Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte program na správu e-mailů (linux)

Poraďte program na správu e-mailů pro operační systém Debian.
Nyní máme nainstalován Squirrelmail společně s postfixadminem, ale chodí pořád více nevyžádané pošty. Zkusili jsme do Squirrelmailu nainstalovat plugin Spamassassin, který ale nefungoval.
Chtěli bysme něco jako Kerio nebo Icewarp, ale ty pro naše využití jsou příliš drahé.
Cena by se mělo pohybovat tak do 5-10 tisíc Kč. Potřebujeme pro 100 schránek. V současnosti jich je kolem 70.
Operační systém je Debian, 1GB RAM, Intel Pentium 4
Pro správu pošty bychom chtěli přístup přes pop3 (případně IMAP) a přes web.
Měl by být obsažen nějaký dobrý antispam, který nepotřebuje nijak složitě nastavovat.

1. většinu spamu ti odfiltruje dobře nastavený Postfix - stačí filtrovat na existenci A a MX záznamů hostitele, dále můžeš kontrolovat, zda se nejedná o DSL/dialup apod. hostitele - a teprve potom to můžeš hodit na spamassassina
2. POP3 je anachronismus, já nasazuju výhradně IMAP4, jako démona používám vynikající Dovecot
3. Kerio je IMHO nic moc.

Většinu věcí lze velmi jednoduše nastavit, postfix i dovecot jsou velmi jednoduché na konfiguraci (např. oproti sendmailu - tam si napsat nějaká vlastní pravidla v sendmail.cf předpokládá dobrou znalost funkce sendmailu i znalost zápisu L a P stran v konfiguraci.. :-))

ano - místo Postfix můžeš použít jiný MTA, např. Sendmail, Exim, Qmail (ale dnes pro běžné použití je postfix IMHO to nejlepší)
místo SquirellMail existují alternativy - Horde, RoundCube

já osobně ale preferuju pořádný MUA a ne webovou sračku (s prominutím)

edit: jednu věc ti ale opravdu doporučím: kup si knihu o Postfixu (nebo si přečti manuál a howtos) a začni jej pořádně využívat. Na nějaké klikání ve webovém konfigurátoru opravdu zapomeň!