Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zapomenuté heslo

lze nějak "odtajnit" heslo k účtu na přihlášení na PC?
co když bych ho třeba zapoměl nebo ztratil.
naskoči mi pouze modrá plochga a zadejte heslo.
stačí mi jen odpověď jestli lze se dostat do PC aniž bych zadal heslo
děkuji

Potřebovala bych pomoct,zjistila jsem že právě Vy se hodně vyznáte.Kamarádka si změnila heslo k úču -uživatelskýmu.Dřív se prý přihlašovala jako administrátor,ale teď najednou jí to nejde a ten administrátor se jí nezobrazuje.Snažila jsem se pochopit z vaší diskuze co a jak,ale přiznám se, že jsem počítačový anitalent.Potřebovala bych poradit, jak se dostat do toho nouzového režimu.??? Je z toho docela zoufalá, a já z ní už taky :o(. Moc děkuju za případnou odpověď. Janina

děkuju,zkusila jsem F12,ale teď nevím jak dál vyskočilo mi toho hodně.A co je bootovani nevim.Říkám že těmhle věcem nerozumím.Zvládám základy.A je to windows vista premium home.
Ale i tak děkuji,

Tak užjsem s dostala do toho Boot Menu.Co to je a na co je to dobrý to nevim.To teď není podstatný. vyskočily mi 4 věci, a já nevím co z toho vybrat. Budu si muset vzít slovník, protože umím jen německy ,kurnik. Je tam removable,hard disk,cdrom,network, a co tedy vybrat ???? Prosím poraďte , moc prosím.

Tak už jsem se tam dostala-do nouzového režimu.A moc děkuji za odkaz, prostudovala jsem ho, ale to asi nikdy nezvládnu.Teď jak jsem v tom nouzovém režimu, tak nevím přesně co dělat dál, myslela jsem že to bude trošku snadnější. Potřebovala bych vědět, co teď dělat, abych dokázala vymazat, nebo nějak odinstalovat nebo změnit,nebo prostě něco s tím pitomým zapomenutým heslem.Jinak ten PC prej vyhodí z ona, a to by bylo škoda.Navíc tam má nějaké důležité věci do práce.A nebo,to jistí servis.
Moc děkuju

Popíšu to přesně. Držela jsem tu F8 a vyskočila mi nabídka,
nouzový režim
nouzový režim se sítí
nouzový režim s příkazovým řádkem

povolit protokolování spuštění
spustit s nízkým rozlišením
poslední známá funkční konfigurace
režim obnovení adresářových služeb
režim ladění
zakázat autmatické restartování při selhání systému
zakázat vynucení podpisu ovladače

spustit systém windows obvyklým způsobem

potvrdila jsem entrem to první, nouzový režim, ale naběhlo mi to úplně stejně jako předtím .
modrozelené pozadí, v něm nějaky obrázek podním nazev účtu kamarádky a zadejte heslo.-jen to bylo všechno trošku větší.

mám obavy, že jsem asi úplně neschopná, nebo to bude nějak jinak.

teď jsem opět v té nabídce, nouzový režim, nouzový režim se sítí, ... atd. jak jsem psala.
A přemýšlím co s tím.

moc děkuju J.

Dřív se prý přihlašovala jako administrátor,ale teď najednou jí to nejde a ten administrátor se jí nezobrazuje.

v přihlašovací obrazovce 2x po sobě stisknout ctrl+alt+del - objeví se okénko pro zadání jména a hesla.
pokud někdo zadal nějaké nové heslo administrátorovi, muselo by se mazacími nástroji zrušit, např. Offline NT Password & Registry Editor - právě proto je nevýhodné používat na práci jediný účet "administrator".
ale možná že bude stačit se jen přihlásit přes dvojitý ctrl+alt+del, a ve windows nastavit automatické přihlašování.

Nějakým nedopatřením jsem se dostala do Phoenix -Award workstationBIOS CMOS Setup utility.

Zkoušela jsem dát dvakrát ctrl+alt+del,ale nic.Začínám si myslet, že s tím provedla něco hošrího :o)). Prostě jak má to okénko a pod tím kolonku pro heslo, tak heslo zadává a zadává a pořád je špatně.účet nebo heslo.Abych to upřesnila,to ctrl+ alt+ del jsem mačkala když jsem měla kurzor v kolonce heslo,jinak pak nevím kdy to dát,pokud to bylo takhle špatně.

Ještě nám někdo radil, ať to celé shodíme.

Jo,ten program stahuji. Já už opravdu nevím.Ale moc Vám všem děkuji.Zatím se nevzdávám :o)).Ale připadám si jako slon v porcelánu.Tohle daleko přesahuje moje vědomosti a myslím i schopnosti.

