechat dělat můj procesor. Nevím, jestli jsem něco nezkomolil, ale už si to fakt nepamatuju.
Nevíte jak se to jmenuje, event. nějaký link na zaregistrování? Díky

Hej a potom ked sa ten liek najde a dostanes tu chorobu tak zistis ze liecenie stoji milion a ze poistovna to nepreplaca. A potom si budes buchat hlavu o stenu. Liek nech si hladaju farmakoncerny maju na to miliard dost z nezmyselnych predpisovani liekov po podplacani lekarov, aj na milion svojich vlastnych PC.

Nikto nikoho nenuti ziaden liek kupit. Nikto nenuti nikomu jedneho lekara. Nikto nikoho do nic nenuti, tak o co tu ide? Zapnut mozog, tot vse. Ovsem ako pri vsetkom. Onedlho sa tu objavi vpravo dole clanok namiesto "Ako pracovat pod neprivileg..." clanok "Ako neznicit svoje telo..." a bude sa odkazovat nan a nie na doktorov a lekarov. ;-)

Ty si prave pricestoval z marsu alebo odkial? Myslis ze lekar ti da najlacnejsi a najucinnejsi liek ak mas nejaku chorobu? Dovol aby som sa povalal po zemi od smiechu. A ti ich predrazene nezmyselne predpisovane lieky platia vsetci, ja osobne tie hovada platim 500 eurami povinnym zdravotnym vypalnym kazdy mesiac. Tak nech si za to hovada kupia 3PC ked chcu ratat lieky.
P.S. prip. nech mi zaplatia 1000kcs denne a budem im na mojom PC ratat lieky cely den v kuse :)

Hej z Marsu. Ja som jednal slusne, len tak btw.

Co ste popisal, som si nidky nemyslel a nidky ani nepisal, vyvratte mi to, ak viete. Ja som povedal, ze mate moznost vyberu. Spytajte sa dvoch lekarov. Chodte si za tym. Nezerte lieky, ked vam ich predpisuju. Lekari tie lieky do vas predsa nepchaju, beriete ich sam. Kolkokrat si myslite, ze som kupil predpisany recept proti chripke?

Co hovorim ja, len to, ze clovek sa sam rozhodne, ci bude na kazdu blbost brat lieky a tym umozni rozvoj tohto bussinessu.

Nie nejde o jednotlivcov. Kazdy plati kazdy mesiac a su to sakra velke prachy ktore idu do toho celeho zhniteho systemu.
P.S. Ak sa zakazu patenty na taketo veci (a aj univerzity si patentuju kazdu blbost, iba to brzdi rozvoj) tak budem s radostou prispievat aj svojim PC ptz potom sa na tom nejake hovado patentovane nenabali.
P.S.2. http://www.epochtimes.de/articles/2008/05/05/278459 .html v nemecku islo napr. v 2006 do zdravotneho sytsemu 245 miliard eur rocne (ca. 10 bilionov korun :!:), ked jeden PC stoji 300eur tak za to si mozu kupit miliardu PC kazdy rok :))

Asi ide o to, co dame a co dostaneme za to. Dnes platime za vsetko, spravne? Ked pretecie pohar (co u vacsiny ludi nepretecie nikdy), je tu moznost opustit tento system. Mozne to je, len cena je tak vysoka, ze vacsina radsej plati mesacne tie spominane velke prachy, tak co. :))

Aaaano, konecne si k tomu dosiel - dnes sa plati za vsetko. A preco teda farmafirmy ktore si rocne ukrajuju z kolaca 10bilionov korun len z jednej krajiny si nefinancuju ten poondiaty vyskum sami ale chcu pouzivat zadarmo PC od ludi, ktorych kazdy mesiac povinne okradaju???
Asi este nezarabas alebo ti je jedno ze ta kazdy mesiac niekto okrada a namiesto toho aby sli tie prachy na vyskum idu neviemkde a vyskum sa robi jak u partizanov.

Aj univerzity si patentuju to co vynajdu a trieskaju z toho prachy. A to je potom dovod preco je ten vyrobok tak skur**** drahy ze si ho nakoniec nemozes ani dovolit. Ale hlavna vec ze si na to prispel, to ti tak pomoze ten dobry pocit potom ked to budes mat nahodou ty, a poistovna ti zahlasi ze ona to nepreplaca.

Skutocne, este nezarabam, ale zhadzovat na to moju nekompetenciu je scestne. A to pretoze ako som uz pisal, v modernych demokraciach je mozne zmenu privodit aj sofistikovanejsie ako tankami a zbranami. Nazvite si ma idealistom, nie som nim. Verim, ze keby si to vacsina uvedomila, slo by sa slo lepsou cestou. Kedze sme v mensine, mozeme si zvyknut alebo switchnut niekam inam, kde nam to vyhovuje. Ale predsa len, vzdat sa prace, istoty a kazdodennej zbytocnej internetovej diskusie a ist prec, na to ma gule malokto... ]:)

OK. Este raz a naposledy. NIKTO vas nenuti lieky brat. Najma nie v neodovodnenych pripadoch. Existuju alternativy, aj ked o nich neviete. Existuju ludia, ktori boli schopni sa vzdat niecoho, za co dostali slobodu. Ale zit v prirode, to je uz silna kava, ze ano? :-)

Preto som pisal, za komfort sa plati. Ste lenivy, platte a nestazujte sa.

