Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi router SMCWBR14-G2

Zdravím. Máte někdo zkušenosti s tímto wifi routerem? http://www.lan-shop.cz/routery-a-jine-wan-prvky/sm c/18786. Jde mi přednostně o tento typ, protože ho můžu mít téměř zadarmo :-). V současné době používám připojení přes O2 a router ZyXEL Prestige 660RU-T3. Stolní PC jsem vyhodil a používám pouze notebook a nechci být závisly na kabelu při pohybu po domě. Jde mi hlavně o jednoduchost nastavení sítě, protože jsem v této oblasti (i po přečtení článku na této stránce o bezdrátové síti) totálně vedle. Děkuji.

To by byla chyba, zbavit se spolehlivého Zyxelu 660RU-T3. Rozumnější, i když v tomto případě asi ne levnější, řešení je, doplnit ho o AP, konkrétně Ovislink WL-5460AP.

edit: Tak moment! Zmiňovaný SMC není ADSL routerem. Takže vy chcete mít dva routery za sebou? Nebo Zyxel v režimu bridge? Pak byste si měl především zjistit, zda s ním bude SMC v tomto režimu fungovat (podpora PPPoE).

Ano, pokud zůstáváte u ADSL, pak tento SMC připojíte za stávající Zyxel. Kdybyste v budoucnu přecházel třeba na kabelové připojení, pak Zyxel vyřadíte. Ovšem je tu jeden rozdíl. Kabelové modemy nezvyknou obsahovat router, zatímco ADSL modemy ano. Takže vy se chystáte zapojit dva routery za sebe. Pokud to necháte nastaveno tak, jak to je, pak to fungovat bude, ale některé specifické služby se budou muset povolovat jak na Zyxelu, tak na SMC. Lepší by bylo zyxel přepnout do režimu bridge a na SMC použít PPPoE připojení. Zyxel se pak bude chovat transparentně a spojení bude navazovat SMC. Je to složitější na nastavení, ale je to čistší řešení. Ovšem SMC musí podporovat PPPoE.

Obecně je tomu tak, že mezi patry je to horší, i když je to částečně o orientaci antény. Ale nikdy ji nenastavíte tak, aby šíření signálu bylo vskutku všesměrové. Zvykem je anténu orientovat svisle, kdy vysílá do stran řekněme v úhlu 30-40 st. (zjednodušeně řešeno). Proto v blízkosti AP o patro výš a níž bývá celkem hluché místo. Nicméně je-li domek dvoupatrový, věřím, že to jedno AP zvládne. Jen si musíte najít vhodné místo (např. na stropě na kraji domu). Nikdy ho ale nelze dostatečně předpokládat, je to trochu alchymie. OvisLink ale patří mezi to lepší, co se dosahu týče, i když nemá žádnou integrovanou anténu. Ta vás ale stejně nespasí.

edit: Protože si Zyxel stejně musíte ponechat, přimlouvám se o jeho doplnění o zmíněný Ovislink. Zyxel má dva porty, takže připojíte i s AP jeden PC kabelově a neomezené množství bezdrátově. Případně se to dá doplnit o switch.

SMC dsl routre patria medzi najspolahlivejsie ake poznam. Toto sice nie je dsl router (nema v sebe zabudovany modem), ale co sa tyka sietovych veci znacke SMC verim.
Pokrytie 2 poschodi jednym vysielacom neodporucam vdak mrtvemu uhlu kde sa signal vobec nesiri a nizkemu horizontalnemu vyzarovaniu (standardne cca 10 stupnov). V podstate sa signal na spodnom poschodi siri len odrazmi a to nie je spolahlive spojenie.
Pokial je mozne treba mat na poschodi jeden vysielac a s klientmi medzi nim len roomovat.