Zkusila jsem nouzový režim,a i nouzový režim se sítí.V obou případech se mi opět ukázal uživatelský účet kamarádky, a chtěl po nás to heslo.To samozřejmě nevíme-resp.kamarádka neví. Údajně se prý vždycky přihlašovala s heslem bez problémů-měla nějaké 8číselné a vždycky se jí zobrazovalo že je administrátor,jenže ho předevčírem změnila.Ráno,a večer když přišla z práce, tak už se nemohla přihlásit.Přemýšlela jestli se nespletla,ale to se nějakpotvrzuje dvakrát nebo co.jenže tentokrát má heslo několik písmen a i číslic. Snad to půjde prolomit.

jestli tomu dobře rozumím - máš "Vista Home Premium", to je systém který mimo nouzový režim nemá dostupný účet administrator

to je možná dokonce dobře - snad by díky tomu ještě mohlo něco fungovat.
takže po restartu pc f8: zvolit hned první nouzový režim,

potřebuješ se dostat do grafické přihlašovací obrazovky nouzového režimu (ne do biosu), až tam 2x ctrl+alt+del - tam se přihlásit jako administrator bez hesla - funguje?

v tento počítač jsou možná vidět odkazy na dokumenty jednotlivých uživatelů - čili vidíš jaké uživatelské účty jsou ve windows.
nebo v ovládacích panelech - uživatelé - tam jsou vidět, jako administrátor můžeš zároveň opravit/vynulovat heslo jiného uživatele.

normální PC Acer Aspire

:)

Moc děkuju. Udělala jsem to přesně podle návodu.do nouzového režimu bez problémů,ale pak pokud se načítá obraz - opět se ukazuje uživ.účet kamarádky.

Pokud jsem to pochopila, pokud mimo nouzový režim není dostupný účet administrátor,pak ten její současný účet musí být administrátor.I když říkala že není. Zobrazuje se totiž úplně stejně.Stejně v normálním režimu s heslem, jako v nouzovém, také s heslem.

Co se týče toho ctrl+alt+del 2krát,nereaguje.žádná odezva.

A pokud tedy zapomněla heslo k administrátorovi,tak to bude asi problém ?

Heslo ide aj zistit aj ked reset je rychlejsi. A ako na potvoru reset sa robi cez protivnika windowsu, cez linux. Zeby to slo opacne o tom este nic neviem;o).
Myslim, ze JaFi robil pred istym casom nejake pokusy s lamanim hesla a dosiahol celkom slusne vysledky.

reset hesla moze byt destruktivna operacia, zlomit heslo vo vacsine pripadov ide, najma ak su k dispozicii dobre rainbow tables, v pripade vhodne zvoleneho hesla je to vsak prakticky nemozne
v pripade W2k a WXP je mozne pouzit elegantnejsiu metodu a to tak ze sa obide login proces pomocou nastroja DreamPackPL
homepage momentalne nefunguje ale pekny clanok je tu:
http://www.mydigitallife.info/2006/11/25/hack-to-l og-on-to-windows-xp-and-2000-without-changing-exis ting-password-with-dreampackpl/

v pripade, ze mam fyzicky pristup k masine je to najjednoduchsia a najmenej destruktivna metoda, jedine obmedzenie je to, ze v pripade WXP nebude mozne pristupovat k nativne sifrovanym dokumentom prip. inym udajom, ktore su sifrovane na zaklade hesla uctu, co je vsak rovnaky problem ako v pripade resetu hesla

Co je destruktivne na vymazani hesla tak to teda netusim. Jediny naozaj vazny problem je, ze sa to majitel uctu dozvie, kedze mu jeho heslo nebude do jeho uctu fungovat.
A rainbow tables ti nepomozu, uz moje 6 miestne heslo som nedal so 40GB tables..
A spominat dnes nastroj, ktory zvlada OS, ktory nikto nepouziva (win2k) a os, ktory pouzivas len niekto (ja napriklad;o)) mi pride tiez kontraproduktivne.
A ked sme pri najmenej destruktivnych metodach tak to bolo prihlasenie v nudzovom rezime cez Administratora.

Napsat si heslo na papírek a ten potom zakopat o půlnoci při úplňku loket hluboko u zdi hřbitova, na straně kde zapadá slunce.
Pokud by se nechtělo čekat na úplněk, stačí asi v adminovi vytvořit nový účet a do něj si pak (opět z účtu admina) překopírovad data ze "ztraceného".

ahoj já mám Windows7 a heckly. Se mi tam tak jsem vypnul PC a když jsem ho zapnul tak mi naskočil že mám virus cryptolocker díky za radu a ještě něco já jsi dal do PC heslo a zapomněl jsem ho PS:dřív sem tam to heslo neměl chci vědět jestli jse do PC dostanu i bez zadání heslo díky za rady