Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ˇˇ místo ˇ a podobně..

Zdravím,

2 dny zpátky se mi někdo naboural do Microsoft účtu. To jsem vyřešil, poměnil přístupy atd... a myslel jsem že mám klid. Den na to se mi však někdo naboural také do Facebook účtu. To už je taky v řešení (účet byl zablokován a skrz občanku ted oveřují identitu.

V návaznosti na tyto události jsem si přeinstaloval PC. Šlo o kompletní přeinstalaci i s formátováním disků. Použil jsem nástroj na tvorbu instalačního média od Microsoftu a přihlásil se na svůj Microsoft účet. Vše už funguje jak má až na jeden problém, který nemohu vyřešit a to psaní háčků. Když chci napsat napříkald Ď, Ť atd.. nejde to, protože při zmáčknutí klávesy pro háček mi to napíše háčky rovnou dva. Tedy ˇˇ. Zajímavostí je, že se to děje až cca minutu, minutu a půl po spuštění PC. První zhruba minutu to funguje normálně. Dále jsem zjistil že se tak chovají také znaky °° a ´´ (stejné tlačítko jako háček akorát bez shiftu).

Na internetu jsem našel akorát to, že bych měl snad přenastavit službu "Služba Zařízení standardu HID" na to, aby se spouštěla automaticky. To však nezabralo.

Neměl někdo podobný problém, případně neví, co by to mohlo způsobovat?

inst. medium byla normální flashka :D Ze které jsem už instaloval dřív, bez problému..

A jinak ano, vše české. Klávesnice jede na jiném PC v pořádku. V nastavení také české. Před reinstallem byla v pořádku.

Buď založit zcela nový ... po nové reinstalaci nebo se nějak podívat, co v tom účtu je, co se synchronizuje. Co je na něm pro tebe podstatné?

Tím "zformátováním disků" máš na mysli "smazat disk a instalovat do volného místa"? Pro jistotu bych udělal i "clean" a "convert GPT" přes diskpart po F10 při instalaci, Secure Boot je samozřejmostí. Některé starší bootloadery byly kompromitované, použij aktuální MCT na "zdravém" PC pro tvorbu aktuální instalačky.

Co všechno obnáší obnova záloh?

Je možné, že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

4. V núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

Zatím to vypadá, že tohle zabralo. Ale moc nechápu jak je to možné.. :D.

žádný program ani rozšíření jsem ručně nemazal a ani adwcleaner ani malwarebytes nic nenašli. Nicméně to momentálně přestalo dělat a tak můžu vesele psát ď ť ň :). Díky moc.