Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po nasdílení složky není vše přístupné

Nasdílel jsem složky s filmy pro další pc, mám tam 6 zástupců složek s filmy na ploše, všechny filmy tam jsou, ale některé nejdou spustit a některé ano ( v Jetaudiu nenaskočí obraz jen donekonečna přahrává 2s ale bez obrazu). Zástupce složek jsem přidal přes start/spustit/ a ip mého pc a přetáhl zástupce na plochu.

Mám 2 pc propojené přes router edimax a vše šlape jak má, zkusil jsem na obou pc vypnout antiviry, ale těmi to nebylo. Při otevření složek ve Win průzkumníku ty filmy, které jdou spustit, tak u nich se zobrazi ikona náhledu, u těch co nejdou jen černá ikona náhledu.

Tak jsem zjistil, že jsme nebyli ve stejné pracovní skupině. Nyní jsme (DOMA) a filmy mají stejné vlastnosti. Stále některé jdou a některé nejdou. Když je chci skopírovat na disk - napíše : Odepřen přístup, nelze kopírovat, prosím zkontrolujte oprávnění.

Bohužel nevím co s tím.

nastavení ip máš dobře, jiří si z tebe dělá legraci.
tipuju že původním laborováním máš špatná práva u různých filmů, u těch co ti nejdou zobrazit bys je měl zkontrolovat.
ale tento thread je už nepřehledný jako prase a není jasné co je v jakém stavu, a co vlastně nejde.

Tak já to shrnu:

1) 2 pc propojeny přes router.
2) obě ve stejné Workgroup.
3) Mám nastavené jednoduché sdílení.
4) Vedle na pc ( kde chci aby matka či otec mohli koukat na filmy ) se nyní zobrazí Místa v síti/ Zobrazit počítače ve skupině/ sdílené složky s filmy1-6.
5) Firewall je nastaven s výjimkou ( u obou pc )pro sdílení a tiskárny.
6) Filmy 1-6 jsou nasdílené z mých HDD ( nejsou uloženy v Document and settings )
7) A ještě jeden klenot: u složky Filmy 5 mi to vedle stále píše, že nemám oprávnění, přitom je u všech stejně nastavené sdílení.
8) V ostatních nasdílených složkách vedle se na některé filmy mohu podívat a na některé ne.

Podla mna moze problemy sposobovat fw. Evidetne nepouzivas win fw, pretoze si nastavil akusik vynimku. Zaujimave, ze si doteraz ziaden fw nespominal. Navyse nevidim dovod pouzivat fw na domacej sieti chranenej routrom s natkom. FW vypnut este lepsie odinstalovat.
Druha moznost je, ze musis prebrat vlastnictvo danej zlozky, ale ak som dobre pochopil tak z loaklnej masiny ti ide vsetko, takze potom uz staci nastavit len to, co ti radili vyssie (rovnaky ucet s heslom).

u těch sdílených složek co ti nejdou přečíst - zkontroloval jsi práva?
podle toho když vidíš kartu "zabezpečení" předpokládám že máš xp profi, aspoň na tom jednom pc. jen mi těch kombinací userů s různými právy připadá zvrhle moc.

teď jsem se díval u sebe na xp profi a trochu zírám, že mám u sdíleného disku "pouze" uživatele everyone, a úplné řízení. je ovšem pravda, že svinstvo jako zjednodušené sdílení nepoužívám, a přes síť sem lezu pod adminským heslem. pokud bych přidával přístup pro neadmina, byl by to jen vybraný adresář s filmy s nějakým síťovým názvem, a přidal bych vytvořeného (omezeného) uživatele s heslem, je na zvážení zda mu nechat právo zápisu nebo jen čtení. a pak se ten člověk přes síť přihlašuje tímto účtem.

u xp home (a u zjednodušeného sdílení) nejde normálně řídit přístup ke sdílenému disku, může tam každý kdo ho vidí. pro cizí lidi v síti můžeš nanejvýš omezit viditelnost koncovkou (filmy$), a ve vlastnostnech sdílení se dá zakázat zápis.

u tebe je v upřesnit vlastnictví neskutečný bordel, jeden uživatel víckrát na stejnou věc, přítom se míchají zákazy které mají přednost před povolením, taky se tam zároveň mícháš jako uživatel a pak jako člen skupiny administrators, nediv se že je to nefunkční zmetek.
a komentovat sebevražedné sdílení systémového c:\ (máš snad filmy přímo v rootu?), na to nemám žaludek.

vyper odtamtud práva nesmyslných uživatelů které se stejně dublují s users a administrators, nech jen skupiny které tam daly windows.
pro sdílení filmů si vyber konkrétní adresář (chceš-li, složku), tomu povol sdílení ±zápis.
jestli trváš na používání zjednodušeného sdílení, univerzální sdílecí účet tam ani nemusíš doplňovat protože to pustí každého. otázkou je, zda je opravdu zapnuté, já tipuju že ne.

jen nakonec: i home se dokáže přimapovat na xp profi, kde je zakázáno zjednodušené sdílení. musí však použít pro připojení disku jméno a heslo vzdáleného "profi" uživatele. jak jsem psal výš, profi tomuto vybranému uživateli může omezit práva (ostatně se o to pokouší i ty tvé obrázky, ale s výsledkem že mišmaš nefunguje).

Bojím se, abych se neodebral vlastní práva.

tak nastavíš (zjednodušené či jiné) sdílení znovu, a windows základ přidají za tebe.

tento detailní výpis práv vidím jen na xp profi (a tam mám u rootu c: k mé nelibosti jen "everyone". což ještě při nezjednodušeném sdílení nemusí ničemu vadit).
u podsložek - správně česky "podadresářů" - jsou práva detailněji rozepsána na system, owners a podobné hlouposti. pokud se s tím speciálně nepárám, stačí překontrolovat users a administrators. jméno konkrétního uživatele tam cpu jen když vím čeho všeho je ještě členem, a když ho chcu ještě víc omezit.

a za druhé:
protože jsi sice "MrPierc", ale zároveň taky členem nějaké group - naneštěstí obvykle samoadmin - i když vyhodíš svoje jméno, v oprávněních samoadminů tam (bohužel) zůstáváš dál.

tam funguje trochu mišmaš, nebo spíš řekněme billova americká logika: práva pro sdílení nastavíš taky na kartě sdílení, na kartě zabezpečení jsou práva pro místní přihlášení, ale vlastně taky pro sdílení.
čili odporné nezabezpečené zjednodušené sdílení je někdy duševně ohleduplným východiskem, jak z toho ven.

zkus tohle, já to dnes po celé noci ladění služeb našel: najdeď si přes MMC zásady zabezpečení (gpedit.msc), konfigurace pořítače, nastavení systému windows, místní zásady, přiřazení uživ. práv, připojovat se k tomuto počítači přes síť, tam zvol kdo cheš aby se mohl připojovat. mi to pomohlo, nezapoměň tam dát guest, když to nepůjde