Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil s čitelným "vypnutým" displejem

Dostal jsem od rodiny požadavek na nákup mobilního telefonu s podmínkou, že se displej mobilu nesmí vypínat. Tj., i když se vypne aktivní podsvícení displeje, musí být tento nadále čitelný (jako např. Nokia 3310, Siemens M50) a není třeba nejprve stisknout klávesu.

Jinak nejsou žádný zvláštní požadavky. Jmenuje se tahle vlastnost nějak, když pátrám v katalogu mobilů?

Pavel

Hele co píšou. To je fakt super

Výbava telefonu není příliš bohatá, jedné se o jednoduchý mobil pro občasné telefonování a psaní zpráv s přehledným uživatelským prostředím a intuitivním ovládáním. Displej je pouze monochromatický, ale nová technologie prý zaručuje velmi vysoký kontrast a výbornou čitelnost za všech situací. Mnohé jistě potěší, že se Motorola rozhodla použít větší font písma v nabídce.

Navíc je i hezký

[http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art20/Motofo ne/x01.jpg][http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art20/Motofo ne/x02.jpg][http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art20/Motofo ne/x03.jpg][http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art20/Motofo ne/x04.jpg]

http://www.mobilmania.cz/default.aspx?article=11131 08

Dovoluji si zchladit vaše očekávání. Motofoko jsem držel kdysi v hrsti a nakonec ho vrátil. Veškeré zobrazování písmen na displeji je velmi nouzové a v podstatě nepoužitelné, podívejte se na foto např zde: http://www.summet.com/blog/wp-content/uploads/2007/ 01/f3.jpg a představte si že si na takovém displeji čtete 160 znakovou textovku nebo nedejbože chcete, aby se váš senior naučil textovky psát. Senioři si nepamatujou, co řekli před minutou, myslíte, že si budou pamatovat, co nakláfali před pěti minutama? (nechci nikoho urážet, sám taky tak dopadnu, ale je to prostě tak).

To už raději Emporia Life, http://www.mobilmania.cz/Mobilni-telefony/Emporia-L ife-mobil-pro-seniory-test/sc-30-sr-1-a-1120893/def ault.aspx

je.
poté co mi černobílý alkáč morálně dosloužil, jsem šílel z barevných zmetků které buď displej nezadržitelně vypnou, nebo nedokážou jakžtakž čitelně zobrazit obsah a případně upozorňovat na ztracený hovor/zprávu.
z levných krámů byl třetím kusem který jsem nevyhodil z okna n6300, s bočními ledkami. nám co nevoláme vydrží tak 5 dní (nenechal jsem úplně zhasínat displej).

kdybych si koupil rovnou nějaký htc za 8-10t, vyšlo mě to levněji než hledání funkčního tydlifonu.

krátké máčknutí na zapínací tlačítko..

to je přesně to co mi vadí a nemůžu u barevných verglů vystát (pokud to foun neumí jinak). v práci i doma ho mám kdesi položený, netahám to sebou do výroby ani po bytě. pokud zmeškám hovor nebo zprávu, a mobil umí jen zhasnutý displej, celý den nevím že je nějaká zmeškaná událost.
-první barevný krám sice zobrazoval "spořič" ale výrobce nenapadlo mu přidat symbol ztraceného hovoru. (že byl jeho tn displej na slunku neviditelný už byl jen bonus)
-druhému founu šlo akorát změnit, za kolik málo minut úplně zčerná.
-takže když jsem viděl v krámě boční ledky n6300, skákal jsem radostí 10cm vysoko. (že to má i proti 5-letému černobílému alkáči naprosto stupidní menu nahoru/dolů, stejně jako stará n3210 nebo někdejší jednořádkové ericssony, je sice zoufalé, ale ty ledky ... :)

edit: takže díky pokroku jsem pracně na několikrát sháněl dnešní foun, u kterého třeba něco uvidím na spořícím displeji. černobílé founy to nepotřebovaly, u nich je displej viditelný furt.

averze v tomto případě stranou , vybavil jsem tím celou starší generaci v rodině. Písmena velká, tlačitka od sebe a výdrž 14 dnů bez nabití. Sám mám taky jeden prostě lepší halofon neznám. Když budete mít štěstí na inzerát koupíte i velmi zachovalé kousky. Žádné zamrznutí stabilita 100%. Pak jsou ještě nějaké nové ale tam nevím jak je to s displejem emporia.htm . Ten 6310i se dá koupit i nový, ale bude to Čína někde jsem na něj narazil.

