Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomoc se zvukem 5.1.

Kluci, původně jsem na ten počítač chtěla dát poslední Ubuntu Mate. Jenže fórum na Ubuntu je tak rychly, že bych to nedokázala rozchodit ani do vánoc.
A s tímto si v linuxu sama neporadím. Proto se ptám tady.
Jde o následující.

Počítaš HP Pro 3010 SFF, C2Q - 3GHz, 8GB DDR3 RAM, grafika G 210, teď už Windows 10. Zvukovka je tam Realtek 5.1 integrovaná.
Poraďte mi pls, jak docílím toho, aby mi třeba klip z Youtube hrál ve všech reproduktorech. Konkrétně tedy v LP, PP, LZ a PZ.
Ať dělám co dělám tak se mi to nedaří rozjet.
Drivery pro Realtek jsou staženy přímo z HP pro tento počítač.
Využití počítače pouze pro hudbu, rádio, filmy a YT.

Děkuji.

Řešení:

Doufám že to popíšu dobře. Je potřeba v Realtek nastavit výstupy na 5.1. Obrázky možná víc řeknou
Já to mám stereo, něco je zašedlé u mě a na druhém obrázku mám ovladač, ve kterém je software Realtek Audio Console

Teď otázka, jak máš ty repro připojené k PC? Nejlepší by bylo poslat odkaz na ně, nebo přesný název, dohledají se případně. Zjistit jak jsou vůbec připojitelné k PC, mohlo by se to lišit, záleží na tom.

No jde mi hlavně o to, aby mi nějak hrály i ty zadní reproduktory. Ta pracovna je potom líp pokrytá a subjektivně pro mě je poslech příjemnější. Stačilo by mi třeba nějaky pseudo stereo do těch zadních nebo wide která by se rozšiřovala na ty zadní reproduktory. Teď mě napadlo, nemůže se to nějak hádat s tou grafikou? HDMI audio out opravdu nepoužívám.

Pokud jde o to aby jen hrály, budou přes toto hrát prostě to samé, nazval bych to jako dvakrát stereo, jednou vzadu a jednou vpředu

https://www.alza.cz/vention-3-5mm-jack-male-to-2x-3-5mm-female-audio-splitter-silvery-d5827639.htm

pochopitelně každé vlastní napájení, přes to vlak nejede
Pro napájení, jen na jistotu aby nebyla zatěžovaná ta deska v PC která už něco pamatuje, toto, například...

https://www.alza.cz/fixed-smart-rapid-charge-s-2xusb-vystupem-17w-cerna-d7987903.htm?o=5

Teď mě napadlo, nemůže se to nějak hádat s tou grafikou?

Ne e

Je vidět, že nejsem sama komu nestačí stereo. Když nedokážeš poradit tak proč sem lezeš hejtovat. Škoda, že tu nejde blokovat uživatele, aby nemohli psát ty své oslí názory. A zaregistruj se. Takových invazivních sraček, jako jsi ty, je na tomto fóru škoda. Anonymové mají vždy ty nejrelevantnější odpovědi a jejich názory jsou super. Doma si na mých fotkách honí péro ale to nevadí. Nikdo to neví a oni jsou přece ti nejlepší. Psímu lejnu podám ruku spíš jak tobě. Zalez.

Ja by som zahodil tie 4 mini repro, ktoré inak ako multi kanálové stereo aj tak nebudú hrať (pri reálnom 5.1 zapojení by ti nehral kanál pre center a subwoofer, čiže iba efekty z tých 4 satelitov) a radšej kúpil poriadne 2.1, ktoré ti dokážu ozvučiť miestnosť v normálnej kvalite a ako bonus nebudeš mať problém so zapojením a správnym fungovaním. Buď kúpiť rovno set ku PC 2.1 alebo ak si ochotná investovať viac peňazí, tak 2 aktívne štúdiové monitory, ktoré majú možnosť pripojenia subwooferu.