Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám obr PS2 myšáka

Mám myš Genius NetScroll Optical, která není úplně nejmenší (12cm na délku), ale rád bych větší, doporučte, prosím. Tím větší myslím delší, aby se vešla do celé dlaně, nemusí být nutně vyšší.

Použití - AutoCAD. Ten Genius je obyčejný, takže jde hlavně o velikost :-p

Díky

Je, několik let jsem ho používal. Bylo to super. Ještě v dobách DOSu, to jsem byl mladší a méně upracovanej. ]:)

Ale
1) chcípl, nový jsou většinou 3D, ne 2D.
2) Autodesk, co přestal dělat AutoCAD pro více OS, ale jenom pro ten jeden, tak windowsovatí. Rozhoduje za mne, co je lepší, tablet moc nepodporuje, ale hafo ikonek. Tak mám na jednom monitoru ikonky, na druhým kreslím.

Možná by mi stačil A6 minitablet, kdo ví? Z malé mýši mě bolí zápěstí.

1) třetí směr na peru - 256 a víc úrovní přítlaku je nevýhodou. Bývalo jen ano/ne.
2) nepotřebuji funkční klávesy, to vznikl informační šum :)) Kdysi jsme měli tablety 12x12" nebo 12x14" a plocha, po které jsme "kreslili", byla asi 6x8cm. To znamená, že na té malé plošce jsme obsáhli celej 21" monitor a na zbytku tabletu byly ikony. Teď ty ikony mám na druhým monitoru, ale z donucení. Radši bych měl tablet, dokonce se mi jeden nový - nekompatibilní válí ve skříni, ale podpora Autodesku je téměř v záporných číslech. Nejenže ovladač musí být pro windows, ale musí se domluvit i s AutoCADem. A s každou novou verzí AutoCADu je to horší.

Pro je AutoCAD nevhodný.

- z obrázku není vůbec patrný, jestli je přes aktivní plochu fólie, pod kterou zasunu potisk pro AutoCAD.
- je širokoúhlý a potisky pro AutoCAD bývají pro 12x12" tablety, tím bych ze čtvercové sítě měl obdélníkovou
- Autodesk už tablety přestává podporovat, tak je to v podstatě jedno
- 1024 úrovní tlaku je nevýhodou, zdržuje to
- sklon pera 60 stupňů je ještě větší nevýhodou, zdržuje to

Byl tady příspěvek někoho, kdo vysvětloval, kolikrát je rychlejší práce v DOSovském účetnictví oproti Windosowskému a proč. Já asi nemám ten dar. V dobách DOSu byl tablet bomba a výrazně zrychlil práci. Kdyby ten starý nepřestal fungovat, bylo by to fajn. Ale teď už Autodesk tablety nepodporuje a tím ani nikdo tablety pro AutoCAD nedělá, nepíše ovladače a tak.

Nevím, jestli je slovensky "mudre" jako česky "moudré". Ale je to rozhodně rozumné, chtít něco, co mi usnadní práci. ]:)
Po Genius Navigatoru se podívám, děkuji. Na internetu se obvykle neuvádí velikost myší, nebo alespoň ne v i-obchodech, které navštěvuju, proto škemrám tady ;-)

Pohoda, tím že se tady bavíme, tak je dotaz stále na první stránce poradny :-p
A k té velikosti - uvedl jsem, že stávající myš má asi 12cm, větší by tedy mohla mít víc, než 12cm ]:)
Nebo, jestli ti to pomůže, tak od konce prostředníku na konec dlaně mám 22cm. O ergonomii myší nic nevím, každopádně doporučené myši si půjdu ošahat. Ale nevím, které jsou větší, než je obvyklé.

sem se tím letos bavil, kromě výšky myši je důležité ne-zúžení myši uprostřed (kde ji drží prsty), naopak její délka je málo podstatná - rovnou odmyslíme notebookové parodie. celkem ujdou myšové s jakýmsi vnitřním vybráním, ale jen za podmínky že mají i spodní opěrku pro palec.
zatím co sem měl v ruce to skvěle splňuje logitech mx-518 = optický myš, mají i obdobnou dražší laser verzi.
jestli optika nebo laser je skoro jedno, záleží po jakém povrchu to chceš provozovat, laser si díky vyššímu dpi poradí s lesklejším / homogennějším povrchem.

ps/2 neřeš, každý druhý myš má přibalenou redukci, nebo je s ní nejspíš kompatibilní.