Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký externí harddisk do USB?

Uvažuji o koupi externího harddisku. Ani mi tak nejde o kapacitu, rychlost, značku, ale o to aby byl spolehlivý (nevypařila se za týden data).
Chci ho na zálohu dokumentů (už mám snad 10 GB) a dát si tam stažené instalace programů, abych stále nemusel něco pálit.
Z toho vyplývá, že by se mi líbilo něco jednoduchého, co připojím na cizím počítači a mohu kopírovat.
Na co si tak dát při koupi bacha, či máte někdo vyzkoušený bějaký konkrétní?
Představuji si kapacitu tak 80 - 120 GB a cenu 1000 - 1500 Kč.

Aha, tak to trochu mění situaci.

Chceš teda dvě věci - zálohovat a přenášet data - a to není moc dobrá kombinace. Až ti disk s daty upadne na schodech, budeš mít víš co... Tedy bych to rozdělil na dvě zařízení - na přenos dat k uživatelům flashku (dělají se i 16 GB), a na zálohování nějaký externí box. Nebo pokud chceš ušetřit a máš ntb zapojený v domácí síti, dělal bych zálohu dat na HDD stolního PC.

Ja používám default.asp pro ukládání dat a jejich přenos(je to můj "mozek"). Každý den vybrané adresáře z Freecomu zálohuji na PC. Na disku mám uloženy i vybraný software. Když ho potřebuji přeinstalovat, tak nemusím hledat CD. Kromě toho mám na disku nainstalovaný virtualní OS (MojoPac), takže se na disk "dostanu téměř odkudkoliv"

Ahoj Kráťo, je to pár dní, co jsme se na tohle ožahavý téma bavili se známým a ten poptával spolehlivý disk pro archivaci dat. Odpovědí od potenciálního dodavatele bylo, že si má přikoupit rozšířenou záruku!
Jinými slovy - vše je +- stejný, je to o štěstí a smůle.
Za ty peníze 1000-1500 Kč těžko něco vybírat.

Navrhuju dvě cesty:
1. Vybrat nějaký WD Passport ... http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?EXPS=passpor t&NameSearch=1&CodeSearch=1&PartNumber=1
2. Zakoupit extrémně odolný pevný disk formátu 2,5" a dát ho do ext. boxu na USB.
http://www.svethardware.cz/art_doc-B99A32EC123F92F 5C12574AC004D1C47.html?lotus=1&Highlight=0,test,bo x
seagate-2-5-ee25-d84263.htm

Já používám tento 320 GB:
http://eshop.ddcomputers.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT& PRO_ID=243926
Jsou ale i verze menší a levnější:
http://eshop.ddcomputers.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT& PRO_ID=243924
Z důvodu přenositelnosti jsem zvolil 2,5", také spoléhám to že 2,5" disky jsou konstruované s ohledem na neustálé otřesy. Disk se vejde do kapsy, má pěkný design placatice na kořalku a zatím jsem s ním spokojen.
EDIT: výborná je jeho nízká hmotnost, 150 g.