Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Reproduktory - stale mi ide zvuk len z jedneho

dobry den potreboval by som poradit ohladom reproduktorov,su len jednoduche od genius,moj problem spociva v tom ze stale mi ide zvuk len z jedneho a to kde pridavam hlas atd,to iste mi robilo aj pri predchadzajucich,skusal som nastavenia v ovladacom paneli,ale neuspesne,za pomoc vopred dakujem.
Změna předmětu, původně: Reproduktory (LaKr) (Kráťa)

Je potřeba zjistit, jestli je závada v reproduktorech, nebo v počítači. Na to použij metodu vybuzení reproduktorů z jiného zdroje, např. připojením do jináho zdroje signálu (narychlo stačí se dotknout prstem živých kontaktů na konektoru kabelu k reproduktoru - měl by jsi zjistit, že oba kanály bručí), nebo také zmiňovaným připojením sluchátek. Jak zjistíš, co je vadného, tak dej vědět a bude se bádat dále.

řek bych, že závada bude v předním konektoru na bedně, některé skříně mají vpředu rozpínací kontakty v konektoru a ty docela často ztrácí kontakt. Zkus na ten konektor poklepat nebo do něj strčit sluchátka a zaverglovat s tím. Třeba se to chytne. Pokud si to troufáš rozebrat, tak to rozeber a stříkni tam kontaktol nebo kontox či kýho čerta na čištění spojů. Můj syn měl na takovouhle bednu "štěstí", každou chvíli mu vypadne jeden nebo oba repráky.

Mozes skusit nejaky live linux (napr. knoppix, stiahnes, vypalis, nabootujes) alebo nainstalovat Win uplne nacisto a ovladace, aby si vylucil blbo nastaveny mixer/ovladace vo Win.
Prip najprv sa uisti ze to strkas do spravnej diery v PC (vid napr. navod k zakl.doske). Uisti sa ze mas nastavene vo Win spravny typ reproduktorov (stereo, nie nejake 5.1 alebo mono). Uisti sa vo Win v mixeri ze mas posuvnik pre balance (taky maly co sa posuva zlava doprava) v strede.

Ak aj v linuxe pojde len jeden kanal a ak si si isty ze to strkas do spravnej diery vzadu v PC a aj tak to nejde, mozes do toho PC dokupit zvukovu kartu do PCI slotu, a tu integrovanu zvukovku v BIOSe vypnut.

Winamp ma na vyvazenie snad extra nastavenie v sebe (a tym ze si to zmenil vo winampe ti zmenil winamp asi aj mixer). Nastav si to do stredu aj vo Winampe a uz nemackaj mysou na vsetko co vidis.

P.S. v niektorych skinoch winampu je balance v ekvalizeri. V standardnych skinoch je na hlavnom okne (tam kde mas tlacitka play, stop, atd)