Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Format disku C

dobry den,
chtela bych se zeptat jak formatovat disk kdyz chci zformatovat disk...mam disk c a d (partition nebo tak nejak)..tak se ni napise ze neco pouziva disk c a dejde to..disk d uz formatovat sel..ale u c mi to hlasi chybu, kdyz dam rychly formatovani tak to napise ze to nejde...bez udani duvodu..muzetemi prosim nekdo poradi??

děkujůůů:-)
[mod]Změna předmětu, původně: anna (Zarniwúp)[/mod]

já ale musim:-(..pocitac mi moc nejde, porad blbne...naskakuje modry okno ktery mi vypisenejakou chybu ntfs nebo dlouhy cislo...
a kdyz to zkousim formatovat z bootu pred nastartovanim windows tak mi to nereaguje na klavesnici vubec..:-'(
mam win xp

Nemusíš formátovat. Pokud mermomocí chceš novou instalaci Windows XP, tak prostě spusť novou instalaci. Při instalaci budeš mít možnost odstranit oddíl se starými Windows, pak vytvoříš nový oddíl se stejnou velikostí, kam nainstaluješ nové Windows. Žádné předchozí formátování C není nutné.

mám intel procesor 3,2 ghz, 512 ram, windows xp, service media center servic pack 2(to pise)... a chci formatovat disk hlavne...
a pak bych chtela nainstalovat windows xp - ten stejny...data mam na usb..
ale nejde mi ani formatovat ani preinstalovat windows

pokud chceš formátovat windows za jejich běhu, radši kup slušnou flašku, někomu to svěř, a nech si vysvětlit co dělá.
a ten někdo by měl vědět co to jsou ovladače k základní desce, rozdělení disku na systém a data, a nastavení omezeného účtu.

a nebo jeslti nekdo nevi, proc mi nejde bootovat pred nabehnutim systemu, jestli je jinamoznost nez f8...nebo proc mi to nereaguje a bootovani z cd nastaveny v biosu, musim cekat tech šésekund nez to najede samo,jak kdyby nefungovala klavesnice, priotom do biosu se dostanu..a kdyz dam bootovani vsechno disabled tak to stejne nabehne do windowsu samo

Formátování neřeš, na to dojde při instalaci Windows. Problém je v tom, že nenabootuješ z instalačního CD. Odkud odevšad ti to nabízí boot? CD-ROM, HDD0, Floppy...není tam ještě mechanika pod svým názvem? Když nastavíš bootování, uložíš nastavení přes F10? Předpokládám,že instalační CD je v pořádku...

instalacni cd je ok...
v biosu mi to nabizi strasne moc veci odkud bootovat..hdd 0-5, floppy, cdrom...dvdrom...a vic veci jest..
a kdyz dam z cd a ostatni disabled tak to proste najede normalne do windowsu..:-(prtotoze mi to pri vyzve k zmacknuti lib. klavesy nereaguje jak kdybych nic nemackala

ano jsem:-), v berline...

ale ani ten boot z jiny mechaniky nejde...stejnej efekt...zkusim to jeste zastrcit do druhy mechaniky...
ale vyndala jsem ramku z pocitace(jednuze dvou) a uz mi to od ty doby nespadlo a nenaskakuje mi to modry okno...s errorem