Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vrčí mi PC

Dnes mi během práce s PC začal hrčet PC, zní to jako kdyby sousedi vrtali vrtačkou do zdi. Mění to intenzitu a výšku. Myslela jsem ,že to je ventilátor, ten jsem vysála vysavačem, hrčí to ale dál.
Nevíte, co s tím?
Co to může být a kolik bude stát oprava?
Děkuji!

Známého mám, je mi to ale trapné, že za to nikdy nic nechce (za práci), je to soused, co nám PC stavěl (prodává to), a tu reinstalaci Wind. jsme stejně měli v plánu.
Tak mu budu muset koupit flašku. Ale ani nevím, jestli pije. To je fakt těžké.
Dík za rady, teď už jen přežít kecy manžela, že jsem "strhla" PC svým věčným vysedáváním u něho (má málem pravdu, ale tohle se stalo zrovna když jsem u PC nebyla, hrály tu děti), a bude to O.K.:))
Fakt díky moc za rady, jsem ráda, že nemusím kupovat nový pevný disk nebo tak něco...to by bylo horší.

Zřejmě jde o nějaký větrák. Takže jsou tři varianty:
- zvládnete-li fofrník vyměnit, tak zjistit jaký to je, koupit stejný (ceny v řádu stokorun) a vyměnit
- netroufáte-li si na to, tak sežeňte někoho ve vašem okolí kdo PC rozumí a toto umí, postup výše
- odnést PC do servisu kde za patřičný obolus větrák vymění.

Děkuji za odpovědi. :beer: Větrák nepřestane hrčet ani za dvě hodiny. Ale pěkně mi leze na nervy zítra tam jdu, do servisu. Snad mi to udělají na počkání.

Jestli ne, a budu bez internetu, můžete mi poradit, jestli jde UPC kabel připojit na notebook a surfovat tam?
Dnes jsem se do UPC nedovolala, a tak jsem to nastavovala sama...různě. Samozřejmě se nepovedlo.
Tak se chci zeptat, jestli to vůbec jde, nebo je to vázáno na konkrétní PC, ten kabel?
Díky!

odděláš bočnici, zkusíš poslechnout odkud jde kravál. nebo na vteřinku přitlačíš na střed větráku, jestli ztichne. (do zdroje nelez, ten shit se vyměňuje celý za kvalitnější.)

jde UPC kabel připojit na notebook a surfovat tam?

jestli má připojení od upc 8-pinovou kostku, tak to jde. jenže tuším to mají vázané na mac adresu síťové karty.
ta původní se dá zjistit na tvém počítači z příkazového řádku výpisem "ipconfig -all"
pro připojení dvou pc na internet najednou potřebuješ router - a mac adresa se zadá v jeho nastavení. ale nastavení routeru tu asi nevyřešíme.

naprostá blbost, ale stala se.
SOS od známého, s podobným problémem, sundaná bočnice - a ejhle - jaksi-taksi, se prověsil jeden drátek, a dotýkal se lopatek větráku na procesoru.
Ale zvuk to byl "náramný" - tu vrtačku, tohodně připomínalo.

Takže problém vyřešen.
Byl to ventilátor u grafické karty. Namazat nepomohlo, vyl úplně vychlechtaný. Náhradní se koupit nedal. Takže jsme reklamovali celou graf. kartu (je v záruce) a napojili na starou, co byla v PC dřív. Až se reklamace vyřídí, přeinstalujeme i win, a to bude už úplně všchno O.K.
Díky všem za reakce. :)