Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak upřednostnit jednu aplikaci vůči ostatním?

Poprvé jsem koupil levnější telefon - Infinix Smart 7 HD 2GB/64GB černá

Telefon po zakoupení (týden dozadu cca) v pohodě rozjel Pokemon GO (trošku dýl to vždycky načítalo)... v momentě, když jsem tam nainstaloval apiikace jako Whats App nebo Messenger - který jsou v podstatě pořád v pohotovosti a žerou paměť, tak Pokemon GO crashne, když se tam načítá mapa... tzn loaduje se trošku dýl a jak vás to má hodit na mapu, tak to telefon neustojí - je to přece jen 3D náročný prostředí a hodí mě na plochu.

Pokemon žádnou aktualizaci mezitím neměl, takže podle mě je důvod to, že jsem já do telefonu nahrál víc věcí a RAMka nestačí. Paměť jako taková je teď zaplněná 12 ze 64 GB, takže tam taky problém není.

Jsem s tím úplně v míru, jestli to nebude fungovat, přece jen nekoupil jsem mobil za 25k, ale spíš na zkoušku nějakou šunku... ale napadlo mě, jestli v tomhle případě jde stáhnout nějakou apku, co by ty pokemony, když jsou zaplý, hodila na první místo priorit, ustřihla messengery a podobně a když bych to vypl, tak by se to hodilo zpátky do normálu...
Nebo jestli jde u toho pokemonu nějak snížit kvalita nebo tak něco... nebo jak byste takovou věc řešili?

Jasně, mohl jsem si nějak vygooglit appku, co toto dělá, ale dám na uživatelský zkušenosti - případně jestli někoho napadne lepší řešení. :)

Kúpiš si smartfón za 54€ teda 1400KČ s 2GB RAM a chceš na tom hrať nejakú hru a do toho ešte mať nejaké komunikátory (a spyware) v telefóne. Hmm, problémom sa nedivím. A zrejme to je Android Go, pretože klasická 12-cka bere viac GB v ROM.

Inak kupovať fón za 25k nemusíš. Stačí 3.5 tisíc KČ a už dostaneš fakt veľmi skvelé fóny aj so 6-8GB RAM. A o za 4.5 tisíc KČ je to aj 12GB RAM.

Ostatne ako riešiť po softvérovej stránky aby to "šlo" v tej hračke hrať, tak je vždy možné aplikácie zastaviť (v menu aplikácií, i dlhým podržaním na ikonke a vybrať "zastaviť aplikáciu"). Tú hru neznám a neviem aké nastavenia to umožňuje, ale pohľadať to tam môžeš. Externá aplikácia na manažment operačnej pamäte či "znižovanie detailov v hre", podľa mňa je to nezmysel. A vôbec riešiť "nemám pamäť tak spustím ďalšiu aplikáciu, ktorá síce tvrdí že uvoľní pamäť ale sama k behu potrebuje tú istú pamäť" mi príde.... na hlavu.

Jinak samozřejmě, že jsem mohl koupit telefon za 3,5. Kdybych měl telefon za 3,5, někdo by řekl, že to už jsem si klidně mohl koupit telefon za 4,5.
Radši koupím ten, co mi 100% vyhovuje za 1500 a za ušetřené peníze si na noc koupím tvou mámu.

Když ti 100% vyhovuje, tak kde je problém? Ten nemůže být, protože 100% je 100%.

Jinak, z hovna bič neupleteš, když je telefon nevýkonný, musíš volit kompromisy. Na PC bych si aplikaci, kterou požaduješ (vypnutí něčeho před spuštěním něčeho a po zavření něčeho zase spuštění původních), dokázal snadno napsat (batkou, scriptem); zda je to možné uživatelský v Androidu, netuším.

:i: S tou hypotetickou útratou ušetřených peněz raději brzdi, nejsme tu na to zvědavi.

Noo, já to ale v původním komentáři píšu. "Jsem s tím v míru, jestli to nebude fungovat".
Jinými slovy - nesere mě to. Telefon je super, má parádní foťák, rozjede všechny appky, co potřebuju.

