Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení 4 pc pomocí routeru

Zdravím,
potřeboval bych pomoci, chystám lan party se čtyřmi počítači a mám router se 4xLAN a 1xWAN a jde mi o propojení těch 4pc do sítě LAN bez připojení k internetu. Potřeboval bych vědět co potřebuju jestli přímý nebo křížený UTP kabel a nějaký přesný návod.

Děkuji za rady

Tak si dáme návod "wasserdicht, bombenfest und idiotensicher": :-D

Vem kabel. Je fuk jestli křížený nebo nekřížený, ale správně by měl být nekřížený. Uchop jej za konektor a jemně zastrč do LAN zdířky routeru. Druhý konec kabelu opět uchop za konektor a jemně jej zastrč do konektoru síťové karty. Zkontroluj, že se rozsvítí LEDka na routeru. V počítači nastav přidělení adresy z DHCP serveru. Celý postup opakuj pro každé PC.

tím získáš pro všechny pc přístup na internet.
pokud by se měly vidět i mezi sebou, musíš na firewallu v pc povolit výjimku pro sdílení souborů, a u sdíleného adresáře pořešit přístupová práva pro různé účty. ty se nemusí řešit u home verzí windows, protože to neumí.

chystám lan party se čtyřmi počítači a ...
... a nějaký přesný návod.

v síti budou nejméně tři sobě i okolním datům nebezpeční uživatelé. doporučuju nechat nějaký firewall zapnutý.
anebo místo nastavování sdílení, pro lan party vcelku nepotřebné pokud nechcu nabízet filmy, použít obranu proti nežádoucím pokusům o sdílení: vypnout si službu server.

nepremyslel jsi poridit si wifi router? muzu doporucit taky jsem mel 3 pocitace na kabelech a ted jsem si poridil wifi a nemam s tim zadne problemy vsechno funguje. opravdu muzu doporucit treba napis santovi a budes mit darecek pod stromkem.