Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyčištění PC

Dobrý den,
mám totálně zaneřáděný NB a potřebuji ho vyčistit. Vůbec ale nevík kde mam programy, které chci smazat.
Takže k otázce mohu naformátovat celý HDD anichž bych vyhodil OS a všechny ovladače?
Na ovladače mam instalačky ale nevím jak to bude s wifi. Děkuji za rady.

Ovladace by mely byt na prilozenem CD. Pokud je vsak OS resen pomoci obrazu disku ve skryte partition, mohly by uz byt ovladace soucasti systemu v danem obraze... Zalezi na vyrobci.

Proc by se wifi melo mazat??? Wifi je oznaceni typu sitoveho pripojeni. HW ti v PC samozrejme zustane, ale ovladace (=navody k pouziti hardware pro OS) vcetne systemu zmizi. Dokonce i nastaveni. Novy system bud bude HW znat, nebo ne. Pak budou ovladace potreba nebo ne.

Tak jak mam tedy pc vyčistit? Dělal jsem to přes ovládací panely - přidat nebo odebrat. Tam jsem něco málo povyhazoval, pak jsem šel do total commanderu, tam jsem to taky vyčistil. Ale furt se mi zdá že hdd je furt stejně zapráskaný.

Zalezi, jak je to zavsivene, zavirovane, kolik bylo instalovano a nasledne odebrano aplikaci atd.

Mnoho zbytecnosti zustava i pro brouzdani na netu atd. Pokud tomu nerozumis, bylo by vhodne se o tom poradit s nejakym zkusenym clovekem z tveho okoli. Sam si muzes zpusobit vic problemu, nez myslis.

Pokud je system totalne zapraskan a poskozen - zaloha dat a reinstalace. Pokud te vsak trapi pouze velikost volneho mista, mel by se na to nekdo podivat znalym okem - kapacita disku vs. nainstalovane programy, typ OS a vlastni data (filmy, hudba atd.) a provest ocisteni od skodliveho SW.

pro začátek povypínej všechny nesmysly které se ti automaticky spouští po startu, třeba přes start - spustit - msconfig.exe
obranou proti zaneřádění systému vlastní nebo virovou+spywarovou vinou (čili taky vlastní) je mimo instalačního administrátorského účtu používat na veškerou práci omezený účet. víc o tom v článcích vpravo.
reinstalace - lépe řečeno zformátování uživatelem zničeného systému bez ztráty dat - se dělá používáním rozděleného disku; např. 10-20gb pro systém s xp + programy, zbytek pro data.

Naformátovat to můžeš ale os a ovladače ani wifi nezůstane. Wifi ti někdo musel nastavit ne ? Tak buď ti řekne jak nebo to bude muset nastavit znovu.

Pokud víš že je ntb už zaneřáděný neztrácel bych čas různýma léčicíma a zrychlujícíma programa ani vypínáním různých programů, šance že se to uvede do původního rychlého stavuje je skoro nula.