Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal pracovat

Dobrý den všem. Mam notebook:

ASUS M51SN - AS132C
chipset: Mobile Intel PM965 Express
Procesor: 2,4GHz (T8300, 3 MB L2, 800MHz FSB, 45nm) (intel Core 2 Duo)
Pamět: 3GB (PC5300 SO-DIMM 200pin (DDR2-667))
grafika: nVidia GeForce 9500M 512MB VRAM / 1204 HyperMemory
operační systém: Originální Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium

Hned se dostanu k problému: Při jaké koliv náročnější aplikací (hry) mi notebook zamrznul a asi po minutě dvou se dole na liště vpravo objevila hláška: Ovladač zobrazeni nvlddmkm přestal odpovídat a byl ůspěšně obnoven. Pátral jsem po fórech, googloval jsem ale nic moc jsem toho upřímně nenašel. Jen to že to buď dělaji špatné paměti na grafické kartě, nebo špatná kompatibilita nVIDIA a Windows Vista. Dal jsem tudíš notebook na reklamaci. Po měsící se mi vrátil s tím, že v něm byla vyměněna celá základni deska. Přišel jsem domu, první co jsme udělal- zabespečil antivirem, spybotem atd. a pokusil se nainstalovat hru. Ale ejhle, problém stále pokračuje a chvilkami mi to připadá ještě horši, dokonce se mi stalo, že to zamrzlo hnedka při zapnutí.
Naštvaný jsem se otočil na podpadku a jel do alzy reklamovat znovu, tam mi bylo řečeno, že to mohou jedine poslat na reklamaci do ASUSu znovu a že to opět bude měsic. O to tu ale nejde. Se servismanem v alze jsme se ale shodli na tom, že bude problém někde v softwaru, protože deska byla vyměněna celá. Ten pán mi řekl, že grafická karta je tam integrovaná (což jsem si do té doby nemyslel, ale budíš, on je profesionál) a tím pádem to grafickou kartou nemůže být.
Poradíte mi někdo, čím by to mohlo být? Jaká konkretní software to může dělat, nebo kde může být ten zakopaný pes? Už si s tím opravdu nevím rady a nechce se mi to OPĚT jen tak poslat na reklamaci, když vím, že tam s tím nic neudělají a hlavně to bude trvat dlouho.

To k tomu nie je nejake recovery DVD alebo oddiel pomocou ktoreho das Windows do originalneho stavu? Skusit mozes nainstalovat najnovsie ovladace pre ten notebook, z webu vyrobcu notebooku, a je aj mozne ze sa ti to proste prehrieva uisti sa ze to nemas polozene na nejakom vankusi ktory by zapchaval spodne vetracie otvory apod. vetrak sa toci?
Ak nove ovladace nepomozu (a ak sa to zasekava aj pri starte notebooku) tak reklamovat, reklamovat, pri 3.reklamacii ziadat nazad peniaze a uz nikdy za nich nekupit notebook asus.

upřímně mi to taky někdy připadá, že se přehřívá - zdá se mi prostě dost teplý, ale to je jen můj pocit, jak zjistit přesnou teplotu na grafice nevím. Notebook leží normalné na stole a že všech stran je přísun vzduchu. Větrak jestli se točí? Nevím, ale když dělám něco náročnějšícho, tak je mnohem hlučnější. O chybáv ve windousech nemůže být ani řeč, přeinstalovával jsem je ja, i v servisu. Ovladače na tuto grafiku jsou zatím jedíne a ty tam mam...

