Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika na hry za 1500

Zdravím prosím poraďte novou grafiku do PCI express do 1500Kč s dph.
Asi bych radši něco od nVidie, líbí se mi jejich cuda a physix.

Něco na čem bude běhat far cry2, crysis, cod5, nfs undercover a další...

Díky moc.

jj, je mi jasne ze to nebude na max detaily. chci si jen občasně zahrát cca 4 hodky tydne, tak do toho nechci vrážet 3,5tis. Ta ati je zajímavá ale neni lepší na hry nVidia, dostal jsem se na školení grafik od jednoho dodavatele a tam se nvidia prezentovala lepší hlavně vůči hrám.

Pasiv bejvá dražší a méně výkoný, na 4 hodiny hraní týdně bych řekl že to nevadí, v klidu to řvát nebude.

Tahle ATi je novější a výkonější než ta nVidia 9500.

Ta ati je zajímavá ale neni lepší na hry nVidia, dostal jsem se na školení grafik od jednoho dodavatele a tam se nvidia prezentovala lepší hlavně vůči hrám.

Na to bych nedal záleží kdo podporuje jakou značku, v obchodě vám taky poradí že je lepší nVidie aby se jich zbavili, to ale neznamená že jsou lepší.

4hodiny hraní jinak samej internet rodina.
ještě k tomu gainwardu co je to za značku? dá se jí věřit nějak to neznám, mám zkušenost jen s asusem, msi, sapphirem, gigabyte

díky za rady.

budu vybírat od firmy compakt.cz a ten gainward ani v jednom e-shopu tam nemaji :(

Musím po přečtení tohoto threadu hluboce smeknout před marketingem nvidie. Vymývat mozky umí fakt dobře... Jak už bylo vzpomenuto, smysl pro CUDA a (hlavně) PhysX mají až karty okolo 8600GT a výše, a to POUZE za předpokladu, že NEJSOU POUŽITY jako zobrazovací grafika (tj. předpokládá se dvoukartové osazení PC).

hluboce smeknout před marketingem nvidie

jsem cetl nekolik rozhovoru s lidmi od NVidia.

v kazdem zduraznovali, ze PhysX az od GF 8600 a to jen pokud bezi samostatne, jinak to chce lepsi kartu.

takze ne marketing NVidie, ale blbost lidi - prodejci se chtej zbavit sracek, tak placaj lidem takovyhle nesmysly, ale jejich problem, kdyz si nedokazou zjistit (vygooglit), jak to je skutecne a veri tomu.

ono to má dvě roviny.

V jedné se technici z nV prezentují korektními a konkrétními výsledky, a nic proti tomu nemám. V té druhé bubnuje marketing věty typu "máme CUDA a PhysX, to musíte mít". Techniky a jejich "suché" výsledky nikdo nečte, běžný spotřebitel se zaměřuje na mediální (např. TWIMTBP ve hrách) a obchodní sdělení. Lidi jsou v podstatě hloupí, i dneska si kupují karty typu 8500 nebo 8600GT s tím, že si koupili herní grafiku, nesledují vývoj ani trendy, natož vývoj technologií.

Když už tak product.jsp
512 mb je zbytečných u těchto karet, navíc tahle má ddr3 paměti na 1600 mhz a docela tichý chladič glaciator. S touto kartou si zahraješ v rozlišení do 1280x1024 (ale nejlépe běží v 1024x768) hry jako assassins creed, GRID, cmr Dirt, prostreet a pod. na vysoké detaily bez AA (vlastní zkušenost), crysis na střední. Dneska bych už ale bral 4670ku, kterou seženeš od 18 stovek a je na úrovni hd 3850 (9600 gs, gso a podobné "výtvory" u nvidie, 9600 gt je o kousek výkonější).