
balabolka
ahoj vsem,
chtel jsem si udelat sve audioknihy a tak se snazim proniknout do toho, jak na to. mam program balabolka, ktery jsem k tomu chtel yuzit. ale narazil jsem na prvi problem. ve win 11 mam hlas jakub, ale balabolka jej nevidi. pouziva nejaky anglicky jazyk. nedari se mi stahnout nejake dalsi ceske hlasy, ani nejsou v online nabidce. muzete mi poradit, jak do balabolky dostat alespon hlas jakub. nebo je nejake lepsi reseni?
moc dekuji za jakekoli rady
Balabolka používá systémové hlasy Windows. Nejprve tedy musíš Jakuba nainstalovat do Windows.
windows se tváří že tam je, ale, když dám úryvek tak ho použije a čte nastavení systému a co zkrátka vidí na obrazovce, ale balabolka ho stejně nevidí
Balabolka → Nástroje → Možnosti → Hlas
V horní části okna je volba „Použít hlasy SAPI“ nebo „Použít hlasy OneCore“.
Přepni na OneCore a podívejte se, zda se hlas „Jakub“ objeví.
tady asi bude problem, nemam nabidku OneCore, mam nabidky SAPI 4, SAPI 5, Microsoft speach platform. V SAPI 5 mám hlas MS Zira Desktop. Jinak nic.
Potřebuješ doinstalovat SAPI-Unifier. Pak by v Balabolce měl být vidět OneCore hlas Jakub.
Pro prevod knih na mluvene slovo bych ti doporucil program Calibre + Addon Text To Speech.
Mozna ze Jakub nebo jiny neural hlas bude v nabidce.
Novinka v Calibru 8.0 :
Hlavními novými funkcemi jsou nový Neural Engine pro realističtější zvuk čtení nahlas a převodu textu na řeč
https://calibre-ebook.com/new-in/seventeen
Vim ze na to existuje postup ktery z hlavy neznam, ale bylo potreba hlas pridat pomoci registru a podobne, to by sis musel vyhledat a zkusit v pripade ze by ti to stalo zato.
Viz starsi clanek : https://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=335626
pomohlo doinstalovat SAPI-Unifier. jestli ještě mohu, dají se nějak doinstalovat nějaké další hlasy do windows 11? v nabídce ze stránek MS nejsou žádné další a když zkouším proklikat možnosti v nastavení > řeč .. tak se mi ic nenabízí. dá se někde něco jiného použít?
Snad se dají koupit, ale jsou i nějaké open-source RHVoice.
každopádně, pro teď děkuji všem, balabolka vidí a funguje dobře!
pěkný večer