Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno O2TV - slabý signál - router

Dobrý večer,

mám na chalupě O2 TV, který chytám přes TP-Link Archer MR200 WiFi AC750. Z něj je signál přiveden kabelem LAN do TV. Bohužel mám většinou velmi slabý signál, jednu nebo maximálně dvě čárky, takže většinou chytím na jednu čárku jen ČT24 a několik bezvýznamných programů, často vůbec nic.
Dříve, před aktualizací na verzi 2.0, mi ostatní programy (Čétéčka, Novy, Primy atd.), třebas byly v nejnižší obrazové kvalitě, fungovaly. Po té aktualizaci se právě ani v nízkém rozlišení nenačtou, ani filmy z filmotéky. Dříve se podle kvality signálu načetly, dnes už ani v nejnižším rozlišení.

Jsme v místě, kde je signál špatný. Soused, který má stejný router, má většinou signál na dvě čárky a tím mu to funguje lépe. Jsme jen pár metrů za jeho chalupou, tak si říkám, jestli by tomu nepomohla výkonnější anténa na routeru, nebo jiný router. Nečekám žádný extra zlepšený signál, jen trochu lepší. Nerozumím tomu, tak prosím o radu. Díky

netusim z textu co se aktualizovalo na verzi 2.0
pokud firmware routeru, prober jeho nastaveni na "internet" strane se svym drahym operatorem.

mr200 je dratovy modem-router:
- vstup pres maly konektor rj11,
- vystupy pres lan konektory rj45 nebo pres wifi.

nedostatecne anteny jsou jen v pripade, ze modem schovas do sklepa nebo za nekolik zdi.
on na anteny neprijima, jen vysila dale: k mobilum, ntb, pripadne k tv (je to slozitejsi, ale ted o to nejde)

jestli mas "modni" wifi napad, ze neprenosnou tv pripojujes na wifi, za sve potize si muzes castecne sam.
tv s wifi umi nejspis jen normu 11n.
ten router na ni (po update 2.0) zkousi vsechno, treba zbytecnych 5ghz = vysilani 11ac ... zakaz tech 5ghz v routeru.

Promiň, musím tě poupravit

Verze 2.0 je nová verze APP - O2 TV, podle všech problémů co se na netu řeší je to brak

MR200 je router primárně určený pro 4G LTE, má slot pro SIM, má 4 LAN porty z toho jeden port přepínatelný LAN/WAN, nemá rj11

Antény které z něj trčí a jsou viditelné jsou 4G LTE, pro WiFi jsou integrované uvnitř

IPTV se "nechytá" ale streamuje. Stanice s vyšším bitratem mají samozřejmě vyšší nároky na konektivitu a její kvalitu. LTE je přitom ten největší odpad.
Silnější anténa pro LTE/5G existuje, ale musíš předem vědět, na jaké frekvenci budeš přijímat - je jich poměrně hodně a pásma nejsou souvislá. Krom toho to opravdu nefunguje tak, že "koupím silnější anténu a úspěch je zaručen."

Jako první řešení co bys měl zkusit je přemístit ten LTE router jinam; ideálně mimo budovu a co nejvýše (půda - někam pod sedlo střechy, do instalační krabice na štít, apod.) Kabeláž v tomto stadiu neřeš, zkus TV např. na mobilu a případně sleduj ty "čárky" a hledej místo s nejlepším příjmem signálu.

