Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Latitude E6440 - nefunkční tlačítka touchpadu

Ahoj vespolek,
u notebooku Dell E6440 najednou přestala fungovat tlačítka na touchpadu (všech pět), nefunguje ani "tapnutí" na ploše touchpadu jako kliknutí myši. Ovládání kurzoru přes touchpad normálně funguje, trackpoint taky.

Jelikož tlačítka nefungují ani v biosu ani při nabootování systému z USB flešky, tak to podle mě bude hardwarová závada a ne problém s ovladači.

Setkal se s tím někdo? Potvrdíte mi to nebo vyvrátíte? :-)

Díky.

Ahoj
Popravdě jsem se s tím nesetkal,..zatím, ale podle toho co píšeš a samozřejmě zkusil to asi fakt vypadá na hardware. Ze zájmu jsem koukl jak vypadá uvnitř a hned mě trkly ty propojky.
Tady video jak borec dělá rozborku, je tam toho dost, dostat se k tomu touchpadu

https://www.youtube.com/watch?v=vm8a7utET3M

Těch propojek je tam několik a s tím souvisí i konektory, možná oxidace,...asi bych to zkusil rozebrat pokud za to stojí ten Dell, no a taky,..čas,..nervy

Náhled na kovové šasi, tady je to taky dobře vidět

Že nejdou tlačítka bych pochopil *, ale že nejde ani tapnutí na ploše touchpadu, přitom touchpad samotný ano (ovládání kurzoru).

*) nefungují ani horní ani spodní tlačítka, každé má vlastní flex kabel. Jak se ta vlhkost strefí zrovna do dvou kabelů současně?! ::) ]:)

Záhada to je, ony ty kabely jsou kousek od sebe, je jim tam těsno a potí se]:) napadlo mě ještě nějaké pnutí v krutu, ale to je jen myšlenka.

Ty konektory jsou zacvakávací, nevím jak se to přesně jmenuje ten systém, ale je i možný že se jen povysunuly

Vzpomněl jsem na jednu diskusi jak typek si opravil TV a přesně tady na těch konektorech to měl špatný, snažil jsem se ji najít, nenašel