Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem portable programy na flashdisku jedou rychlosti (netrenovaneho) sneka

zdravim,
pred nejakym casem jsem nahradila svoji 512MB flashku Corsair Flash Voyager flashkou stejne znacky s kapacitou 8GB.
Pouzivam ji krome prenaseni dat i na par portable programu (firefox portable, qip infium, skype portable..) a mam ted problem s tim, ze zminene programy jedou priserne pomalu. Spusteni FF, nacteni webove stranky, cokoli, trva nechutne dlouho, pricemz FF spusteny normalne na tom samem pocitaci jede bleskove, tzn pocitacem to nebude. Zkusila jsem i portable chrome, jestli neni problem cirou nahodou ve FF, ale je to totez. Takze problem bude jednoznacne souviset s flashkou.

Tusi nekdo, kde muze byt problem a jak by se to dalo resit? Na stare flashce mi totez jelo naprosto bez problemu, zlobi to az tady :(

diky

Ahoj. Nepreformatila jsi to nahodou do NTFS? Pokud jo, je to tim. Nevylucuju ani fyzickou vadu na flasce (nikolivek na krase), ale ta se da vypozorovat prenosem souboru v TC - bude to stejne zdechle. Ja jsem udelal podobnou chybu na Patriotu 16GB (format na NTFS) a chovalo se to podobne.

jsem si kdysi z legrace převed flashku (přesněji - sd kartu s usb čtečkou) na ntfs, tak jsem teď odzkoušel rychlost: hd tach píše 18mb/s, hdtune necelých 13mb/s, to mi na sd kartu přijde slušné a nezpomalující.

starý tc měl kdysi potíže s přenosem na usb, měli blbě default nastavení, od verze 6.5x by mělo být všechno v pořádku.

je to divné - půjčit jinou flashku, kopnout aplikace na ni - jestli se tak zvrhle chová taky.

fat32 má komplikovanější fat-tabulku s adresami souborů než fat16, právě jejich zápis je důvodem děsného zpomalení u malých souborů. (ale ntfs na tom nebude líp)

jsem zkoušel prolézat nastavení ff, vidím jen možnost určit velikost cache, ale ne umístění.
čili spustit firefox s parametrem -p, nabídne výběr profilů, a nechat si založit nový na pevném disku, pak by to mělo být rychlejší.

budeš se divit, ale trochu mohly.
mimořádně ošklivý corsair gumák voyager se dodával ve dvou verzích; lišily se písmenky a barvou. ten prasečí nepoužitelný byl modrý, novější rychlejší byl tuším oranžový. oba dva přesto byly hnusné, což je deklasovalo z normálního použití.
když už "odolný" gumák, tak patriot x-cosi. pěkně se s ním hází o stůl a je rychlý jako prase.