Jak co, já mám SE P910i a z Nokie jsem se přeorientoval hned. Ovšem - většinu Nokií jsem měl symbianových a tento SE je také se Symbianem, navíc má dotykový displej. Takže ovládání je takové dvoukolejné, se zavřeným flipem (kombinace Jog-dial a tlačítek) a s otevřeným (kombinace Jog-dial a dloubání do displeje pérem)...

No musis se k tomu chovat jako k elektronice a ne tim zatloukat hrebiky :-D Ja ho mam rok (coz je u me rekord v delce vlastneni teflonu) a krome osoupani hran (castecne uz to bylo, kupoval jsem ho jako bazarovku) neni jine opotrebeni. Jako kompaktni telefon to jde pouzivat - mas zakladni funkce jako volani, sms a tak. Jinak otevru a je vse dostupne a ovladatelne perkem. Nektere nove SE se mi nelibi, jine libi, je to veci vkusu. Novejsi Nokii uz nechci, mel jsem jednu (vyhra v soutezi) myslim ze 6070 to byla. Opravdu, nikdy vice...

Já jsem majitelem E50 - trocha mě sere, že je to kancelářská řada, narozdíl od "N series", která je určena víc pro zábavu. Ale je to poměrně malý, odolný a není tam co ulomit. Já potřebuju takovej mobil, aby se dal nosit v kapse a aby něco uměl, proto i další telefon bude něco se Symbianem (jiné platformy však nevylučuji). Záleží na nabídce T-blbaje, až budu někdy v květnu prodlužovat smlouvu.

E50 je myslím jedna z povedených přístrojků, když začala dosluhovat moje 7650 tak jsem o ni uvažoval. Stála tehdá docela málo, kolem 3k. Ovšem tem P910i mi přišel všestrannější, není problém video, mp3, cokoli... Jedině foťák je tragedie (640×480), to mi nevadí poněvadž kdybych kupoval tu E50 tak by byla bez foťáku.
O těch E series říkají že jsou pro práci a ne zábavu, ale je to Symbian, takže tam můžeš nacpat hafo aplikací a je to.

já to beru z uživatelského pohledu, kdy se 60ti letý děda v pohodě naučil menu ovládat a i ostatní ze stejné generace neměli taky problémy. Pokud žádný mobil před tím nevlastnili je to jednoduché, nebyli na nic naučení. Já třeba používal kde jakou značku ale naposled co jsem si pořídil SE790 šílím, na to zpětné tlačítko a C jako mazání si nemůžu už rok zvyknout a to že se nepárují čísla ze seznamu se sms zprávami o doručení, které se píšou z webu mě taky těžce vytáčí.
Proto bych to neposuzoval z hlediska co vyhovuje mě ale co je jednoduché a praktické. Vidím, že spousta diskutjících nedá na své staré miláčky dopustit a hrozí se toho až odejdou úplně. Jsem na tom obdobně. MP3, filmy a podobné blbiny mě opravdu nezajímají, praktický vidím akorát foťák, kdy když jsem někde v krámu a potřebuji si něco poznačit, tak to vyfotím. I při autonehodě je to praktické, ovšem jen jako dokument.
Výrobci celkem na starší kašlou. Motofone mě zrovna moc do oka nepadl má ho otec jako záložní telefon, pro starší bude problém ta rovná klávesnice, kdy necítíte mezeru ani tlačítko, ovšem i to je otázka zvyku a jinak je max. jednoduchý. Vodafone před 3. roky uvedl v Anglii na trh mobil pro seniory ale k nám se nakonec nedostal. Už ale nevím odkaz ani značku. Ještě není špatný tenhle hs.htm jenomže nezůstavá text na dipleji. Ale pro zdatnějšího seniora ok, tlačítka od sebe a velký displej.

Promiň, ale u telefonu, který má být na telefonování a sms mi přijde vada - cituji z recenze:

Nepríliš praktický ako telefón
Nekvalitné slúchadlo i mikrofón

jako docela podstatná. Sám mám stařičkou čb Nokii 3210 a ošetřuji ji s láskou a péčí, neb něco takového už se nesežene. Ta 1112 má sice také čb displej, ale už je tam přidaných spousta zbytečných pitomostí, které komplikují ovládání.