Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková karta USB 2.0, UA0299- jak správně připojit a nainstalovat

Dobrý den, měl bych jeden dotaz, mám sluchátka (původně na xbox), s připojením na 3,5 mm jack a na pc ty sluchátka fungují. Zakoupil jsem si tedy zvukovou kartu: Adaptér USB 2.0, USB-A/M na 3,5 mm 4-pin/F, černý. Nicméně po připojení se mi zvuková karta ani neukáže, že je připojená a sluchátka nefungují, žádné ovladače jsem na tuto zvukovku nenašel. Netuším, co dělám špatně. Děkuji za odpověď.

Tohle funguje i ve windows XP (možná i 2000) a ve všech linuxech, co jsem kdy měl bez jakéhokoliv uživatelského zásahu. Ovladače jsou v systému. Ve windows je nutné zvuk na nově připojené zařízení nasměrovat (linux a desítky to dělaji samy, ale starší windowsy ne).
Přinejmenším ve správci zařízení windows (v linuxu pod příkazem dmesg) by mělo být vidět připojení nového zařízení. Pokud tomu tak neni, hledal bych chybu primárně ve spojení zařízení s počítačem.

Příliš mnoho neznámých. Proč?

Jaký je důvod pořízení USB zvukovky - nemáš integrovanou?
Co to je přesně za zvukovku - že by nějaký čínský noname šmejd?
Žádné ovladače jsi nenašel? A kde jsi hledal? Na webu výrobce?
Do jakého operačního systému se snažíš zvukovku nainstalovat?

Helee, vyhrál jsem sluchátka od Hyperx, ale jsou na xbox, nicméně mají 3,5 mm jack a mají fungovat na pc a proto jsem si koupil tu zvukovku, aby mi fungoval jak mikrofon, tak sluchátka. Žádné ovladače k tomu nejsou, mám nejnovější windowsi. Jinak je LoginLink https://www.patro.cz/logilink-ua0299-logilink-usb-dapter-with-3-5-mm-trrs-jack/ Začínám si myslet, že vůbec není funční, jelikož by se měla automaticky připojit a nemělo by se tam nic instalovat atd.

nemělo by se tam nic instalovat atd.

Jak jsi na to přišel? Každé zařízení potřebuje ovladač a instaluje se (buď ručně nebo automaticky).

Stále zatajuješ, proč sluchátka nepřipojíš přímo do integrované zvukovky? Jestli sluchátka mají jack 4pin a v PC máš zvlášť výstup na sluchátka a vstup mikrofonu, stačí redukce místo nesmyslné USB zvukovky.

Takže je to "externá zvukovka" (smiešny názov pre takéto tintítko, ale je to len adaptér) - navyše v popise si nenapísal svoj OS, pokiaľ máš W10, W11 - tak máš smolíka - je to nepodporované (teda OS to nerozozná, nemá na to žiadny ovládač).
Z popisu toho malého čuda:

Operačný systém Windows 98/98SE/ME/2000/XP/Vista/7
Doplňujúce informácie
Audio adaptér na konektore USB
Konektor USB 2.0 typ A samec
Vstup na mikrofón: 3,5 mm samica
Simulácia zvukového systému 5.1
Kompatibilita s Plug & Play