Nejde len o ovladace na grafiku ale aj o ovladace napr. chipsetu, nainstalovat najnovsie ktore asus pre ten notebook na webe ma (www.asus.com)
Ono to moze byt aj problem tej hry, skus tam pustit napr. len 3dmark a nechat ho par hodin bezat apod. Ale ked pises ze to mrzne aj pri starte tak to bude nieco s HW, to by som reklamoval a ked s tym envedia nic urobit tak nech vratia peniaze.
Teplota grafiky by mohla byt v ovladacoch grafiky (niekde v tom nvidia center), alebo nvidia ma na swojom webe aj utilitu nTune (ntune_5.05.54.00.html) pozri ci je v tom zozname grafik aj ta tvoja prip ju proste skus nainstalovat (u mna na desktope tusim ten nTune vie vypisat teplotu grafiky aj ked nemam nvidia chipset, ale len nvidia grafiku).
Kontrolovat mozes aj teplotu CPU (napr. pomocou core temp), to uz o niecom bude vypovedat. Mozes skusit aj nejaku chladiacu podlozku s ventilatormi pod notebook, da sa to kupit. Ale ked sa to prehrieva tak ten NB je smejd (co by u asus notebooku nebolo nic divne)

P.S. ak ten NB uz ma par mesiacov tak by mozno pomohlo ocistit chaldice od prachu...

3D mark bohuzel ne. Nejde mi.. Spustim ho a pri nabihani prvni sceny mi to spadne.. Asi se to nejak nemusi s vystama.. KAzdopadne to asi teplotou nebude, protoze se stava, ze to tam skace treba i pri 75ti pri tech 90ti to celkem jelo v pohode... Potom to taky samzrejmetaky vytuhlo... Problem bude podle me ale softwarovy a ne hardwarovy....

Co vytuhlo? Tuhne to aj pri normalnej praci alebo aky je presne problem s tym notebookom? (v otazke si pisal len nieco o nvidia hlaske). Daj tam oficialne visty z nejakeho recovery DVD od vyrobcu, a neinstaluj nic ine, ak to bude tuhnut aj pri beznej praci a s oficialnou instalaciou Win od vyrobcu tak to reklamuj, povedz ze to tuhne aj s oficialnou instalaciou, takze nech si to riesi vyrobca (v tom pripade aj keby to bol SW problem tak je to problem vyrobcu) 3.reklamacia = vratenie penazi a kup si nejaky slusnejsi NB.

Aby isiel 3dmark06 na viste tak potrebujes patch 1.1.0
http://www.futuremark.com/benchmarks/3dmark06/downl oad/
tam mas aj 3dmark06 a aj patch (hore si prepni na patch). A nechaj to bezat napr. 3hodiny ak to vytuhne odnes to reklamovat.
Mozes skusit aj 3dmark vantage ale ten ti na tej grafike IMHO nepobezi.

no já mam při zapnutí tam ted a25stupňů nemám ... psaní meilu CPU-64,CPU 1 20-57,MCP 76 a GPUdida 60stupňů.Pokud na něm dělám dýl a koukám na net teploty se zvyšují.Pokud hraji hry teploty vyšplhaj na CPU 90 ,CPU 1 2 -85,MCP 93 a GPUdioda na 65 stupňů. Je to problém,nebo je to v klidu?? Kdo si v obchodě mi říkal že 80už je dost a že je to tam zaprášený ať mu ho donesu na vyčištění.Co si o tom myslíte??

Zdarec. Nenámahejte se nikde chodit a pokud ano, tak nebrat Vistu. Mám Vistu Business a dělá mi to totéž i na PC. Taky jsem čet hodně diskusí a všichni jsme měli stejný problém. Jeden radil měnit grafiku, druhý ovládače, ale prostě recept neexistuje. Protože pokaždé se našel někdo kdo to či ono vyzkoušel a nic.Nejvíce to tedy vypadá na samotné Visty.

Trochu to zde oživím, vlastním NTB Asus A7Sv v srpnu 2008 jsem notebook s tímto problémem reklamoval, servis vyměnil základní desku a byl klid. Nyní na notebooku provozuji Win7, 14 zpět mi se mi grafika odporoučela úplně, takže ntb putoval opět do servisu, za týden byl zpět opět po výměně základní desky a co čert nechtěl, ntb dělá přesně to co je zde popsané, zamrzá, pak se objevý známá hláška o ovladači zobrazení a jede dál a nebo taky ne, a takhle stále dokola. Obrátil jsem se tedy opět na servis a nyní čekám až mi přidělí číslo RMA a ntb poputuje opět a jelikož je to už čtvrtá závada tak i naposledy do ostravy...