Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika na hry za 1500

Zdravím prosím poraďte novou grafiku do PCI express do 1500Kč s dph.
Asi bych radši něco od nVidie, líbí se mi jejich cuda a physix.

Něco na čem bude běhat far cry2, crysis, cod5, nfs undercover a další...

Díky moc.

jj, je mi jasne ze to nebude na max detaily. chci si jen občasně zahrát cca 4 hodky tydne, tak do toho nechci vrážet 3,5tis. Ta ati je zajímavá ale neni lepší na hry nVidia, dostal jsem se na školení grafik od jednoho dodavatele a tam se nvidia prezentovala lepší hlavně vůči hrám.

Pasiv bejvá dražší a méně výkoný, na 4 hodiny hraní týdně bych řekl že to nevadí, v klidu to řvát nebude.

Tahle ATi je novější a výkonější než ta nVidia 9500.

Ta ati je zajímavá ale neni lepší na hry nVidia, dostal jsem se na školení grafik od jednoho dodavatele a tam se nvidia prezentovala lepší hlavně vůči hrám.

Na to bych nedal záleží kdo podporuje jakou značku, v obchodě vám taky poradí že je lepší nVidie aby se jich zbavili, to ale neznamená že jsou lepší.

4hodiny hraní jinak samej internet rodina.
ještě k tomu gainwardu co je to za značku? dá se jí věřit nějak to neznám, mám zkušenost jen s asusem, msi, sapphirem, gigabyte

díky za rady.

budu vybírat od firmy compakt.cz a ten gainward ani v jednom e-shopu tam nemaji :(

Musím po přečtení tohoto threadu hluboce smeknout před marketingem nvidie. Vymývat mozky umí fakt dobře... Jak už bylo vzpomenuto, smysl pro CUDA a (hlavně) PhysX mají až karty okolo 8600GT a výše, a to POUZE za předpokladu, že NEJSOU POUŽITY jako zobrazovací grafika (tj. předpokládá se dvoukartové osazení PC).

hluboce smeknout před marketingem nvidie

jsem cetl nekolik rozhovoru s lidmi od NVidia.

v kazdem zduraznovali, ze PhysX az od GF 8600 a to jen pokud bezi samostatne, jinak to chce lepsi kartu.

takze ne marketing NVidie, ale blbost lidi - prodejci se chtej zbavit sracek, tak placaj lidem takovyhle nesmysly, ale jejich problem, kdyz si nedokazou zjistit (vygooglit), jak to je skutecne a veri tomu.

ono to má dvě roviny.

V jedné se technici z nV prezentují korektními a konkrétními výsledky, a nic proti tomu nemám. V té druhé bubnuje marketing věty typu "máme CUDA a PhysX, to musíte mít". Techniky a jejich "suché" výsledky nikdo nečte, běžný spotřebitel se zaměřuje na mediální (např. TWIMTBP ve hrách) a obchodní sdělení. Lidi jsou v podstatě hloupí, i dneska si kupují karty typu 8500 nebo 8600GT s tím, že si koupili herní grafiku, nesledují vývoj ani trendy, natož vývoj technologií.

Bohužel ale tak je to všude když se člověk v něčem nevyzná je jednoduché mu něco nabulíkovat.
Jednou sem tu na poradně viděl že si někdo chtěl koupit jedině nVidii protože její logo je ve většině her, to je pak smutné. :.(

Když už tak product.jsp
512 mb je zbytečných u těchto karet, navíc tahle má ddr3 paměti na 1600 mhz a docela tichý chladič glaciator. S touto kartou si zahraješ v rozlišení do 1280x1024 (ale nejlépe běží v 1024x768) hry jako assassins creed, GRID, cmr Dirt, prostreet a pod. na vysoké detaily bez AA (vlastní zkušenost), crysis na střední. Dneska bych už ale bral 4670ku, kterou seženeš od 18 stovek a je na úrovni hd 3850 (9600 gs, gso a podobné "výtvory" u nvidie, 9600 gt je o kousek výkonější).