Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem divx = .avi ?

Zdarec,

chci se zeptat, divx je vlastně vypálenej avi film, že? Takže normálka vypálím, bez jakého koliv formátování stáhnutej film v .avi a půjde mi na stolním přehrávači s podporou divx? Je to tak? A pokud jo, jde nějak vypálit k tomu i titulky? Řešilo se to tu, ale já jsem to z toho nějak nepochopil, nejjednodušší návod, jak do toho ty title hodit

Neni to tak. Avi je kontejner, divx je kodek.

Kontejner: muze obsahovat obraz (i zvuk a dalsi veci) v ruznych formatech
Format: zjednodusene soubor pravidel jak ma kodovani obrazu (zvuku) vypadat, aby mu pak dekoder rozumel
Kodek: program, ktery prevadi obraz (zvuk) z jednoho formatu do druheho

Aby to nebylo malo, tak existuje i kontejner divx, ale to pravdepodobne nebude tvuj pripad.

Takze shrnuti: Pokud se tvuj prehravac honosi podporou divx, tak ti pravdepodobne precte vetsinu avi filmu (protoze divx je casty kodek), ale vsechny nejspis ne.

ještě k titulkům: záleží na stáří přehrávače, a dobrém rozmaru číňana co vymýšlel firmware, co ten krám umí.
nepoužívat diakritiku v názvech souborů, co nejkratší názvy (stolní dvd zobrazují tak 8-14 písmen názvu), soubor s titulky musí ležet vedle toho .avi a musí mít stejné jméno, obvyklé formáty (=přípony) souborů s titulky jsou .txt nebo .srt