Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupím ASUS EEE

Možná se mi sejdou nějaké korunky, tak předběžně uvažuji o tom, že si koupím ASUS EEE (nebo něco pidobného). Stačí mi i ten nejobyčejnější, chci ho jen na psaní na cestách a asi ani nemusí být funglovka.
Nemáte někdo přehled o cenách? Na webu jsou toho mraky.

Škoda, že si se neozval o měsíc dřív. Na Invexu jsem vyhrál EEE901 a v tu dobu bych ho i prodal. Teď už sem si na něj celkem zvyknul (barva růžová, ale zase bílou má každej a hlavně byl zadarmo:-) )a prodávat ho nehodlám. Výdrž opravdu dobrá, na psaní to jde, když si člověk navykne na piditlačítka, která jsou bohužel citelně menši, než klasická. Překvapil mě i matný displej (lesklý nesnáším), má i celkem svižný start do Windows. Na filmy do vlaku je bezva. Co vím, tak stojí kolem 9,5k. Myslím, že ta "devítková" řada je celkem kompromis. Možná jsem ti nepomohl, spíše jsem přidal pár postřehů.:beer:

v tescu se vyprodávala 7" verze za 4k (za stejnou cenu linux/xp) - extrémně malý disk ale umí to sdhc kartu, celeron (žádná dlouhá výdrž), málo řádků displeje, v běžných krámech je ta xp verze dražší.
kvůli rozměrům klávesnice pro psaní a pro nás s mizernějším zrakem by byly akorát ty 10" (myslím že žádný model z nich nemá ssd disk).
pro svoji 9" hračku jsem měl problém koupit tak malou tašku :) jinak systém + soft se po cenzuře vlezl výhradně na 4gb c:
a jestli chceš zkusit co na displeji 9"/10" verzí uvidíš, udělej si na stránce odkaz s "javascript:resizeTo(1024,600)".

Mě ani tak neva malý disk. Chci to opravdu jen na psaní. Lepší než PDA. Možná ještě na čtení e-books a šachy když se nepíše ani nečte.
Ten javascript píšu rovnou do adresního řádku. Dobrý nápad, udělat si to jako odkaz na své homepage (co je stále otevřená na prvním panelu) a nemuset to furt psát. 1024 - nejsou to i pidipísmenka (ale to se vlastně dá nastavit)?
Co na aukro.cz? Mě se tam nelíbí ty platby předem lidem, co je člověk ani nezná.

displej 9" má úhlopříčku 22cm, 10" odpovídá 25cm - na běžném monitoru to vypadá větší. (7" se velikostí chová jako výřez z toho 9")
klávesy 9"/7" (skoro stejná krabice) mají velikost pod 16*13mm. jsem jedno- až dvouprsťák s běžnými tlapkami, ale toto mě vyvádí z míry :)
asi to chce vlézt do krámu a trochu si to osahat.

ad čtení e-books: zkoušel jsem .pdf na šířku a na výšku. se čtečkou která nalije text by to snad šlo.

edit: v czcomp 7" s xp pod 6t, 9" cca 8t. chtělo by to tvrdší korunu.

Asi to nebude nic pre kratu, ale zakratko (snad) tu budeme mat aj HP mini 1000 s Intel Atom procakom, 10" display (neskor aj 9" verzia), (tusim) 92% klasickej klavesnice, co je docela luxus, SSD disky, s linuxom aj 2GB RAM.

Pre klofacov mozno nie, ale mne sa prave tento HP Mini 1000 zda ako super riesenie, predpokladane dobre spracovanie, kombinacia linuxu a 2GB RAM (XP ma obmedzenie na 1GB), SSD disk a luxusna klavesnica pre 10prstakov. Len nech to ma prijatelnu cenu.