Já se jen ptám, jestli je nějaká možnost, jak na PC, kde když ti počítač neutáhne třeba hru, tak snížíš detaily - hodíš ji nahoru v prioritě užívání, zapneš turbo režim.. atd...
To byla jediná moje otázka... a odpovědi, co jsem dostal, byly "kup si lepší telefon", "čo sa čuduješ"... atd... když mně přišlo, že v původním dotazu jsem dal jasně najevo, že se nečuduju ničemu... Já se naopak čuduju, že ten telefon za ty prachy umí všechno, co umí. Rozpozná obličej, rozpozná otisk prstu, rozjede všechny appky, je na dvě simky... je fakt parádní. Mám ho zatím jen chvíli, ale všem bych ho doporučil.

Áno, dokáže to všetko, má to aj funkciu varenia polievky... akurát sa kvôli tomu že je to šrot zasekne v 8/10 prípadoch a polievka ti vykypí. :-D

Ak si ohúrený tým čo to všetko zvláda, tak zrejme nemáš skúsenosť so skutočne dobrým telefónom.

Inak ak si čítal moju odpoveď, odpovedal som aj na to čo tu píšeš.

Externá aplikácia na manažment operačnej pamäte či "znižovanie detailov v hre", podľa mňa je to nezmysel. A vôbec riešiť "nemám pamäť tak spustím ďalšiu aplikáciu, ktorá síce tvrdí že uvoľní pamäť ale sama k behu potrebuje tú istú pamäť" mi príde.... na hlavu.

za ušetřené peníze si na noc koupím tvou mámu

Nebuď sprostej hajzl. Matku mám už dvacet let mrtvou (a zrovna má výročí úmrtí a proto mne to rozčílilo), to je od tebe absolutně hnusné. Vyser si voko, v životě ti nic nenapíšu. Byl jsem slušný a ty hajzl jak kráva. Nacpi si ten telefon do prdele a buď rád, že ti nepřijedu rozšlapat hubu. Na svoje rodiče, co už nejsou, jsem hrozně háklivý, zmetku jeden.

Adminy žádám o doživotní BAN tomuhle potratu.

Hned v tvem prvnim prispevku

Pokemon žádnou aktualizaci mezitím neměl, takže podle mě je důvod to, že jsem já do telefonu nahrál víc věcí a RAMka nestačí. Paměť jako taková je teď zaplněná 12 ze 64 GB, takže tam taky problém není.

Mohl bys pres vyvojarsky rezim omezit pocet soucasne bezicich procesu nebo pozastavit aplikace na pozadi.

Chtit po telefonu s 2GB RAM, aby zvladal soucasne rozezrane aplikace, kde vyvojari kaslou na optimalizace neni moc rozumne

Jako abych to doplnil... ne, nepletu.
Píšu, že RAMka je 2GB.

Pak píšu i že nespustění aplikace nesouvisí ani se zaplněností úložiště (což by mohlo, kdyby bylo třeba 63/64 zaplněno). Proto tam píšu to slovo "taky".

Mně přijde extrém, že se tu sešly 4 komentáře, ale žádnej nereaguje na původní příspěvek, ale každej jen na to, jak ho (ne)pochopil.

Já tam zcela jasně píšu "ano, koupil jsem si cíleně levnej telefon, protože mi na všechno stačí" - není mi 9, abych si tam hrál counter strike.

Moje jediná otázka byla "je nějaká možnost upřednostit tam nějakou aplikaci, kdybych to náhodou potřeboval? případně snížit rozlišení u té appky" (protože třeba na počítači to jde).

A dostal jsem 4 odpovědi: "kup si lepší telefon" - na co?, "pleteš si RAM s úložištěm" - prokazatelně nepletu, kdybys to četl pořádně, a poslední odpověď byla "jsem Slovák a nerozumím česky, ale i tak ti tu něco napíšu"

Asi je tam jazyková bariéra, zkusím to napsat slovensky.

Kúpil som telefón, ktorý mi 100% vyhovuje vo všetkom. Cena/uspokojenie potrieb asi najlepší telefón pre mňa na trhu. Telefón za 8k by som využíval úplne rovnakým spôsobom a bol by tým pádom pre mňa zbytočný. To sám spomínam v pôvodnom komentári a pokojne mi zakrúžkuj, kde sa niečomu "čudujem".

