Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který notebook vybrat

Poradí mi prosím někdo, jaký notebook vybrat? Potřebuji nějaký výkonný (ne herní), který poslouží pro zábavu (sledování filmů, poslouchání hudby, internet) a především pro běžnou práci i administrativu (vyhledávání informací na internetu, word, excel, případně další podobné programy). Byl by využívaný některé dny třeba i šest hodin v kuse, do budoucna zvažuji na něm i složitější programy pro podnikání (ale to bych si už asi spíš pořídil další). Na druhou stranu bych řekl, že nepotřebuji asi žádný profi kancelářský s úplně nejvyšším výkonem. Starý notebook byl podobně využívaný pro školní i pracovní účely. Co jsem se díval, tak má procesor Intel Core i7, ale vydržel mi pouze čtyři roky a to poslední rok úplně pomalý. Byl bych tedy radši, aby se dal používat tak pět let. Děkuji za doporučení, jsem přes IT úplný amatér, takže vůbec nemám představu.

na popsané použití stačí jakýkoli kacelářský ntb s normální konfigurací, volitelně v menších úhlopříčkách.
značky třeba dell, lenovo, hp business. 4-6jádrový cpu, 8/raději 16gb ram, ssd kolem 500gb, 13-16", podsvícená klávesnice. menší ntb nemají lan konektor. a za sebe bych se vykašlal na všechny krámy s cpu intel.
v mém oblíbeném krámě je nejlevnější: https://www.suntech.cz/lenovo-thinkpad-l14_d631809.html

jak "nedodrbat systém"

na pracovní notebuk neinstalovat zbytečné trial verze na vyzkoušení.
dělat si zálohy systému i dat.