Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zabespezpecit pocitac??

DOBREJ
Možná vám to přijde absurdní ale já už za rok přeinstalovávám 2x Pc. A tak se ptám co do počítače naházet za programy aby jsem mněl počítač co nejzabezpečenější kolikrát to tak mám pročistit jetli 1 do týdne nebo jak. Jenom freeware platit za nic nechcu třeba já mám avast, CCleaner,glary registry repair,spyware terminator... Díky za odpovědi

loading...

Vyprdni se na neprivilegovanej účet, antivir, anticokoliv. Rozděl disk na systém a data, nainstaluj wokna plus programy, nasměruj ukládání dokumentů a všeho ostatního na datovej disk a ještě předtím, než vlítneš na net, udělej image systémovýho disku. Pokud se ti něco dodrbe, obnov systém z image a funguješ dál během pěti minut.

V každým případě registry repair je nahovno, ccleaner je použitelnej, ale nesmíš mazat všechno co tě napadne a radši než Avast bych si dal AVG8 (bez Linkscanneru). Samozřejmě nezapomeň na firewall a to nemluvím o tom firewallu co je ve woknech. Kup si za pětikilo krabičku, která tě schová za NAT.

Pro místní šťouraly: já nepoužívám omezenej účet, nepoužívám žádný antispyware či cokoliv vyjma koupenýho NODa. Ale jsem schovanej za linuxovým routerem s dobře nakonfigurovaným firewallem, mám pozastavovaný zbytečný služby typu UPnP, NetMeeting, Zasílání zpráv o chybách, Vzdálený registr, nepoužívám nativního ICQ klienta, neinstaluju si do PC jakýkoliv ad-supported sračky, na net lezu Mozillou se zapnutým adblockem a maily si nestahuju přes OE do PC, ale čtu je přes webový rozhraní. Občas (ne moc často, tak jednou za měsíc) projedu PC kombinací Autoruns-HijackThis-UPM. Vira jsem neměl ani nepamatuju.
Pokud by někdo chtěl namítnout, že PC používám sám a vím co dělám, tak omyl - PC používá mimo mě ještě má drahá polovička (je poučená, budiž), má osmiletá dcera (některé stránky her pro děti jsou horší než porno :-) ) a nekontrolovatelně i kamarádi a kamarádky mých dětí. Můj syn má samostatný počítač, taky pouze s NODem, taky admin účet, přecpanej hrama (občas z velmi pochybných zdrojů), tomu to projíždím častěji, ale taky je bez virů.