Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s notebookem Umax Visionbook N14R

No kluci poraďte protože toto nechápu. Koupila jsem Umax Visionbook N14R. Kupovala jsem ho s Windows 10 v Plzeňskym Planeu. Pochopitelně jsem si ho skouklka na Umax.cz a koupila si ho jen proto, že jsem předpokládala reinstall na Windows 11. Ten notebook má přímo na webu ovladače pro Windows 11. Proto jsem ho koupila. Upgradovala jsem na Windows 11 a přestal mi fungovat bluetooth a wifi. Ptala jsem se na supportu Umaxu. Technik mi napsal a ptal se, jestli jsem použila ovladače pro Windows 11 z jejich webu. Odpověděla jsem, že ano ale i tak to nefunguje. Napsal ať to pošlu do servisu. Dnes mi notebook přišel zpět se systémem Windows 10 a technik mi řekl, že tam nemám instalovat Windows 11. Na webu je ale mají. Ty ovladače pro win 11. A teď jsem z toho blbá. Než jsem totiž notebook koupila tak jsem zavolala na infolinku Umaxu a tam mi řekli, že pokud jsou na jejich webu ovladače přímo pro můj typ a pro Windows 11, mohu ho s klidem zakoupit a později upgradovat. Jenže to bylo jinak a nastalo co, co jsem teď napsala. Poraďte pls jak z toho ven.

Řešení:

Windows 11 tam musí jít bez problémů. Tady je návod, jak nainstalovat ovladač na zvukovku - wifi/blutooth bude hodně podobné, akorát místo "Řadiče zvuku, videa a her" budeš řešit wifi.

Funkční návod N14G/N15G - jak zprovoznit mikrofony na Win11:

1) Ve Stažených souborech nebo Dokumentech si vytvořte novou složku (a
pojmenujte např. "drivers")

2) Z webu http://download.umax.cz/MID/ stáhněte tyto zazipované archivy:
"N15R_Drivers_Win11.zip", "N14R_Win11_Drivers.zip" + archiv s ovladači k
vašemu modelu (N15G_Plus_Drivers.zip nebo N14G_Plus_Hu_Drivers.zip, podle
toho, který z nich máte)

3) Všechny 3 stažené archivy rozbalte/extrahujte (klik pravým tl. myši a dejte
"Extrahovat vše" nebo použijte WinRAR/7-Zip apod.)

4) Otevřte si Správce zařízení (např. přes pravé tl. myši na ikonu Startu),
rozbalte položku "Řadiče zvuku, videa a her" a rozklikněte si ovladač
"Technologie Intel Smart Sound", přejděte na kartu "Ovladač", zvolte
"Aktualizovat ovladač" -> "Vyhledat ovladače v mém počítači" a přes
tlačítko "Procházet" nalistujte vaší složku "drivers" s rozbalenými
ovladači (nesmí být zabalené v ZIPu!) -> ponechte zatržené zaškrtávátko
"Včetně podsložek" a kliknutím na "Další" přejděte k aktualizaci vybraného
ovladače.

5) Pokud bude třeba, systém po aktualizaci ovladače restartujte. Mikrofony by
odteď měly fungovat (pokud ne, můžete ještě zkusit čistou reinstalaci
Windows 11 a postup zopakovat).

tesat do kamene.

tady má někdo prachy na vyhazování, stálo to o 3.500 více než je reálná cena: https://notebooky.heureka.cz/umax-visionbook-n14r-umm230145/#prehled/
kategorie totální odpad se pozná podle toho, že na tom jedou s bídou win xp s úsporným king officem: podřadný 2jádrový atom, 4gb pájené ram, 64gb pájený emmc místo disku,
internetovým prohlížečem bych to rozhodně nepřetěžoval.
vyhodit a zapálit.

vyrábí se snad 5 let, umax je asi jediný odběratel atomů.
kdysi mě zajímalo, jestli by takový krám z bazaru šel použít jako přenosné testovátko sítě: nemá to ani síťovku. wifi jen n, zastaralý žravý bt4.0

na detekci hw je třeba siw, starší verze ještě byly free.
atomový krám může mít instalačku chipsetu dohromady s grafikou, odkaz tu nevidím a umax se štítím googlit.
nebo když máš ty .inf, můžeš je ve správci zařízení doplnit skrz variantu 3: https://it.cestuji.info/ovladace.php
nebo hledat podporu chipsetu u intelu. jenže on se za atomy stydí a nehlásí se k nim, po eol stahuje ovladače z webu a předstírá, že nikdy neexistovaly.

