Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem se skenerem

ahoj,

rad bych se zeptal, jestli vas nekoho neco nenapadne. nemam rad tenhle uvod, ale "z niceho nic" zlobi tiskarna. resp. kopiroval jsem nejaky papir na sirku, a leva strana ma jakoby divny text. nektera pismenka jsou tucne, jina ne. zdroj je samozrejme v poradku. zkusil jsem zdrojovy text naskenovat a otevrit v adobe a.. svete div se, jedna polovina v poradku, druha polovina stranky tucne, normalne, takovej rozpitej mismas. jako kdyby se to pismo vlnilo.. necekal sem, ze by to pomohlo, ale sklo jsem vycidil a samozrejme to lepsi neni. nenapda vas, co s tim. podotykam, zadna aktualizace pres noc, nebo tak neco. me nic nenapada

chceš jen kopírování z jednoho papíru na druhý, tj. kopii obrazu? to se tvaru textu netýká, jen nebude dále editovatelný.
čili když kopíruješ obrázek, je už jeho tvar zdeformovaný?

nebo ti jde o scan předlohy, ale s ocr převodem na text? nestačí to pak vložit do notepadu?
nebo chceš po scanu dostat původní formulář s formátováním, ale text se má stát editovatelným? to umí třeba placený adobe acrobat.

Ještě mně napadlo, že je to nějak "deformované", jakoby chybně přepočtené ve snaze korigovat lichoběžník. A koukám, že podobný příspěvek už tady taky je ... Možná se ta otevřená kniha pod tlakem víka pomalu na 1 straně deformovala (rozjížděla se) během skenování. Přitlač a nech "usadit", než spustíš skenování. Nebo to ručně předem "potlač".