Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Virus?

Na cosi jsem kliknul na facebooku a do počítače se mi cosi dostalo a na pravé straně obrazovky se mi zobrazují hlášení že počítač je zavirovaný.
[98770-virus-jpg]
Zkoušel jsem skenovat počítač prostředky co mám ve W10, ale nic nenašel.
Asi se zítra stavím v nějaké počítačové firmě.
Co by to mohlo být a jak se toho zbavit?

Řešení:

ať to zkrátíme: máš tupý neschopný chrome? tvůj problém.
buď si progoogluj jak odstranit/zálohovat nakažený nemocný profil uživatele, nebo ho přesuň pryč a spoléhej na obnovu nového čistého:

C:\Users\%username%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

ať to zkrátíme 2: než odepíšeš nějaké zbytečnosti, zatím to proskenuj: adwcleaner

ať to zkrátíme: máš tupý neschopný chrome? tvůj problém.
buď si progoogluj jak odstranit/zálohovat nakažený nemocný profil uživatele, nebo ho přesuň pryč a spoléhej na obnovu nového čistého:

C:\Users\%username%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

ať to zkrátíme 2: než odepíšeš nějaké zbytečnosti, zatím to proskenuj: adwcleaner

Děkuji.
Metodou pokusu a omylu jsem se toho snad zbavil.
Вот техника большая.
:-(:beer:

BTW: Dřív jsem s počítači dost pracoval, snad jsem jim i rozuměl, teď jsem v důchodu a většinou jen surfuji na internetu. Ale chudáci ti co si pořídí počítač a snaží se s ním pracovat bez předchozích zkušeností.

to přece není podstatné. je mi úplně lhostejné, co používá 97.3% bfu, když můj prohlížeč je lepší a bezpečnější.
chrome má celou existenci nevyřešené problémy s ochotně instalovanými skrytými doplňky, je horší než bývalý průser ie.

Přiznávám se bez mučení. Než jsem se obrátil na tuhle poradnu, zkusil jsem přejít z W10 na W11 jestli se to tím odstraní když mi to počítač furt vnucuje - neodstranilo.
Tak jsem se pokoušel zžít s těmi novými wokny - holt pokrok je pokrok. Dnes jsem potřeboval něco vytisknout (Samsung M2070) a nevytisknul.
Zkusil jsem jako zpátečník vrátit se zpátky k W10 a už zase tisknu. Asi by se to dalo nějak udělat i na W11 (stahnout novější ovladač pokud existuje), ale tohle se mi zdálo pro mne jednodušší.

BTW: Já už mohu chodit do pražské ZOO za korunu a spoustu věcí kolem počítačů už nechávám mladším.

BTW2: Bude mi končit platnost občanky, na ouřadě mi nabídli až mi vydají novou jestli budu chtít aktivovat tam čip. Má to pro mne nějakou cenu? Mám jen obyčejný fotomobil, žádný smartfoun do kterého by se daly nahrávat appky, internetové bankovnictví a jiné míčoviny, v qelbech platím platební kartou nebo penězi. A pokud zřídkakdy potřebuji něco po ouřadech, tak si tam dojdu, nemám to daleko. Internet na vyřizování e-mailů a surfování po internetu případně hledání cesty na mapách nebo vlakové a autobusové spojení mám doma.
:beer:

Mám doma tu samou tiskárnu jen na konci "W"

M2070W - WiFi

Mám v záloze ovladače které mi jedou na W11 úplně v pohodě a bez problému, tam bude navíc jen ovladač na tu WiFi

Ve složce jich je celkem osm (8) vybereš co bude potřeba, pošlu to v ZIPu

Upnu někde pokud budeš chtít

Druhá část lehce

Mám taky bez čipu a nic jsem v tom navíc neshledal
Teď mám teda občanku v mobilu, co víc k tomu

Děkuji za nabídku. Třeba to časem využiju. Teď na mě tiskárna svítí červeným světlem, že je třeba vyměnit cartrige, ale zatím tiskne. Já doma tisknu občas stránku, až to tisknout přestane, možná už cartrige nebude na tak starou tiskárnu ke koupi. A budu si muse koupit novou tiskárnu i s novými ovladači a na nová wokna až se W10 přestane úplně podporovat.
:-):-(:beer:

Podle mě by bylo jednodušší ten systém kompletně přeinstalovat a pak si pořídit pořádný prohlížeč a ne nějakou šunku, která bude otravovat s reklamami.