všechno špatně.
chtěl jsem tu dát odkaz na starší free verzi siw 2013 (protože aidu musíte mít kradenou, jinak vám trial náhodné údaje zamlčí), jenže není kompatibilní s w10.
a novější siw 2021 je už stejné zlo jako aida64.

totální frustraci si tu vylévám nadvakrát - napoprvé místo příspěvku stupidní celostránková reklama. to mám za to, že se hlásím z firemního notebuku, kde neinstaluju blbosti a needituju hosts, ale ty reklamy jsou nesnesitelné.
nějak to ztrácí cenu.

Kupovat notebook v Planeu? Jako vážně a ještě značku Umax? Ovladače máš ale na stránkách výrobce. Jak pro Win10 tak i pro Win11...
https://www.umax.cz/umax-visionbook-n14r/#support

Edit: Ty ovladače jsou v archivu ZIP, takže před spuštěním je rozbal a mělo by to být v pořádku.

Info v správe je pre mňa nejasné. Windows 11 ste do toho notebooku dostali reinštaláciou Windows 10, alebo "aktualizáciou" Windows 10 na Windows 11. Pretože ja mám doma Umax Visionbook zakúpený ešte v roku 2020, na ktorom bol tiež systém Windows 10. Systém Windows 10 som asi ešte v roku 2021 "aktualizoval" na Windows 11 a všetko funguje podľa mojich predstáv. Žiadne ovládače pre Windows 11 z webu som zatiaľ neinštaloval - nie je potreba.

Umax sú tie najlacnejšie laptopy na trhu čo skôr slúžia ako doska na krájanie cibule než na základné používanie počítača? To už by som kúpil radšej repas, než aby som kúpil Umax. Čo je len kus elektroodpadu složeného z najlacnejších, najmenej výkonných a najmenej kvalitných komponent na trhu vôbec. Je to ako keby si si kúpila dom ktorý vyzerá takto:

Z vonka: https://previews.123rf.com/images/monobo/monobo0711/monobo071100006/2063707-old-house-in-a-bad-condition-overlooking-a-lake.jpg
Z vnútra: https://i2-prod.mirror.co.uk/incoming/article23525405.ece/ALTERNATES/s615b/0_THP_CHP_180221Slug_12549JPG.jpg

A sťažovala sa že sa v tom nedá bývať. Áno asi k takej "kvalite" by som ten laptop prirovnal.

Windows 11 tam musí jít bez problémů. Tady je návod, jak nainstalovat ovladač na zvukovku - wifi/blutooth bude hodně podobné, akorát místo "Řadiče zvuku, videa a her" budeš řešit wifi.

Funkční návod N14G/N15G - jak zprovoznit mikrofony na Win11:

1) Ve Stažených souborech nebo Dokumentech si vytvořte novou složku (a
pojmenujte např. "drivers")

2) Z webu http://download.umax.cz/MID/ stáhněte tyto zazipované archivy:
"N15R_Drivers_Win11.zip", "N14R_Win11_Drivers.zip" + archiv s ovladači k
vašemu modelu (N15G_Plus_Drivers.zip nebo N14G_Plus_Hu_Drivers.zip, podle
toho, který z nich máte)

3) Všechny 3 stažené archivy rozbalte/extrahujte (klik pravým tl. myši a dejte
"Extrahovat vše" nebo použijte WinRAR/7-Zip apod.)

4) Otevřte si Správce zařízení (např. přes pravé tl. myši na ikonu Startu),
rozbalte položku "Řadiče zvuku, videa a her" a rozklikněte si ovladač
"Technologie Intel Smart Sound", přejděte na kartu "Ovladač", zvolte
"Aktualizovat ovladač" -> "Vyhledat ovladače v mém počítači" a přes
tlačítko "Procházet" nalistujte vaší složku "drivers" s rozbalenými
ovladači (nesmí být zabalené v ZIPu!) -> ponechte zatržené zaškrtávátko
"Včetně podsložek" a kliknutím na "Další" přejděte k aktualizaci vybraného
ovladače.

5) Pokud bude třeba, systém po aktualizaci ovladače restartujte. Mikrofony by
odteď měly fungovat (pokud ne, můžete ještě zkusit čistou reinstalaci
Windows 11 a postup zopakovat).