Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno prevod windouws

Dobrý den ,
prosil bych o radu.V pc mám hd 20gb a od kamaráda jsem dostal 80gb nevím jak mohu překopírovat ten starý do toho nového i s oper.systémem xp profesional.
Pc je staré ca 6let na case je nálepka s key klíčem a zákl.deska je také původní,stratil jsem nebo spíše zašantročil instal cd win prof.proto nemohu vše schodit a nainstalovat znovu.Kamarádi mají jen inst.visty nebo xp home.Děkuji předem všem za rady

potřebuješ nějaký klonovací program (ghost, true image, atd)
z něj nabootuješ, a překlonuješ jeden disk na druhý. vřele, ale velmi vřele, doporučuju při konverzi zachovat velikost partitions - tím ti vznikne nové místo pro nový oddíl pro čistá data.

Seagate a WD mají na stánkách ke stažení programy vytvořené společností Acronis, ve kterých je i nabídka klonování disků. Programy mají detailní návod i v češtině.
http://www.maxiorel.cz/seagate-discwizard-vynikajic i-diskovy-nastroj-acronis
Nebo něco od společnosti Paragon- zkušební verze je limitována pouze časově, nikoli funkčně:
http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=20080408 06
Nebo free program Clone maxx na disketu, který klonuje celý disk:http://www.pcinspector.de/Sites/clone_maxx/download .htm?language=1

ten první od seagate.Musí být alespoň jeden hd seagate.
Ale při kopírování se vše přeneslo,nastal problém při udání hesla které jsem neměnil a nechce to pustit do win.pořád mi admin píše ,že heslo nesouhlasí.
Jinak jsem to zkusil u kamoše ten na vánoce dostal velký disk ,použili jsme tento program a byl bezvadný vše mu funguje.