OMG
Ja ziadne lieky neberem a nepotrebujem sa nicoho vzdavat, ptz vytvaram (tak ako kazdy iny slusny clen spolocnosti) nejake hodnoty prave preto aby mali ludia nejaky komfort, dokonca u mna to plati doslovne (ked urobim dosku pre priemyselne/automaticke stroje tak tym sa priamo zvysi komfort ludstva). Tak za co mam ku**a este platit??? 3-[

P.S. Inac pises uz uplne od veci. Mne islo o to ze nie ja berem lieky ale farmafirmy presviedcaju (vselijakymi metodami) lekarov aby predpisovali tie ich predrazene smejdy, my vsetci na to platime nenormalne mnozstva penazi, a nakoniec tie peniaze skoncia neviemkde a vyskum sa robi snad zadarmo alebo co. ... ja verim tomu ze za tie biliony penazi sa predsalen robi aj poriadny vyskum a tym padom nie je nutne nieco (ktovie co) ratat zadarmo na domacich PC. A ak to je nutne tak nech si zaplatia vypctove stredisko s 1000 superpocitacmi, aspon sa naleju trochu peniaze z toho zhniteho zdravotsystemu konecne aj nazad do IT branze :)

Snad si nemyslis, ze ti lekari v pripade nejakej nemoci pomozu ?
Ono to sice na prvy pohlad vyzera, ze aj mozno hej, ale len dovtedy ked si clovek neuvedomi, ze pravou podstatou zdravotnictva nieje liecit, ale udrziavat pri zivote v zavislosti na liekoch...

Lékař tě zabví problému se kterým přijdeš, ale ty léky způsobí další 3 malé problémy, které časem narůstají a musíš jít za lékařem znova.
Bohužel i tohle je o penězích.

Kolega z práce místo českých doktorů chodí k čínanovi na tradiční čínskou medicínu, a je spokojenej. Místo prášků pije čaje.

Nejde o to, co vam robia lekari, ale to, KTO im to umozni. KTO sa podiela najvacsou mierou na tom, ze mate nahovno zdravie a musite liezt k lekarovi? KTO vas nuti fajcit, KTO za vas pije, KTO chodi do prace denno denne autom, KTO sere na sporty a radsej si sedi za PC? Len si odpovedzte a zajdite za svojim obvodnym lekarom kvoli problemom s cievami, dychanim, prezranostou, lenivostou.

Ako tak citam, ludia radi veria poveram. Cely svet riadi 12 malych ciernych skaredych financnych skriatkov, co sa schadzaju kdesi v Tichom oceane pod morom na tajnej zakladni. Aj dvojicky sa rozhodla americka zvlada zhodit len pre svoj profit, zo dna na den a tak podobne. :-)

Nech zije paranoia.

Ake povery? Ti skriatkovia o ktorych pises su vseobecne znami a dokonca sa o nich docitas v dennej tlaci.
Je celkom mozne, ze ti chyba mnostvo informacii zo vseobecnej politiky. Okrem specifickej literatury pocitacovych vied je niekedy dobre citat aj inu literaturu.
A co myslis preco sa v sucastnosti vyrabaju veci zamerne s nizkou kvalitou a zivotnostou?

Jeden (MM..) ma nazve mladym a preto nic neviem a druhy (Kolvplote) zas pocitacofilnym. Krasa. :)) Argumentacia ako z bajky.

Okrem specifickej literatury pocitacovych vied je niekedy dobre citat aj inu literaturu.

Ak rozumiem spravne, ten, kto s vami nezdiela vas nazor je neinformovane pocitacofilne hovado (hovado som napisal ja, nie vy), spravne?

Vacsinou tu pisete o nasledkoch, nie o pricinach. A uz vonkoncom nie o moznych rieseniach.

Neber si to osobne ale ono to vetsinou je tak, ze kazdy sa musi spalit na svojich prstoch aby uveril. Mi mozme len dat indicie...
Na druhu stranu podaktori su tak uvedomleli, ze nebudu pocitat to o com su si nie celkom isty na ake ciele to bude pouzite.
Nieco ako: Nedas decku ako hracku granat len preto aby sa hralo...
Mi pricinu vieme ale dost pochybujeme, ze by si ju vedel co len naznacit.

Jeden (MM..) ma nazve mladym a preto nic neviem

- tak to si uplne prekrutil vyznam, nic take som nepisal. Z toho ze si mlady vyplyva ze ta nes*ru tie peniaze ptz zatial to nie su tvoje peniaze, ale az to budu aj tvoje peniaze, tak vsadim sa o basu piva ze ta to sr*t zacne...