Já osobně používám prohlížeč Brave. Je to rychlý prohlížeč, který má v sobě už zabudované blokování reklam, takže se nemusíš starat, jestli na tebe něco nevyleze. Všechno zablokuje.

prohlížeč můžeš stáhnout zde download

by bylo jednodušší ten systém kompletně přeinstalovat

a zasere si ho znovu*
vždyť tu píše, že zase na něco klikl.

od zneužívání activex doplňků v ie5 a později aspoň zobrazovaných v ie6 (se stejnými admošskými právy) si už dávám bacha na zavirované usery, kterým tehdy zaspywarovaný pc "jen" jejich jménem rozesílal spam. to už je >20 let.
s nástupem dalších prohlížečů, konfigurovatelných přes xml (v profilu uživatele) a ochotných vykonávat javascriptový kód stránky, nám přibyly stupidní nákazy libovolným balastem v "pospuštění". to byly primitivní vitelné kraviny, které jsi sousedovi likvidoval s prstem v nose cestou do hospody, zcela bez antiviru.
k naprogramování podobného spouštěče spyware téměř nebyla potřeba větší inteligence, to před cca 15 lety znamenalo velký útlum poctivé virové scény s velkými znalostmi na úkor hromadného nástupu kinderspyware - na který tazatel 2x po sobě naletěl, ať jsme v dnešní realitě.
tupé a neschopné antiviry žily ještě desítky let v blábolech o ohromujícím nebezpečí virů, proti těm "lokálním" stačí 20 let prostě omezit uživatelská práva. přitom jedinými zajímavými viry zůstaly ty zneužívají chyby síťových služeb, těm fandím, s nimi je důstojný souboj.

*) tzv. "antiviry" se s jednoduchými skripty spyware nedokázaly nikdy vyrovnat, tímto zdravím zcela zbytečnou firmu avg/avast, ale shnilé máslo na hlavě mají všichni.
zbohatlické av firmy nepřiznaly porážku, že chrání proti něčemu, co uživatele dávno nezajímá, s čím se už nesetká. až jim to za ~10 let postupně došlo, začaly skupovat nové malé antispywarové firmy s mnohem praktičtějšími a užitečnějšími utilitami, než paranoidní a v 90% neúčinné antiviry. (případ adwcleaneru je nejznámější a aspoň že ho koupil někdo příčetný)

stažení brave je možná dobrý tip. já ho používám v mobilu, kde je lepší než předinstalovaný chrome, ale neumí našeptávání google vyhledávače - jde o pohodlí a klofání do neklofatelné klávesnice.
dost si nerozumí se seznamem, právě kvůli blokování cookies 3.stran + kvůli současnému tažení seznamu vydělat si jejich vynuceným přihlášením, čímž hluboce pohrdám.
nevím jak je na tom desktop verze, asi stejně, ostatně pacient od seznamu nepozná žádný rozdíl.

tazateli přeju mnoho štěstí v odspywarování.

...vždyť tu píše, že zase na něco klikl...

Pán přijde do železářství, na pult položí kladívko ve dvou kusech - topůrko zvlášť, želízko zvlášť (nebo jak se to správně jmenuje) a říká prodavači: "Tak tenhle šmejd jsem u vás koupil". Prodavač se kouká na ty dva kusy a odvětí: "To není možné, to jste s tím musel někde klepnout".

Jak tedy mám používat počítač a na nic neklikat?
:beer:

25 let pouzivam windows na takove to domaci surfovani, bez antiviru.
vysvetli mi jak je mozne, ze jsem nechytil zadny vir?
1 kinderspyware pred >15 lety priznam, v po spusteni, od te doby vim: cim a kde se na co divat, co si hlidat pri stahovani a instalaci.
samozrejme ze u popularniho obsahu je primo umerna pravdepodobnost malware a podle toho se k tomu chovam.

delam proti tobe ja neco spatne?

kdyz jsi mel 2x po sobe zaspywarovany pc:
- projel jsi ho nejakym skenerem, treba adwcleaner?
- u chytrejsi nakazy existuje zvlast downloader a zvlast vysledny malware. spustil jsi ms autoruns, nebo udelal aspon vypis (nevzpomenu si na nastupce hijackthis, snad rsj nebo spy hunter, bleepingcomputer by poradil)
- jestlize te cetnost nakaz privede k odvazne myslence, ze to musi byt rukama i hlavou, mohlo by te zajimat, ze se da pouzivat na net ucet s omezenymi pravy
- nechces aspon misto chrome pouzivat nejaky bezpecnejsi, mene spyware chtivy prohlizec, co neschovava sve doplnky? ja znam treba firefox.

prober to se svym prodavacem v zelezarstvi a neco z toho pouzij.