Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte prosím. rozdíl mezi 6600 gt tdh a 6600 td

Dobrý den,
poraďte mi prosím při výběru grafické karty. zajímal by mě rozdíl ve výkonu mezi:
Leadtek Winfast A6600TD 256MB 128Bit a Leadtek Winfast A6600 GT TDH 128MB DDR3
nejsem žádný odborník,akorát by mě zajímalo jestli jsou plně nahraditelné,nebo jestli se nějak zásadně liší.

Děkuji za odpověď. Honza

Obě karty jsou dnes už značne zastaralé. Patří do stejné rodiny ale výkonem se trochu lišit budou díky rozdílným ramkám a rychlostem čipu. Ani ani jedné ale nepojedou nové hry.

Leadtek Winfast A6600TD 256MB 128Bit - čip má rychlost 300mhz, rychlost pamětí je 500mhz a má víc paměti.

Leadtek Winfast A6600GT TDH 128MB má rychlost čipu 500mhz a rychlejší paměti 900mhz.

U her kterým stačí 128mb bude ta TDH určitě rychlejší odhadem o 50procent. U her kterým 128mb videoram stačit nebude může být rychlejší ta 256mb.

Pokud na tom pustíš novou hru bude mít třeba 12snímků na pomalejší a 15 snímků na rychlejší -stejně si nezahraješ.

Nejlepší by bylo najít kartu, která má 256mb ram a čip na 500mhz.

A6600TD má paměti DDR2, tudíž nižší takt pamětí a tím nižší výkon.
A6600 TD - DDR2 - takt pamětí 250MHz, 500MHz efektivně (v případě 256MB pamětí, 128MB jsou nepatrně rychlejší)
A6600GT TDH - DDR3 - 450MHZ, 900MHz efektivně

I přes poloviční velikost pamětí u A6600 GT TDH je tahle karta jednoznačně výkonnější. Ale dnes už jsou karty dávno za zenitem...

Ahoj,
z těch dvou uvedených ber určitě verzi GT, v době své éry byla rychlejší.
Důležité je, jestli tvá deska podporuje AGP nebo PCI, tyhle karty byly v obou verzích.
Nové GTA ani Crysis si asi nezahraješ, ale spoustu jiných her (strategie atd.), nebo i jen trochu starší akční hry v pohodě.Další důležitá věc je rozlišení monitoru.A pokud nemusíš mít nutně poslední hry, zábavu si s ní určitě užiješ. (Doma máme 6600 GT 128MB DDR3 + 19 CRT a docela mně překvapuje, co všechno se na tom "rozchodilo".
Během měsíce budu kupovat novou sestavu i monitor, ale sestavu i s touto kartou si určitě nechám jako "rodinnu" pro méně náročné věci.)
Pokud kupuješ bazarovou, dej si pozor na chladič - Leadteky jsou docela "uřvané", nový chladič může být dražší než je aktuální hodnota karty.