Ono to bohužel je trochu složitější, není to jen o čárkách na tom mr200, je to taky o tom na jaké pásmo je chycený! A taky na operátorovi!
Např. u mě:
O2:
B1 není internet vůbec
B3 50Mbit Down/15Mbit Up
B20 5-10Mbit/5-10Mbit

T-Mobile:
B1 100-125Mbit Down/25-35Mbit Up
B3. 35-55Mbit/35Mbit
B20 10Mbit/15Mbit

(rychlosti jsou dosahované s mr200 ver 5.20 za oknem, vzdálenost od vysílače do 1,5km)

Přičemž! pásmo B20 je obvykle nejsilnější signálově a zároveň nejpomalejší, a mr200 se velice často s automatickým nastavením chytne právě na B20, což nechceš.
Řešení? Sehnat si LTE modem co umí ručně zamknout pásmo (např. MR200 (EU) ver 5.20 a výš) a vyzkoušet se SIM kartami více operátorů jaká pásma u tebe v místě chytneš a s jakou rychlostí.
Až teprv pak můžeš dělat pokusy se zlepšením signálu, až když máš uzamklé to u tebe nejrychlejší pásmo. Na AUTO jen honíš lepší signál B20, co ti stejně dá nevyhovující rychlost!

Rychlost nad 25Mbit Download se považuje za vyhovující.

Pak taky dneska už existuje 5G, ale to se tě na chatě netýká, a mr200 se to taky netýká :-)

(Kdybys chtěl googlovat a poučit se tak "MR200 BAND LOCK" jsou ta klíčová slova)

Dobrý den,

všem moc děkuji za velmi podrobné informace. Nakonec jsem do O2 napsal a přidal radu od Lk1, načež mi přišla tato odpověď:

Na Vámi uvedené adrese je v rámci pokrytí O2 dostupný pouze LTE signál. Jiná technologie ani vyšší rychlost zde bohužel dostupná není.
V rámci této technologie internet máte připojený přes modem
TP-Link Archer MR200, který Vám byl výše v diskuzi doporučený. Jak modem správně nastavit a umístit, aby byla služba co nejlépe funkční můžete provést podle návodu z našeho webu zde
nastaveni-tp-link-archer-mr200

Já tedy mám v modemu nastavení tyto možnosti:
1. 4G preferovaný (nastaveno)
2. pouze 4G
3. pouze 3G

Chtěl jsem to teď o víkendu vyzkoušet přepnout na 3G ve chvíli, kdy tv nebude fungovat a jako naschvál tv běží, což se nestalo už ani nepamatuji. Ale možná to při špatném signálu přepíná i na ten 3G, tak to budu mít i tak asi smůlu. Takže zkouška proběhne zase příští víkend.

Ještě jednou díky a uvidíme za týden

Uff, tak ty ses obrátil na operátora. No TOS měl udělat hned na začátku než jsi napsal sem.
Operátor totiž funguje tak (a jeho akcionáři ho k tomu nutí) aby ti prodal co nejmenší rychlost internetu a co nejmizernější službu za co nejvyšší částku. Ptát se ho na cokoliv tedy nemá smysl, smysl má jen od něj odejít jinam, na nic jiného neslyší. Operátorovi stačí že ti to občas funguje lépe a občas hůře, a ty pořád platíš.
Nebo můžeš zkusit se zeptat na poradně a možná někdo poradí.
Už touchwood ti napsal

Silnější anténa pro LTE/5G existuje, ale musíš předem vědět, na jaké frekvenci budeš přijímat - je jich poměrně hodně a pásma nejsou souvislá. Krom toho to opravdu nefunguje tak, že "koupím silnější anténu a úspěch je zaručen."

a já to drobet rozved, a mám pocit že návod je srozumitelný ale klidně se dál ptej.
Potřebuješ jednoduše vymáčknout z toho zakoupeného připojení co největší rychlost, ale to je zcela proti zájmu operátora, ten ti s tím fakt nepomůže.

Tak nakonec to dopadlo takto:
Půjčil jsem si O2TV set-top box a s ním to začalo fungovat hned a parádně, takže jsem ho pak i koupil. I s jednou čárkou signálu to běží v pohodě. Jak jsem psal, z routeru šel kabel přímo do tv, ale vůbec by mne nenapadlo to takto zkusit, až jeden známý se zmínil. Takže už si to pořídil i soused, který s tím signálem byl na tom podobně.
Tak jen pro info. Jinak všem díky za snahu pomoci.