Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou venkovní LTE anténu?

Ahoj kluci. Potřebovala bych poradit.

Mám lokalitu, ve které je dostupný internet o rychlosti 2 Mbit/s přes ADSL. Je to tak odlehly, že tam nikdy nebude pevný internet rychlejší.
Mám tam router přes mobilního operátora. V klidu dosahuji rychlosti v průměru Dow./Up. 70/35.
Problém je ale, že síla signálu dost kolísá. Chci koupit nějakou LTE venkovní anténu ale tomuto moc nerozumím.
Mám router Tenda AC 1200 kterej má odnímatelny antény pro LTE.
Na Aukru jsem našla anténu KASER 4G LTE ale mate mě ten popis dole.
Moje Tenda nemá ruční úpravu pásem routeru.
Mohu prosím tuto anténu použít?
Pokud ne, můžete mi poradit/doporučit nějakou vhodnou anténu?
Děkuji.

fleg-sk
Ako ta vsak poznam spravis si po svojom a zase tu bude nejaky paskvil.

:-)

To je u babičky. Tam nemůžu nic kupovat a jí to stačí. Rychlost je taky dostačující jen ten signál. Nejhorší to je, když je mlha nebo prší.
To někdy signál zmizí úplně i na pár minut.

A k odpovědi?
LAN porty mě nezajímají. Nejsou k ničemu potřeba.
Signál je na jaře a v létě ok.
Jen když je sychravo tak se ztrácí.

adsl je na vesnici/v lese na nic. blíž k ústřednám je už snad 20 let vdsl. čili tam kde je adsl dávají brtníci dobrou noc.
žiju v tom, že lte má signál skoro všude, ale v konkrétní díře to může být jinak, můžeš mobilem ověřit.

lte data jsou operátory považovány za luxus, nic pro důchodce. respektive na běžné webiky a s blokováním reklam se to dá. ale jestli seniorka plánuje vícehodinové sledování receptů na yt, nebo pirátské vysílání šlágru na netu, pozná zač jsou babišovy ceny, kterými běžní spotřebitelé dotují operátorům firemní nabídky.
(nedávno tu bystrý jinoch psal, že spotřebuje měsíčně 26gb dat, tak aby ušetřil si koupil 10gb kartu. pak žasnul, že mu to nestačilo)

cena lte routeru strong za 1200,- je proti tomu nic, ostatně si můžeš zahrát na ježíška, ať se prarodič nestresuje. jenže měsíční výpalné 500,- už pro něj není taková sranda.
těch pokojových modelů je víc, předpokládám že lte anténa je interní a ty co jsou ven vidět jsou klasické wifi.
https://www.datart.cz/router-strong-4g-lte-350-4grouter350-bily.html
https://www.tsbohemia.cz/strong-4g-lte-router-350_d517023
https://www.datart.cz/strong-4g-lte-router-300m-wi-fi-standard-802-11-b-g-n-300-mbit-s-2-4ghz-1x-lan-usb-sim-slot-2-odnimatelne-anteny-4grouter300m.html

můj příklad: na čtení webů ve vaně a u oběda, maily, jízdní řády a sledování poradny z hospody mi 1gb měsíčně stačí. ale není v tom žádné video nebo stahování z netu, na to mám domácí i firemní připojení.

čili rozepsal jsem se pěkně, ale podle mě nebude lte cenové únosné.
proto lidi v podobných lokalitách řeší: "hen známý má internet, dám si wifi anténu na půl kilometru a připojím se na něj"
čili jde o to, co je v daném místě možné.

no a značka tenda? kopírují druhé, krámy jim samy chcípají - jako od intelu nebo z vietnamské tržnice.

Babička ode mě dostala předloni neomezeny data od T-Mobilu. Pouze datová simka. Používá to na vše a to jsem ji tam před půl rokem aktivovala lepší TV.
Ty ulítly hry co hraje ona, zvládne i mobil. Problém není v datech ani v rychlosti. Problém je ve stabilitě signálu.
Počítač jí jede skoro pořád.
T-Mobile to řešit nebude protože od nich mám jen simku bez hardwaru.
Tak se tady snažím poradit si sama.
V mé předchozí odpovědi jsem dávala změřenou její rychlost cca před půl hodinou.

čili ona nemá od tmobilu tenda lte-router, ten jí tam přistál nějak samovolně a s ním má potíž. aha, "babička si koupila ten router" ... tak ať ho střelí na bazoši.
strong je podobně lowend, ale do gsm dělá delší dobu a jde mu to asi líp.
ještě existuje adaptér přímo do pc, zjevně je používá i tmobil: https://modemy.heureka.cz/huawei-usb-lte-e3372h/#prehled/

Proč tu všichni řešíte proboha router když jsem vás poprosila o radu ohledně antény? Ten router je v pohodě navzdory vašim poznámkám které s mým dotazem vůbec nesouvisí.
A tebou doporučený USB adaptér je absolutně k ničemu. Když jsem u babičky tenkrát zjišťovala možnosti LTE tak toto byla jedna z mnou zvažovaných cest. Tvoje rada je tedy absolutně k ničemu protože ta LTE flashka neměla o LTE
tucha. Nabízelo mi to pouze EDGE. LTE ani náhodou a horší 3G taky ne. Až tento router se dostal na dvě, někdy i tři čárky. Jenže ten signál hodně kolísá a proto řeším anténu.

Děkuji ti za odpověď. Opravdu mi hodně pomohla.

P.S. A čti prosím tě pořádně. Mám problém se signálem, ne s routerem. Ten funguje velmi dobře.