A teraz k otázke:
Pýtam sa, či je nejaká appka, s ktorou by mali ľudí skúsenosti, ktoré treba uprednostnia na dobu určitú nejakú aplikáciu nad ostatných a po ich vypnutí to sama vráti späť do normálu.

Tak dúfam, že si tomu teraz rozumel. Keď tak napíš.

tu nieje comu nerozumiet a po CZ viem velmi dobre.
pouzivas narocnu appku na hardwarovo nevyhovujucom telefone. ze tebe telefon vyhovuje je vec ina. ale nevyhovuje tej hre.
mozes sa snazit ako chces, trabant nikdy nebude jazdit ako mercedes.
dufam ze si tomu teraz rozumel.

Pokud jde o optimalizaci výkonu hry Pokemon GO na vašem telefonu Infinix Smart 7 HD, zde jsou některé možnosti, které byste mohli zvážit:

1. **Vyčištění mezipaměti aplikací**: Toto může pomoci uvolnit nějakou paměť RAM. Chcete-li to provést, otevřete Nastavení > Aplikace nebo Aplikace a oznámení > vyberte aplikaci, kterou chcete vyčistit > Úložiště nebo Úložiště a mezipaměť > Vyčistit mezipaměť³.

2. **Změna rozlišení**: Někteří uživatelé na Redditu navrhli snížení rozlišení zařízení, aby se zlepšil výkon hry¹². Toto by však mohlo vyžadovat pokročilé technické znalosti a může mít dopad na celkový výkon a vzhled zařízení.

3. **Prioritizace aplikací**: Android umožňuje nastavit některé aplikace jako prioritní, což by mohlo pomoci, pokud máte problémy s výkonem⁸. Tato funkce však nemusí být dostupná na všech zařízeních nebo verzích Androidu.

4. **Optimalizace aplikací**: Existují aplikace třetích stran, které mohou pomoci optimalizovat výkon vašeho zařízení tím, že ukončí pozadí aplikací, které nejsou aktuálně používány. Přesto je důležité být opatrný při stahování a používání těchto aplikací, protože některé mohou obsahovat škodlivý software nebo mohou negativně ovlivnit výkon vašeho zařízení.

5. **Snížení kvality grafiky**: Bohužel, podle mého výzkumu, Pokemon GO neposkytuje možnost snížení kvality grafiky přímo v aplikaci¹³. Existují však některé aplikace třetích stran, které mohou umožnit úpravu nastavení grafiky, ale tyto aplikace obvykle vyžadují root přístup k zařízení a mohou mít rizika.

Pamatujte, že tyto tipy mohou nebo nemusí fungovat v závislosti na konkrétním hardwaru a softwaru vašeho zařízení. Vždy se ujistěte, že máte aktuální zálohu svých dat, než provedete jakékoliv změny na svém zařízení. Doufám, že to pomůže!

Zdroj: Konverzace s Bingem, 10. 3. 2024

Pamatujte, že tyto tipy mohou nebo nemusí fungovat v závislosti na konkrétním hardwaru a softwaru vašeho zařízení.

tím by tento spambot mohl uvádět a končit všechny podobné rady.

pacient si koupil beznadějně sračkový mobil se 2gb ram. sem přišel plakat nad tím, že na tom nejdou hrát hry a podle něj to musí jít, protože on to chce a chce a chce.
až se spambot naučí odpovídat tak, aby to pochopil i takový pacient, pak začnou být jeho rady užitečné.

po dvou odpovědích to vypadalo, že všechno musí být jasné, původní komentář jsem smazal. tak pro pacienta, který je zvyklý si kupovat svoji mámu, ještě jednou a pomalu:

problém je způsobený nesmyslnou volbou krámu s pouhými 2gb ram, to nestačí ani na běžný android, je poznat jak ovládání spuštěných aplikací drhne.
chtít na tom cokoliv "pařit" znamená, že i tu nízkou pořizovací cenu jsi vyhodil do kanálu, kam nejspíš za chvíli poletí ten shit.
předpokládám, že chtít ovlivnit memory management vyžaduje root telefonu. stojí ti ten krám za to?

pokud je pro ubožáka problém nízkých 3t, můžu poslat nějaká víčka.