Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který notebook vybrat

Poradí mi prosím někdo, jaký notebook vybrat? Potřebuji nějaký výkonný (ne herní), který poslouží pro zábavu (sledování filmů, poslouchání hudby, internet) a především pro běžnou práci i administrativu (vyhledávání informací na internetu, word, excel, případně další podobné programy). Byl by využívaný některé dny třeba i šest hodin v kuse, do budoucna zvažuji na něm i složitější programy pro podnikání (ale to bych si už asi spíš pořídil další). Na druhou stranu bych řekl, že nepotřebuji asi žádný profi kancelářský s úplně nejvyšším výkonem. Starý notebook byl podobně využívaný pro školní i pracovní účely. Co jsem se díval, tak má procesor Intel Core i7, ale vydržel mi pouze čtyři roky a to poslední rok úplně pomalý. Byl bych tedy radši, aby se dal používat tak pět let. Děkuji za doporučení, jsem přes IT úplný amatér, takže vůbec nemám představu.

Předmět Autor Datum
Zalezi na tom jaky mas budget. Dale co preferujes za ergonomii a konektivitu a hardware.
b3nek 11.02.2024 20:38
b3nek
Co jsem se díval, tak má procesor Intel Core i7, ale vydržel mi pouze čtyři roky a to poslední rok ú…
Ale 11.02.2024 20:45
Ale
Je to IdeaPad S145. Jinak jsem na něm měl pouze ochranu ESET (který přesně teď nevím). Občas jsem st…
jfjf 11.02.2024 21:12
jfjf
na popsané použití stačí jakýkoli kacelářský ntb s normální konfigurací, volitelně v menších úhlopří… poslední
lední brtník 11.02.2024 21:20
lední brtník

Co jsem se díval, tak má procesor Intel Core i7, ale vydržel mi pouze čtyři roky a to poslední rok úplně pomalý.

Na to používanie neverím že 4 roky starý I7 by nestačil (ja som výrazne náročnejší používateľ a mám horší CPU, a pomalosť neregistrujem). Bohvie či nie je ten laptop pomalý z dôvodu že ste si dodrbali systém. Verím že antivírus, čistič, driver booster a podobne máte, že? Skutočne si myslíte že Vám hardware nestačí? Možno by bolo ideálne aj napísať presný model Vášho laptopu (prípadne odkaz na eshop), model môžete odpísať zo štítku na spodnej strane laptopu alebo cez akýkoľvek softvér čo zobrazuje systémové informácie. Myslím že vo Windows je predinštalovaný stejnomenný program "systémové informácie" a v Linuxu máš to v systéme v nastaveniach tiež, alebo cez príkaz `sudo dmidecode | less`

Poradí mi prosím někdo, jaký notebook vybrat?

Tak to vážne záleží na budgetu, ale ak v takom laptope znova dodrbete systém, tak to fakt dlho neprežije.

Je to IdeaPad S145. Jinak jsem na něm měl pouze ochranu ESET (který přesně teď nevím). Občas jsem stáhnul něco z uložto, jinak si nevybavuji, že bych stahoval nějaké pirátské programy. Možná si na něm občas pustil někdo z rodiny nějaký online film, ale jinak si nevybavuji, čím bych mohl počítač poškodit. Ale je pravda, že jsem se o něj nějak extra nestaral (zkrátka prostě nevím jak). Můžu teda poprosit i nějaké základní rady, jak ,,nedodrbal systém,, znovu:-)

na popsané použití stačí jakýkoli kacelářský ntb s normální konfigurací, volitelně v menších úhlopříčkách.
značky třeba dell, lenovo, hp business. 4-6jádrový cpu, 8/raději 16gb ram, ssd kolem 500gb, 13-16", podsvícená klávesnice. menší ntb nemají lan konektor. a za sebe bych se vykašlal na všechny krámy s cpu intel.
v mém oblíbeném krámě je nejlevnější: https://www.suntech.cz/lenovo-thinkpad-l14_d631809.html

jak "nedodrbat systém"

na pracovní notebuk neinstalovat zbytečné trial verze na vyzkoušení.
dělat si zálohy systému i dat.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru